Hneď štyri filmové novinky prišli tento štvrtok na plátna banskobystrického multikina Cinemax. Tie, ako aj ďalšie filmové hity tohto obdobia si môžete samozrejme vychutnať každý deň. S portálom BBonline.sk môžete hrať o voľné lístky na ľubovoľné premietanie.

JA, FRANKENSTEIN

ja_frankensteinV zime v roku 1795 stvoril šialený doktor Frankenstein monštrum, ktorému sa podarilo prežiť až do dnešnej doby. Nesmrteľný Adam blúdi mestom, v ktorom proti sebe bojujú démoni a chrliči o osud ľudstva. Démoni, vedení tajomným princom Naberiom, sa snažia odhaliť tajomstvo Adamovho stvorenia, ktoré by zneužili k zničeniu celého ľudstva. Proti démonom stoja chrliči v čele s kráľovnou Leonorou. Tí sa snažia Adama ochrániť za akúkoľvek cenu. Adam si začne uvedomovať, že je kľúčom k ovládnutiu celého sveta, a preto sa musí rozhodnúť, na ktorú stranu sa pridá. Akčný fantasy film od tvorcov série Underworld, natočený podľa komiksovej predlohy Kevina Greviouxa.

JACK RYAN: V UTAJENÍ

jack_ryanJack Ryan právom patrí do elitnej ligy tajných agentov, ktorí majú v náplni práce zachraňovať svet, aj keď nie je taký lámač ženských sŕdc ako James Bond, ani taký drsný ako Jason Bourne. Na filmovom plátne sa objavil už štyrikrát (Hon na ponorku, Vysoká hra patriotov, Jasné nebezpečenstvo, Najhoršie obavy), ale režisér Kenneth Branagh sa ho rozhodol vrátiť na štartovaciu čiaru a dať mu tvár Chrisa Pinea, muža, ktorý už úspešne omladil iného slávneho hrdinu – kapitána Kirka zo Star Treku. Vzhľadom k nízkemu veku má toho Jack Ryan za sebou pomerne dosť – ťažké zranenie z vojny v Afganistane, ktoré ho takmer doživotne zmrzačilo, náročnú rekonvalescenciu, doktorát z ekonómie a prácu ekonomického analytika v CIA, ktorú pred svojím okolím a dokonca aj pred vlastnou ženou (Keira Knightly) úspešne tají. Keď zachytí neštandardnú operáciu prevedenú ruským finančným gigantom pošle ho jeho nadriadený dôstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na mieste zistil čo sa deje. Jack sa hneď po prílete musí premeniť z finančného úradníka na akčného hrdinu so všetkým čo k tomu patrí, pretože jeho prítomnosť v ruskej metropole nie je vítaná a jeho pôvodne priateľský sprievodca mu to dá dosť jasne najavo tým, že sa ho pokúsi zlikvidovať. Prvé kolo Jack prežije a postúpi do druhého – k stretnutiu s oligarchom Viktorom Čerevinom (Kenneth Branagh), ktorý zosnoval plán schopný zásadne otriasť svetovou stabilitou. Zdanlivo má k dispozícii všetky tromfy vrátane Jackovej ženy, ktorá sa impulzívne rozhodla prekvapiť manžela na moskovskej služobnej ceste. Pokiaľ má Jack zachrániť svet aj svoju Kathy, bude sa musieť z roztraseného zelenáča premeniť na chladnokrvný stroj, ktorý sa nebude báť naraz myslieť aj strieľať.

ZACHRÁŇTE PÁNA BANKSA

Emma Thompson, dvojnásobná víťazka Academy Awards a jej kolega Tom Hanks, držiteľ dvoch Oskarov, tvoria nosnú líniu disneyho filmu „Zachráňte pána Banksa“- mimoriadny príbeh o ceste Disneyho klasiky „My Poppins“ na filmové plátna.

saving_mr_banksKeď Walt Disney podľahol prosbám svojich dcér, aby sfilmoval ich obľúbenú knihu Pamely L. Traversovej „Mary Poppins“, netušil, že mu to bude trvať 20 rokov. V snahe získať práva, Walt narazí na lakomú, nekompromisnú spisovateľku, ktorá nemá absolútne v úmysle nechať jej kúzelnú opatrovateľku zničiť hollywoodskym strojom. Až keď predaj knihy a tržby poklesnú, Pamela neochotne súhlasí odísť do Los Angeles vypočuť si Disneyho plány.

Počas krátkych dvoch týždňoch v roku 1961, Walt Disney vytiahol všetky svoje triumfy. Vyzbrojil sa nápaditými storyboardmi a veselými pesničkami talentovaných bratov Shermanovcov. Walt zahajuje totálny útok na spisovateľku Traversovú, ale s ňou to ani nepohne. Bezmocný Walt sa čoskoro začne prizerať, ako Traversová pomaly povoľuje svoje zovretie nad svojím majetkom a právami.

BLÍZKO OD SEBA

blizko od sebaVýnimočné herecké obsadenie a silný príbeh autorky, ktorá zaň získala Pulitzerovu cenu, sú dva hlavné atribúty tohto filmu plného veľkých hereckých hviezd. Rodinná kríza prinúti sestry Westonové, aby sa po dlhých rokoch opäť všetky stretli so svojou despotickou matkou v rodnom dome v Oklahome. Každá z týchto svojráznych žien si vybrala inú cestu životom, ale rodina musí držať spolu za každých okolností.

DETSKÉ KINO – JUSTIN, MALÝ VEĽKÝ RYTIER

LOGO_DK(Víkend 1.2. – 2.2.2014 o 14:10)

Vtipmi nabité animované dobrodružstvo o Justinovi, ktorý mal svoj veľký sen. Dnes sa chalani chcú stať slávnymi muzikantmi alebo Šatanom, ale Justin je zo stredoveku a chce sa stať rytierom. Otec by z neho mal radšej právnika a tak sa Justin potajomky vykradne z domu a vydá sa za dobrodružstvom. Na ceste stretne odvážnu a rovnako krásnu dievčinu Taliu, dosť šibnutého kúzelníka alebo krokodíla Gustava, ktorý sa pre zmenu rozhodol byť drakom. A hneď pri svojej prvej rytierskej úlohe sa Justin dosť zapotí, pretože zachrániť kráľovstvo, to nie je práve učebnicový príklad rozcvičky.

Film vznikol v produkcii Antonia Banderasa, ktorý v originále nahovoril aj postavu samoľúbeho namakaného krásavca, a pobavia sa pri ňom rovnako chlapci, dievčatá, aj ich rodičia.

Justin je stredoveký chlapec z dobrej rodiny a v kráľovstve, kde žije, vládne zákon a poriadok. Osvietená kráľovná tu zaviedla spolu so svojím kancelárom, Justinovým otcom, nekonečné množstvo predpisov a hlavným náboženstvom je byrokracia. Na veci, ktoré sa kedysi riešili mečom a súbojom, je tu po ruke vyhláška či nariadenie a rytieri boli z kráľovstva vykázaní.

Otec naplánoval pre Justina výnosnú kariéru právnika, ale Justin má úplne iný sen: stať sa rytierom. Veď jeho starý otec bol jedným z najslávnejších a najudatnejších. Rozhodne sa odísť z domu a vydáva sa za dobrodružstvom, na konci ktorého vidí brnenie, meč a večnú slávu. Stretáva odvážnu a prostorekú dievčinu Taliu, zmäteného kúzelníka a predovšetkým starého šermiara a dvojicu mníchov, ktorí začnú Justina v starobylom kláštore naozaj cvičiť na skutočného rytiera.

Keď predstava Justina ako chrabrého rytiera začína ako-tak nadobúdať reálnejšie obrysy, objaví sa skutočná výzva. Do kráľovstva sa vracia Sir Heraclio, kedysi vyhnaný rytier, so svojou armádou a túžbou pomstiť sa a nasadiť si korunu. A pretože rytieri boli v mene poriadku vyhnaní, pochlapiť sa musí aspoň učeň…Justin. S bystrou a statočnou dievčinou Taliou, ktorá sa Justinovi asi začína páčiť, a s kúzelníkom, ktorý vie narátať do päť, ale ďalej už nie, stojí Justin pred svojou prvou veľkou úlohou: zachrániť kráľovstvo. Našťastie je tu ešte krokodil Gustav. Hoci starý krokodíl má byť múdry a rozvážny, Gustav má rovnako ako Justin svoj sen: chce byť drakom. A mať na svojej strane draka a jeho leteckú podporu sa môže hodiť.

ARTMAX – KLAUNI

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok 4.2.2014 o 20.20 h)

Na počiatku kariéry vytvoril Oskar, Max a Viktor klaunovskú skupinu Busters. Ich klauniády predstavovali ostrovčeky slobody uprostred nehybnej bažiny rezignácie v komunistickom režime bývalého Československa. Potom sa medzi tromi klaunami odohralo niečo vážne. Ako sa ukáže, národom milovaní klauni sa medzi sebou nedokážu zniesť. Teraz sa Oskar vracia po tridsiatich rokoch z emigrácie, aby v Prahe uzavrel svoju umeleckú kariéru. Stretnutie s bývalými priateľmi vedie k nevyhnutným vzájomným konfrontáciám. Osud im tak ponúka ešte jednu šancu, ako to naposledy poriadne roztočiť. Aj po tridsiatich rokoch otázka ostáva stále rovnaká: Kto sa bude smiať naposledy?

LEGO PRÍBEH – EXKLUZÍVNA PREDPREMIÉRA

Multikino CINEMAX pre vás pripravilo predpremiéru filmu LEGO Príbeh, ktorá sa bude konať 2.2.2014 o druhej (14:00). Ak chcete vidieť tento jedinečný vtipný a zábavný príbeh medzi prvými, nepremeškajtu túto jedinečnú príležitosť.

lego_A4_predpremieraStavebnicu LEGO asi nemusíme nikomu predstavovať. Hrávali sa s nou naši rodičia (Minimálne s predchodcami tejto stavebnice). hrávali sme sa s ňou my a teraz sa s ňou hrávajú aj naše deti. LEGO je nadčasovou zábavkou pre deti, ktorá sa na celom svete teší veľkej popularite. Možno práve preto si tvorcovia tejto rozprávky povedali, že vdýchnu život do legendárnych legopostavičiek a prinesú nám príbeh, aký sme ešte nevideli.

LEGO Príbeh je originálny počítačovo animovaný 3D film, ktorý rozpráva o Emmetovi, bežnej, poslušnej a dokonalo priemernej LEGO postavičke, ktorá je omylom identifikovaná ako tá najvýnimočnejšia osoba, v ktorej rukách leží záchrana sveta. Uvidíme tu niektoré z najpopulárnejších LEGO postavičiek, pričom nebudú chýbať ani množstvo celkom nových.

Fanúšikovia, ktorí už po celé generácie obdivujú inovatívne hračky a nesmierne obľúbené video hry s LEGO tematikou, tento jedinečný svet uvidia tak, ako nikdy predtým.

Lístky na predpremiéru si môžete kúpiť za bežne vstupné. Na predpremiére budú platiť aj všetky zľavy podľa aktuálnych cenníkov.

PREDPREMIÉRA DĚDICTVÍ ANEB KU*VASENEŘÍKA

dedictvi_predpremiera_A4_CINEMAX(5. februára o 18:30)

Fanúšikovia kvalitných českých komédií sa majú na čo tešiť. CINEMAX pripravil skutočnú lahôdku medzi českými komédiami. Voľné pokračovanie kultovej komédie Dědictvi aneb Ku*vahošigutentág s rovnako originálnym názvom Dědictví aneb Kur*vaseneříka. Iba v sieti multikín CINEMAX si ju budete môcť pozrieť v predpremiére už 5. februára 2013 o 18:30.

Generácie priaznivcov kultového Moraváka Bohumila Stejskala sa konečne dočkali. Po 20 rokoch sa na filmové plátno vracia najsvojráznejšia postava československej kinematografie posledných desaťročí: Bohumil Stejskal.

Lístky si môžete zakúpiť už dnes…

Okrem toho v multikine Cinemax: Ľadové kráľovstvo 2D aj 3D, Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov, Hobit: Smaugova pustatina 3D ČD HFR, Niko 2, Nymfomanka, Vejška, 12 rokov otrokom, Špinavý trik, Vlk z Wall Street a Nežné vlny.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 5. februára 14.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Koho vo filme Zachráňte pána Banksa stvárňuje Tom Hanks?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Branislav Sámel.