Október, Mesiac úcty k starším, sa za pár dní skončí. A my vám dnešnej súťaži dáme ešte možnosť vyhrať knižky, ktorými by ste svojich starých rodičov určite potešili.

Babicka, rozpravajBabička, rozprávaj!Dedko, rozprávaj! sú naozaj úžasné knihy na uchovanie spomienok. Babičky a dedkovia si do nich môžu zaznamenať svoje spomienky od detstva až po súčasnosť. Sami alebo s pomocou rodiny odpovedať na rôzne otázky.  Napríklad, čím chceli byť, keď boli malí, akí boli ich rodičia a prarodičia, kde sa hrali, kedy sa babička s dedkom prvý raz stretli, čo spolu zažili, ako vnímali jednotlivé spoločenské udalosti, čo všetko sa podľa nich zmenilo dnes oproti časom ich mladosti…

Knižky pomôžu zachytiť a uchovať rodinnú históriu. Spomínanie je navyše pomerne zábavná činnosť a babička alebo dedko pri tom môžu mať pocit sebanaplnenia, spojený s príjemným vedomím, že sa o ich životný príbeh rodina zaujíma. Pre celú rodinu sa zasa knižky môžu stať cenným pokladom. Vo vnútri kníh sú dobové obrázky a fotografie, ktoré pomáhajú prebúdzať spomienky, ale je tam aj dostatok priestoru na pridávanie vlastných fotografií.

Dedko, rozpravajTieto otvorené knižky, do ktorých sa dá zapisovať, sú sviežim a originálnym nápadom z dielne Moniky Kopřivovej, ktorá hovorí, že najväčšiu radosť má z toho, keď sa dozvie, ako kniha inšpirovala konkrétnu babičku alebo dedka na zachytenie ich spomienok a ako tým potešili celú rodinu.

Obe knihy majú poctivé spracovanie, väčší formát pripomínajúci historické albumy a kvalitný papier s vysokou gramážou.

Vydavateľstvo Ikar je exkluzívnym distribútorom uvedených kníh na Slovensku.

Knihy Babička, rozprávaj! a Dedko, rozprávaj! zakúpite v každom dobrom kamennom i internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o tieto knihy aj súťažiť. Stačí do 2. novembra odpovedať na naše otázky.

Ak chcete vyhrať knihu Babička, rozprávaj!, musíte správne odpovedať na otázku: Kto je autorom nápadu otvorených knižiek pre dedkov a babičky?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stáva Marián Hudec.

Otázka pre tých, ktorí chcú súťažiť o knihu Dedko, rozprávaj! znie: Kto je výhradným distribútorom týchto kníh na Slovensku?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stáva Jana Štulrajterová.