Guinnessova kniha rekordov vyšla prvýkrát v roku 1955. Od roku 2005 sa každý rok 13. novembra oslavuje aj Deň Guinnessových svetových rekordov.

Guinness 2015V spolupráci s vydavateľstvom SLOVART vám aktuálne k tomuto dňu prinášame súťaž o jubilejnú edíciu GUINNESS WORLD RECORDS – knihy, ktorá je celosvetovou autoritou na všetky druhy rekordov. Publikácia oslavuje 60. výročie a prináša fotky, ktoré budú zverejnené po prvý krát, ako aj tisícky nových rekordov.

Neuveriteľné superlatívy nájdete vo všetkých kapitolách knihy Guinness World Records 2015. Tento rok pribudli napríklad rekordy v kategórii najdlhšia golfová palica (4,37 m), najdlhší skok mačky (1,82 m) a najväčšia zbierka predmetov spojených s Jamesom Bondom (12 463 suvenírov). V knihe tiež spoznáte najtalentovanejších domácich miláčikov, môžete si prečítať o najväčších lúpežiach diamantov, alebo sa zoznámiť s najmladším polárnikom. Navyše sa dozviete, ako sa rekordy menili za posledných 60 rokov.

V knihe je opäť použitá 3D technológia, vďaka ktorej si môžete pozrieť k rekordom animácie. Stačí, ak si stiahnete aplikáciu a môžete sa porovnať s najvyšším mužom na svete, alebo vidieť „naživo“ najjedovatejšieho pavúka na svete. Vstúpte do zákulisia GWR, kde uvidíte, ako sa rekordy posudzujú a otestujte si svoje rekordné vedomosti v guinnessovskom kvíze. Pozrite si videá a iný bonusový materiál na oficiálnej stránke rekordov.

Knižku Guinness World Records 2015 zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do 16. novembra odpovedať na otázku: Koľko meria najdlhšia golfová palica na svete?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Eva Lišková.