Walkin’ My Own Way je debutový album výrazného zástupcu mladej jazzovej generácie, saxofonistu a skladateľa Martina Uhereka, ktorý napovedá, že banskobystrický hudobník sa rozhodol vykročiť vlastnou cestou.

Album UherekVlastné kompozície, zohrané obsadenie aj vzácni hostia. Martin Uherek nahral album, ktorý je poklonou jeho jazzovým vzorom.

„Premýšľal som nad koncepciou nahrávky, ktorá by ma vystihovala. Vtedy som sa rozhodol pre názov Walkin’ My Own Way. Chcem ľudom ukázať kto som. Som známy tým, že mám rád jazzovú tradíciu. Nemal som túžbu tvoriť niečo vlastné, no s mojím hudobným rastom prišla tendencia vytvoriť niečo skutočne moje,“ opisuje vznik nahrávky Martin Uherek. Celý opis vzniku nahrávky CD môžete nájsť vo videu. Spoluhráči zo zoskupenia Pianoless trio, kontrabasista Peter Korman a bubeník Pavol Blaho, nechýbajú ani na Uherekovom debute.

Pozvanie na nahrávanie prijali aj traja výnimoční hostia, klavirista Klaudius Kováč, trubkár Juraj Bartoš a saxofonista Radovan Tariška. Predstavitelia domácej jazzovej špičky potvrdzujú, že Martin Uherek je žánrový talent s potenciálom. Vypočujte si trailer k albumu Martina Uhereka.

Album Walkin’ My Own Way vznikal koncom tohto leta v Banskej Bystrici. Už z jeho názvu je zrejmé, že Martin Uherek sa rozhodol nahrať debut, ktorý by vystihoval jeho hudobnú osobnosť. Každá zo skladieb vychádza z určitého obdobia hudobníkovej umeleckej cesty. Nechýbajú poklony jazzovým velikánom ani naznačenie smeru, ktorým sa bude saxofonista a skladateľ uberať v blízkej budúcnosti.

„Album je stavaný koncepčne. Začína najmenším zoskupením, neskôr sa pridávajú hostia. Chcel som, aby nahrávka mala svoju tvár, aby ľudia vedeli, že je moja. Zároveň som však cítil túžbu vzdať hold jazzovej tradícií,“ hovorí Martin Uherek. Rozhovor s Martinom Uherekom si môžete prečítať v našom staršom článku.

V spolupráci s vydavateľstvom Hudobný fond, v ktorom album nedávnovyšiel, sme pre vás pripravili súťaž o CD Martin Uherek – Walkin’ My OwnWay. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do pondelka 4. januára 2016 odošlú kupón so správnou odpoveďou na otázku: Ktorí hudobníci hrajú s Martinom Uherekom na albumovom zoskupení Pianoless Trio?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Andrej Leitner.