Knihy, o ktoré dnes súťažíme, sú z edície vydavateľstva Ikar Príbehy z kabelky a obidve majú v názve slovo láska. No láska nie je vždy láskavá…

Robert Bryndza: Láska ako prekážka

Láska ako prekážkaVeselá romantická komédia, plná zábavných britských aj slovenských postáv, je voľným pokračovanie knihy E-maily Coco Pinchardovej. Láska ako prekážka sa v USA stala piatou najpredávanejšou komédiou necelé dva mesiace po vydaní.

Coco prežíva úspešné obdobie svojej spisovateľskej kariéry a jej vzťah so sexy Adamom silnie každým dňom. Dokonca začnú spomínať aj svadbu! No odrazu, deň predtým, ako sa k nej má Adam nasťahovať, sa s ňou bez akéhokoľvek vysvetlenia rozíde… Coco to nedá a po neúnavnom pátraní zistí príčinu rozchodu. Adam sa topí vo veľkých problémoch a potrebuje jej pomoc. Zničí Adamova nerozvážnosť ich budúcnosť? Alebo sa ich príbeh skončí rozprávkovým „a žili spolu šťastne, až kým nezomreli“?

Robert Bryndza je britský spisovateľ a scenárista. Jeho divadelné hry uvádzali divadlá v Londýne a na medzinárodnom festivale v Edinburghu. Je finalistom prestížnej scenáristickej akadémie BBC. Skúsenosti z Hollywoodu ho inšpirovali na napísanie knihy Mrcha Hollywood, ktorá sa stala bestsellerom v USA, vo Veľkej Británii aj na Slovensku. Robertova samostatná prvotina E-maily Coco Pinchardovej (Ikar 2012, do slovenčiny preložil Ján Bryndza) sa stala svetovým bestsellerom a zaujala aj filmových producentov. Robert v súčasnosti pracuje na záverečnej časti príbehu o Coco.

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do nedele 9. marca 22.00 h odpovedať na otázku: V čom sa topí Adam?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Alena Klincová.

laska_neumieraMichal Baňanka: Láska neumiera

Zamilovaný Dávid sekerou zabije milenca svojej ženy. Paradoxne preto, aby ju ochránil pred samoľúbym surovcom.

Týmto sa však príbeh zďaleka nekončí. Autorovi sa podarilo vykresliť niekoľko ľudských osudov natoľko nabitých emóciami, až sa zdajú neuveriteľné… Omyl. Autor vychádzal zo skutočných udalostí.

Knižku, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve.

Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do nedele 9. marca 22.00 h odpovedať na otázku: Čím zabil David milenca svojej ženy?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Marianna Reháková.