Najvýraznejšou filmovou novinkou týždňa v slovenských kinách je vyvrcholenie trilógie o legendárnom komixovom hrdinovi – Batmanovi. Tretie pokračovanie si môžete pozrieť počas tohto týždňa v minimálne piatich rôznych časoch podľa dňa a takmer trojhodinový film poteší všetkých milovníkov kvalitnej filmárskej práce na akčnom filme bez zbytočných 3D efektov. Nielen na tento, ale aj ľubovoľný ďalší film si môžete zájsť aj vďaka našej tradičnej súťaži.

NÁVRAT TEMNÉHO RYTIERA

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný za vinného zo zločinu, ktorý bol pre dobro ľudu uložený na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana a to čo predstavuje nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v kobke v Arkhamu, ale s úsmevom na tvári. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné čo ide alteregu miliardára Bruce Wayna (Christian Bale) po krku. Zdanlivo odnikadiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa plíži tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). Batman sa musí vrátiť a ani samotní obyvatelia Gothamu by neverili, že príde chvíľa, kedy bude ich jedinou nádejou. Návrat temného rytiera je epické vyvrcholenie batmanovskej trilógie režiséra Christophera Nolana.

[youtube qSmtVzFscxo 590 360]

ARTMAX – DOBRÝ SYN

(Streda, 1. 8. 2012 o 19.00 h)

Po škandalóznej premiére ujde herečka Leila Mannerová pred novinármi so svojimi dvoma synmi na staré rodinné letné sídlo. Výbušný Ilmari je matkiným dôverníkom a ochrancom, zatiaľ čo jeho mladší brat Unto je vášnivým entomológ a samotárom. Pokojné spolužitie však čoskoro naruší skupina Leiliných priateľov, ktorí za nimi prídu na víkend. S nimi prichádza aj Aimo, do ktorého sa Leila zamiluje napriek svojej snahe odolať. V rovnakej chvíli sa podivná servírka Karita z miestnej krčmy zverí Ilmarimu, že jeho príchod videla vo sne. Keď ostatní hostia odídu, Aimo zostáva. Ilmari nemá rád „narušiteľa“, aj keď ho Leila uisťuje, že tento je iný ako jej predchádzajúce muži. Postupne začína mať Aimo dosť mladíkovi drzosti. Ilmari sa snaží uniknúť pred situáciou v spoločnosti úchvatné Karity a Leila, ktorá je zamilovaná, priviera oči. Atmosféra v dome obklopenom lesmi sa stáva desivou.

[youtube Yrfibjm_Hbg 590 340]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Aby ste však boli zaradení do žrebovania, musíte do utorka 31. júla 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Kto stvárňuje vo filme Návrat temného rytiera hlavnú postavu Bruca Wayna?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Miroslava Sviteková.