Internetová ikona sarkazmu a recesie Martina Žikavská alias Žika baví svojimi „darkami“, ako svoje príspevky nazýva, už viac ako 124 tisíc fanúšikov na Facebooku a viac ako 33 tisíc  sledovateľov na Instagrame. Pred niekoľkými dňami jej vyšiel diár Rozum nie je obočie. Ten nedokreslíš.

V bratislavskom kníhkupectve Martinus uviedla diár do života populárna internetová dvojica s typickými taškami na hlavách – ZOMRI. Knihu „pokrstili“ gumičkami do vlasov, pretože tie sú podľa slov autorky „najlepšie priateľky každej ženy“. Večerom sprevádzala Žikina kolegyňa z rádia Expres Alžbeta Hudáková. Ako hudobný hosť vystúpila skupina Nocadeň. Bola to jasná voľba, pretože jej členovia Rasťo a Robo Kopinovci sa so Žikou poznajú od detstva. V premiére uviedli naživo svoju novú skladbu Svitanie.

Žikin diár má na každý deň roku 2020 jeden riadok a na každý týždeň typický červeno-čierny obrázok. Špeciálne vtipné poznámky pridala Žika k obzvlášť hnusným dňom, ako je napríklad pondelok, alebo k tým obzvlášť pekným, ako je sobota či Silvester. Súčasťou diára je obálka, samozrejme, červeno-čierna, so samolepkami s vetami určenými na značkovanie územia. Napríklad:

Život je ako prechádzka v parku.
Nikdy nevieš, kedy vstúpiš do hovna.

A tu sú ďalšie ukážky z diára DarkSide of Žika

Ja by som aj bola milá,
ale všetci ma serú.

Po týchto sviatkoch sa chcem pekne poďakovať tomu,
kto vymyslel nohavice na gumu.

V čerešni je červík iba vtedy,
keď začneš zisťovať, či tam je.
Dovtedy tam nie je.

Vy, čo ste v lete nadávali, že je príliš teplo,
už ste teraz spokojní?

Príde raz deň, keď aj ja budem normálna,
ale dnes ešte nie.

„Každý z nás má temnú stránku. Niekomu o nej povieme, niekto ju nikdy nespozná. Toto je veselý diár práve o nej. Nemusíte nikomu hovoriť, čo v ňom máte, hlavne sa bavte a nikdy nikomu nedovoľte, aby vám kecal do toho, ako máte v ktorý deň žiť. A nech je každý z tých dní plný zábavy!“ hovorí Žika. Viac sa o nej dozviete na webe.

Súťaž

Súťaž o diár Rozum nie je obočie. Ten nedokreslíš. sme pre vás pripravili v spolupráci s Vydavateľstvom Ikár. Diár môžu vyhrať dvaja alebo dve z vás. Do súťaže sa môžete zapojiť do piatka 4. októbra na Facebooku BBonline.sk.

❗️SÚŤAŽ❗️Martina Žikavská alias Žika je moderátorkou rádia Expres a jej záľubou je vtipne, ironicky a s veľkou dávkou…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Utorok 1. októbra 2019