Horor, komédiu i pokračovanie známeho rozprávkového príbehu. Taká je ponuka noviniek na plátnach banskobystrického multikina CINEMAX, v spolupráci s ktorým vám aj tento týždeň prinášame súťaž o dva voľné lístky na ľubovoľné filmové predstavenie. Najskôr sa ale bližšie pozrime na to, čo nás v kine od štvrtku čaká.

PARANORMAL ACTIVITY 4

Paranormálne javy nás neprestávajú fascinovať. Aj preto sa do kín vracia hororová séria, z ktorej sa v priebehu niekoľkých rokov stal fenomén. Náklady na natočenie prvý troch dielov série Paranormal Activity celkovo neprekročili osem miliónov dolárov, súčet ich výsledkov v kinách pritom atakuje hranicu 600 miliónov. Napriek tomu, že tvorcovia stále používajú obľúbenú „hru“ so zábermi z priemyslových a domácich videokamier, diváci sa jej dosiaľ nenabažili a naďalej sa dobrovoľne nechávajú na smrť vystrašiť.

Príbeh hororu Paranormal Activity 4 voľne nadväzuje na druhý diel, v ktorom démonom posadnutá Katie vyvraždila rodinu svojej sestry s výnimkou maličkého Huntera, ktorého uniesla nevedno kam. Ubehlo päť rokov a táto dvojica s veľmi pohnutou minulosťou sa prisťahuje na pokojné americké predmestie, ktoré vzápätí prestane byť pokojným. Paranormálnu silu na vlastnej koži pocíti predovšetkým matka s dcérou, ktoré žijú v susedstve Katie. Po prvých nevysvetliteľných udalostiach nainštalujú v dome kamery a ďalšie bezpečnostné prvky a nestačia sa čudovať tomu, čo na nich uvidia. Lenže pri tom sa temné sily, ktoré sa nad nimi sťahujú, nezastavia.

[youtube va_h–Y5pTo 590 360]

BABY NA ŤAHU

Tri najlepšie kamarátky Regan, Gena a Katie sú  šokované  keď zistia, že ich kamarátka Becky, ktorej nadváha  bola vždy terčom ich posmechu, sa bude vydávať ako prvá  z ich partie. Gena a Katie sú stále bez partnerov a Regan sa snaží prinútiť svojho  chlapca, s ktorým chodí už štyri roky, aby ju konečne požiadal o ruku. Becky kamarátky požiada, aby jej šli za družičky, tie súhlasia, avšak  svojej  úlohy sa zhostia po svojom. Rozlúčka so  slobodou sa im nejako vymkne z rúk a situácia sa stáva mierne povedané „divokou“ … Americká komédia s Kirsten Dunst a Islou Fisher v hlavných úlohách.

[youtube 79fWamTSg2o 590 340]

ASTERIX A OBELIX V SLUŽBÁCH JEJ VELIČENSTVA

Pod vedením Júlia Cézara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však stále darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyšle svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Gálov v malej dedinke vo Francúzsku, ktorá je známa svojim dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popíše zúfalú situáciu svojich ľudí, Gálovia mu darujú barel svojho kúzelného lekváru a Asterix a Obelix sú poverení doprevadiť ho domov. Akonáhle dorazia do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky a všetci to poriadne roztočia! Nahnevaný Cézar sa však rozhodne naverbovať Normandov – strach naháňajúcich bojovníkov zo Severu, aby navždy skoncovali s Britmi. Lenže Normandovia túžia len po jedinom – zažiť strach, pretože započuli to legendárne príslovie – „Strach ti dáva krídla“ a kto by nechcel lietať?

Gálovia, Briti, Normandi a Rimania sa zamotajú do bláznivej naháňačky za kúzelným lekvárom, na ktorom záleží spása národa…

[youtube WgCiSuOtvY0 590 340]

ARTMAX – ZVONKY ŠŤASTIA

(Utorok, 23.10. 2012 o 19:00)

Jeseň v znamení Zvonkov šťastia

Ak ste ešte nevideli dokumentárnu hru Zvonky šťastia, jeseň je ten pravý čas, aby ste to napravili. Slovenský Karel Gott a Dara Rolins dokážu totiž vniesť úsmev a nákazlivú chuť do spevu aj do situácií a na miesta, kde by ste to možno neočakávali. Presne 23.10 v Cinemaxe v Banskej Bystrici aj s účasťou tvorcov Mareka Šulíka a Jany Bučky, ktorý Vám rád porozpráva, ako o tom, ako v skutočnosti „Zvonky“ vznikali.

Mariena a Roman sú bratranec a sesternica. Napriek tomu, že majú každý svoju rodinu, deti a každodenný život, sú exotmi v osade, v ktorej žijú. Spája ich spoločná vášeň, ktorá má s každodenným životom málo spoločného – obdiv k speváckym hviezdam Karlovi Gottovi a Dare Rolins. Zbierajú a vymieňajú si výstrižky z bulvárnych časopisov, nacvičujú spoločne pesničky z repertoáru svojich idolov a prepožičiavajú si ich identity, pod ktorými ich už poznajú príbuzní aj susedia. Navzdory všetkým očakávaniam, Marienu ako Karla a Romana ako Darinku. Jedného dňa sa rozhodnú, že pre nich naspievajú obľúbený hit Zvonky šťastia a spolu s vlastným videoklipom im ho pošlú na DVD. Týmto projektom ich sprevádzajú dokumentaristi Marek Šulík a Jana Bučka. Vzniká tak vzájomná hra, v ktorej sa vymieňajú role protagonistov a filmárov ale aj mediálnych hviezd a obyčajných ľudí zo sociálne slabších pomerov.

[youtube _tGTIPwI7dE 590 340]

DETSKÉ KINO – SAXANA A LEXIKON KÚZIEL

Ak vie tvoja mama čarovať, daj si pozor, s čím sa budeš hrať.

Kráľ českých rozprávok Václav Vorlíček prichádza s voľným pokračovaním kultového filmu pre celú rodinu – Dívka na košteti. Saxána žije so svojím manželom Honzom Bláhom normálny život vo svete ľudí a jej čarodejnícka minulosť je ukrytá na povale v starej truhlici. Bol by v tom však čert, keby jej dcéra, malá Saxánka, presne ako jej mama kedysi, nevypátrala všetky tajomstvá! Keď Saxánka tajomstvo odhalí, tak ako každá zvedavá školáčka, so zatajeným dychom číta Lexikon kouzel…. a kúzla sa akoby zázrakom začínajú diať! Dostáva sa do čarodejníckej školy, kde stretáva čarodejníkov a čarodejnice, škriatkov, víly a ďalšie tajomné príšery. Keď spoznáte tetu Irmu (Jiřina Bohdalová), vôbec vás neprekvapí, že dokáže veci pekne skomplikovať! Omylom totiž dostane do ríše rozprávok komiksového zlosyna Crashmana, ktorý nenechá kameň na kameni v snahe stať sa vládcom celej ríše. Našťastie je tu Saxánka, spolu s kamarátmi – malým neposlušným čertíkom Krakavousom, trpaslíkom Řehořom a kostlivcom Vinckom, sa spoločne postavia proti Crashmanovi. Nebude to však jednoduché. Podarí sa im zachrániť svet kúziel?

[youtube spvBozi3ick 590 340]

Okrem toho hráme: Hotel Transylvánia v 2D aj 3D, Neskrotná 3D,Cesta do lesa, The Words, Looper, 96 hodím odplata a Druhá šanca.

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Aj tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Aby ste však boli zaradení do žrebovania, stačí do stredy 24. októbra 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: V ktorom roku sa na plátnach objavil prvý film Paranormal Activity?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stal Šimon Abrahám.