Jedinečné banskobystrické zoskupenie rusínskeho a slovenského folklóru, Rusín Čendeš Orchestra, vydáva v týchto dňom svoj nový album, Best Of. Album pokrstia 7. marca v Bratislavskom kultúrnom centre Dunaj, avšak krst CD si pripravujú aj pre svojich banskobystrických fanúšikov. 

rusin cendes2

„Náš CD debut sa rodil ozaj dosť dlho. Snahy o uskutočnenie nahrávky boli prakticky od vzniku kapely, no k finálnemu produktu sme sa prebojovali až za 4 roky. Preto sme ho pomenovali netradične (paradoxne) BEST OF,“ vyjadril sa k novému albumu člen Rusín Čendeš Orchestra, René Bošeľa. Album si sami nahrávali v ich osobnom nahrávacom štúdiu Môlča Records, ktoré sa stalo aj jeho vydavateľstvom.

Album Best Of, obsahuje 13 ľudových piesní, z ktorých v troch sú autorské texty. „Texty piesní sú o láske, smútku, odchode na vojnu, národnej hrdosti, niektoré nesú v sebe tragické príbehy,“ dodal René Bošeľa.

Rusín Čendeš Orchestra vzniklo v roku 2011 a odvtedy ho tvoria Peter Šipula – spev, husle, Alžbeta Stračinová – husle, spev, René Bošeľa – viola, gitara, spev, Zuzana Holíková – cimbal, spev, Jakub Stračina – kontrabas a Róbert Bošeľa – bicie, perkusie.

Súťaž o nový album Best Of

Do súťaže o nový album Rusín Čendeš Orchestra, Best Of zaradíme každého, kto do 1. marca 2015 odpovie na otázku: Koľko piesní obsahuje nový album Best Of?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Jela Adamcová.