Quantcast

farbam neujdesBeh, v ktorom víťazia farby, prichádza premiérovo aj do Banskej Bystrice. Päťkilometrovú trať, päť farebných zón a bohatý sprievodný program si okrem mesta pod Urpínom užijú po druhýkrát aj obyvatelia Košíc a Bratislavy.

Beh Farbám neujdeš tento rok navštívi tri slovenské mestá. „Bežeckých podujatí je na Slovensku veľmi veľa, pri behu Farbám neujdeš však nejde ani tak o vrcholové športové výkony, ako skôr o zábavu. Účastníci behu by sa na päťkilometrovej trati mali hlavne baviť a zasmiať, preto sa môžu zúčastniť aj v tímoch so svojimi priateľmi a rodinami. Akciu nelimituje žiadna veková hranica. Nejde o to vyhrať, ale užiť si zábavný deň. Vlastne jeden cieľ by účastníci behu splniť mali, a to dobehnúť čo najviac farební,” hovorí Lenka Šoltésová z usporiadateľskej agentúry.

Na každom z piatich kilometrov sú bežci po prebehnutí farebnými zónami zasypaní práškovými farbami od hlavy až k päte. Záverečná piata zóna je vždy špeciálna. „V minulom roku to bola penová zóna, tento rok len niekoľko metrov pred cieľom prichystáme zónu trblietavú. Na akcii nebude chýbať už tradičný hromadný výhod farieb. Takže farbám naozaj nikto neujde,” dodáva Lenka Šoltésová.

Práškové farby sú hygienicky úplne nezávadné, takže nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Pre väčšie osobné pohodlie však môžu ľudia beh absolvovať s okuliarmi, šatkou či maskou cez ústa.

V Banskej Bystrici už 4. júna

Organizátori ešte v súčasnosti vyberajú presnú trať behu, ktorú pretekári spoznajú už čoskoro. Isté je, že je na čo sa tešiť. Prvou zastávkou behu Farbám neujdeš bude v sobotu 28.mája Hlavná ulica v Košiciach. O týždeň neskôr, 4. júna, si svoju premiéru užije Banská Bystrica. Poslednou zastávkou rodinného behu 18.júna Hviezdoslavovo námestie v Bratislave.

005564
Podujatie podporuje aj youtuber Expl0ited.

“Prvý ročník sa konal v Košiciach a Bratislave a je skvelé, že sme sa tento rok rozrástli o ďalšie mesto. Sme veľmi radi, že záujem o akciu Farbám neujdeš stále stúpa. Beh si môžu užiť aj fanúšikovia v Českej republike, kde sa farebný beh pod názvom Barvám neutečeš uskutoční 7. mája v Olomouci, 14. mája v Českých Budějoviciach a 21. mája v Prahe,“ hovorí Antonín Pospíchal z agentúry BP Action.

O zábavu bude postarané nielen na samotnej trati, ale aj v cieli, kde si návštevníci užijú bohatý sprievodný program s množstvom zaujímavých aktivít pre deti i dospelých, to všetko za účasti mnohých významných hostí. Vo všetkých troch mestách sa s nami vyfarbí Youtuber známy pod prezývkou Expl0ited. V Bratislave si farebné šialenstvo užije aj triatlonista Filip Šebo, ktorý sa podujal robiť ambasádora deťom z detského domova Bratislava. V Košiciach si 5 kilometrovú trasu nenechá ujsť spevák Lukáš Adamec a slovenský reprezentant v hokeji Tomáš Marcinko.

Vyhrajte s BBonline.sk štartovné pre dve osoby

Online registrácia na akciu Farbám neujdeš je v plnom prúde a bude prebiehať až do naplnenia kapacity. Odporúčame registrovať sa však čo najskôr. Informácie o registrácii, cenách štartovného a ďalšie podrobnosti sú k dispozícii na www.farbamneujdes.sk.

V spolupráci s organizátormi pre vás portál BBonline.sk pripravil aj súťaž o bezplatné registrácie a štartovné pre dve dospelé osoby. Túto cenu získa jeden zo súťažiacich, ktorý do 17.4. odpovie na otázku: Aká bude špeciálna piata zóna behu Farbám neujdeš v tomto roku?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Ivana Slašťanová.