Tentokrát máme v súťaži s vydavateľstvom Ikar knihy, ktoré iste zaujmú a potešia najmä ženy. Samozrejme, prečítať si ich môžu aj muži – a všeličo sa dozvedia o ženách…

Robert Bryndza: E-maily Coco Pinchardovej

EmailyCocoPinchardovejPo  úspechu na americkom a anglickom trhu si E-maily Coco Pinchardovej môžu prečítať aj slovenskí čitatelia. Edícia Príbehy z kabelky (Vydavateľstvo IKAR) má tak aj prvého zahraničného autora.

„Pri písani príbehu Coco Pinchardovej som sa inšpiroval všetkými silnými a zaujímavými ženami svojho života. Chcel som vyrozprávať zábavný príbeh ľudí žijúcich v Londýne, ako sa oni vysporadúvajú s rôznymi ťažkými, ale aj príjemnými životnými situáciami,“ povedal o knihe jej autor Robert Bryndza.

Coco sa vydala sa mladá, porodila krásneho syna a sen o úspešnej kariére spisovateľky zavesila na klinec. Napokon jej predsa vyjde román, manžel Daniel zošedivie ako strieborný lišiak a syn Rosencrantz dospeje. Je čas užívať si život! Pod vianočným stromčekom si Coco otvára darček od Daniela. Nie je to šperk ale iPhone. Predznamenáva začiatok Danielovej krízy stredného veku a Coco ho nachytá v posteli s mladšou ženou. iPhone sa jej stane spovednicou. Coco sa cez e-maily zdôveruje priateľom – Chrisovi, starnúcemu synovi zbohatlíkov, mierne alkoholickej učiteľke Marike a mnohým ďalším. Potom stretne fešáka Adama a ako slobodná štyridsiatnička zbiera a lepí kúsky svojho rozbitého života…

Robert Bryndza, spisovateľ a scenárista, sa narodil vo Veľkej Británii. Vyštudoval prestížnu Guilford School of Acting v Londýne. V roku 2007 napísal komédiu Branko a Branka, v ktorej aj sám hral a predstavil ju aj na medzinárodnom festivale v Edinburgu. V kariére scenáristu pokračoval v Los Angeles.Ján a Robert s Hanou Rapantovou na krste knihy Je spoluautorom knihy Bitch Hollywood, ktorá sa stala bestsellerom aj na Slovensku pod názvom Mrcha Hollywood.  E-maily Coco Pinchardovej je Robertova prvotina.

Slovenský preklad Ján Bryndza – spisovateľ, prekladateľ, producent a štylista, rodák z Nitry. Žil a tvoril v Londýne, Los Angeles, Miláne, Ríme. Písal pre módne časopisy v Taliansku a pre The London Paper týždennú spoločenskú rubriku. Bol producentom divadelnej hry Branko a Branka. Je autorom bestselleru Bitch Holywood (Mrcha Hollywood). www.teambryndza.com

Knižku si už dnes môžete kúpiť v každom dobrom kamennom alebo internetovom kníhkupectve. Skúsiť svoje šťastie ale môžete do štvrtku 25. apríla v našej súťaži, a to odpoveďou na otázku:  Aký názov má úspešná kniha, ktorej autorom je Ján a spoluautorom Robert Bryndza?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Paulína Róthová.

Emma Tekelyová: Dámy, koniec trapasom!

Damy_koniec_trapasomMôžete očariť každého a dosiahnuť všetko, čo chcete, ak sa viete náležite obliecť.

„Móda je potvora. A my jej veríme. Ibaže jedného dňa– ups… Keď sa zo všetkých síl usiluješ byť hviezdou, pritrafí sa ti faux pas. Pýtaš sa, ako sa to mohlo stať, veď sa nosí všetko!!! Takmer každá dáma, slečna, pani na Slovensku sa rada parádi. My, Slovenky, máme v parádení záľubu. Časy sa zmenili, ale toto každej z nás z folklóru zostalo. V priebehu roka vidíš tisícky reklám „kúp si to!“ Počúvaš definíciu, že móda je hra. Čítaš rôzne tirády o móde, čo je viac „novoňavkovaná bieda“ ako slovo o štýle. Výdavky na reklamu už prevyšujú výdavky na školstvo… Ako si máš s tým všetkým poradiť? Väčšina vecí má zrozumiteľný návod. Aj vyznačenú záručnú lehotu. Len na oblečení dátum spotreby ani návod na použitie uvedený nie je. A tak sa obliekame, ako príde – aj hore nohami, aj po záruke. Kto sa v tom má vyznať?! Nestačí si predstaviť len tak pre seba, kedy dostávam komplimenty? A kedy som šliapla vedľa? Móda je jeden veľký vtip, a nie každý vie vtipy rozprávať. Ale smiať sa dokážeme všetci… Tak si uži túto zbierku trapasov, veď nikto učený z neba nespadol,“ hovorí Emma Tekelyová.

A na otázku, či je skutočne také dôležité, čo máme na sebe, odpovedá: Šaty, či chceme alebo nie, robia človeka. Okrídlená veta – nech si každý nosí, čo chce, je len pohodlné riešenie. Čítala som výrok: Šaty plnia rovnakú funkciu ako plot v záhrade. Musia človeka chrániť, nie však zatieniť. To sa mi zdá veľmi výstižné…

Knihu ilustrovala Katka Holková.

Knižku si už dnes môžete kúpiť v každom dobrom kamennom alebo internetovom kníhkupectve. Skúsiť svoje šťastie ale môžete do štvrtku 25. apríla v našej súťaži, a to odpoveďou na otázku: Myslíte si, že „šaty robia človeka“?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Dušana Schlosserová.