Banskobystrické multikino CINEMAX prináša aj tento týždeň na svoje plátna niekoľko filmových noviniek. Prinášame vám ich krátky prehľad a nechýba ani tradičná súťaž o dva voľné lístky na ľubovoľné filmové predstavenie.

Hnev titánov 3D

Desať rokov po hrdinskom porazení monštruózneho Krakena sa Perseus (Worthington) – polo božský syn Dia (Neeson) snaží žiť pokojný život dedinského rybára a ako osamelý rodič vychovávať svojho 10-ročného syna Helia. Večný súboj o nadvládu medzi bohmi a titanmi je však stále aktuálny. Bohovia sú nebezpečne oslabení nedostatkom ľudskej oddanosti. Nad uväznenými titanmi a ich krutým vládcom Kronosom (otcom dlho – vládnucich bratov Dia, Hadesa (Fiennes) a Poseidona (Danny Huston)) strácajú kontrolu. Triumvirát Kronosových synov svojho otca zavrhol už dávno. Nechali ho zhniť v ponurej priepasti nachádzajúcej sa hlboko v priestrannom podsvetí. Perseus však nemôže ignorovať fakt, že Hades sa spoločne s Diovým božským synom Aresom (Edgar Ramírez) spolčia a s Kronosom sa dohodnú na Diovom uväznení. Zeus stráca svoju moc a sila titanov rastie. Na Zemi sa rozpútava peklo. Perseus požiada o pomoc bojovníčky kráľovnej Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonovho polo božského syna Argenora (Toby Kebbell) a padlého boha Hephaestusa (Bill Nighty). Spoločne sa tak vydávajú na nebezpečnú výpravu do podsvetia. Ich cieľom je zachrániť a oslobodiť Dia, zvrhnúť titanov a zachrániť ľudstvo.

[youtube YAIV_HFauj8 590 340]

Žena v čiernom

Gotický horor na motívy divadelnej hry Stephena Mallatratta v hlavnej úlohe s predstaviteľom Harry Pottera Danielom Radcliffom.

Film je nakrútený na motívy klasického svetovo známeho duchárskeho príbehu o Arthurovi Kippsovi (Daniel Radcliffe). Arthur je právnik, ktorý musí odcestovať do malej dediny, aby tu vysporiadal právne záležitosti súvisiace s úmrtím miestneho majiteľa statku. Kipps, ktorý osamote pracuje na tomto starom sidle, začína odhaľovať rôzne kruté tajomstvá. Keď pomstichtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj jeho najbližších, je Kipps prinútený hľadať spôsob ako z tejto sitúcie vyjsť so zdravou kožou.

[youtube A4VVR_kz2Pg 590 340]

Hurá do Afriky 3D

Africký kontinent je pre divoké zvieratá rajom na Zemi. Surikata Billy je bezstarostný snílek, ktorý si spolu s vegetariánskym levom Socratom robí srandu z ostatných zvierat. Lenže Afrika čaká nových hostí a bezstarostné časy sa končia. Na odtrhnutej ľadovej kryhe tam pláva ľadová medvedica Sushi. A kvôli požiarom v Austrálii hľadajú nový domov aj klokan Toby a tasmánsky čert Smiley. Do vysnívaného sveta v jednej chvíli mieri množstvo nespokojných zvierat z celého sveta, ktoré túžia po lepšom živote. Africkú deltu Okavango čakajú veľké zmeny. Navyše tento rok neprišla voda, ktorá ju každý rok zmení na zelenú kvitnúcu oázu. Zdá sa, že za všetko môžu ľudia. Billy, Socrates a ostatné zvieratá sa vydávajú na nebezpečnú výpravu. Na ceste ich čaká množstvo dobrodružstiev ale aj zábavy. Hlavne však musia nájsť vodu, aby zachránili svoj svet.

[youtube eYTmkeh_VqU 590 340]

V poslednej chvíli 3D – len 4. apríla!

Dokument V poslednej chvíli 3D sa zameriava na triumfy a výkony mužov a žien v extrémnych športoch. Uvidíte ich na rozsiahlych ľadovcoch, rútiacich sa na bicykloch dole kopcom, na skateboardoch či surfoch. A to všetko v neuveriteľnom 3D. Okrem zážitku si z tohto premietania niektorí z divákov budú môcť odniesť aj 3D Slidy tohto filmu pre iPhone 4/ iPhone 4s! Premietanie tohto dokumentu sa uskutoční 4. apríla o 20.30 h.

[youtube 1mPGq_zxaDs 590 340]

Počas nasledujúceho víkendu (31.3. a 1.4.) je pre vás pripravené aj tradičné detské kino, keď je jedno vybrané predstavenie určené najmä deťom o 14.30 h za zvýhodnené vstupné len 5,30 € pre všetkých. Tento víkend to bude film Lorax 3D. Na nedeľňajšom predstavení si navyše jeden detský divák môže z kina odniesť aj knižku od vydavateľstva Slovart.

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…

Hrajte o voľné lístky do multikina CINEMAX

Ani tento týždeň nezabúdame na súťaž o dva voľné lístky na ktorýkoľvek 2D film podľa vlastného výberu, ktoré môžu byť vďaka CINEMAXU a portálu BBonline.sk vaše, ak nám do utorka 3. apríla 22.00 h napíšete, ako sa volá ľadová medvedica, ktorá sa vo filme Hurá do Afriky priplaví na tento kontinent na ľadovej kryhe?

Víťazkou sa stala Martina Dančurová.

(Lístky sú zasielané poštou, meno výhercu bude zverejnené po ukončení súťaže na tejto stránke.)