V banskobystrickom multikine Cinemax príjemne prekvapí česká novinka. Nezaostáva ale ani Hollywoodska produkcia. Do kina láka aj projekt Artmax, ktorý v utorok ponúkne oceňovaný film Život Adéle. S portálom BBonline.sk môžete hrať o voľné lístky na ľubovoľné premietanie.

VEJŠKA

vejskaVoľné pokračovanie diváckeho hitu Gympl Autori scenára Tomáš Vorel a Pasta Oner rozprávajú čisto súčasný príbeh dvoch kamarátov Kocourka (Tomáš Vorel Jr.) a Kolmana (Jiří Mádl). Zatiaľ, čo prvý je poctivý romantik, ktorý sa už druhý krát hlási na odbor grafika UMPRUM, druhý študuje VŠE len s pomocou spolužiakov, ktorých práce si kupuje za peniaze. Rozdielnych kamarátov spájajú dievčatá a graffity, ktoré prinášajú množstvo divokých dobrodružstiev.

Tvorcovia predstavili film nedávno aj v Banskej Bystrici a portál BBonline.sk bol pri tom…

ŠPINAVÝ TRIK

spinavy_trikSnímka Špinavý trik je príbehom prvotriedneho podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), ktorý je so svojou nemenej rafinovanou partnerkou a milenkou Sydney Prosser (Amy Adams) donútený pracovať pre vyšinutého agenta FBI Richieho DiMasa (Bradley Cooper). Ocitajú sa v nebezpečnom, no zároveň fascinujúcom svete vládnych funkcionárov a mafiánov. Jeremy Renner sa predstaví v úlohe Carmina Polita, vášnivého politického manipulátora z New Jersey, ktorý má na krku nielen Irvinga a Sydney ale i vládnych agentov. Skrytú hrozbu predstavuje aj Irvingova nevyspytateľná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence). Film je nakrútený podľa skutočného prípadu FBI, ktorý sa odohral v 70-tych rokoch a vyvrcholil korupčným škandálom a následným odsúdením amerického senátora a piatich členov Snemovne reprezentantov.

12 ROKOV OTROKOM

Film 12 rokov otrokom žne nadšené ohlasy divákov aj odborníkov a bez veľkého preháňania ašpiruje na film roka 2013. Je jedným z favoritom na ceny Zlatý Glóbus, pre ktorých udelenie získal sedem nominácií, aj na samotných Oscarov. Predovšetkým je však strhujúcim príbehom o mužovi, ktorý sa zničoho nič ocitol spútaný v reťaziach ako otrok. Zo dňa na deň prišiel o všetko a ostal mu iba boj o prežitie a viera v slobodu. V hlavných úlohách sa predstaví Chiwetel Ejiofor, Benedict Cumberbatch, Michael Fassbender, Paul Dano, Paul Giamatti a objaví sa aj Brad Pitt.

12_rokov_otrokomSolomon Northup mal milujúcu rodinu, dobrú prácu, talent, majetok, slobodu a právo na život. Žil idylickým životom príslušníka strednej triedy ako väčšina z nás. V jeden jediný nečakaný okamih však o to všetko prišiel. Skončil ako otrok spútaný reťazami a jeho jediným osudom sa stala drina na plantáži „pod bičom otrokára“. Väčšinou doslova. Presne to sa v roku 1841 prihodilo Američanovi Solomonovi Northupovi (Chiwetel Ejiofor), ktorý svoj skutočný príbeh zachytil v autobiografickej knihe 12 Years a Slave. Solomon mal smolu, že bol… černoch. Dvaja únoscovia ho s prísľubom husľovej fušky vylákali do Washingtonu, kde Solomon po prvej noci skončil spútaný v reťaziach. V nasledujúcich dňoch bol predaný do otroctva na americkom Juhu. Ocitol sa v zlom sne, ktorý potrvá ďalších dvanásť rokov. Za tých dvanásť rokov stretne Solomona hádam všetko, čo čierneho otroka stretnúť mohlo. „Dobrý“ otrokár. Krutý otrokár. Drina na bavlníkových plantážach. Pokus o lynčovanie. Bičovanie. Psychický teror. Neúspešné pokusy o útek. Viera v slobodu a pomoc.

DETSKÉ KINO – NIKO 2

LOGO_DK(Víkend 25.1. – 26.1.2014 o 14:00)

Sobík Niko musí opäť riešiť svoje problémy. Tentokrát sa Niko vydáva na záchrannú misiu svojho nevlastného brata, ktorý je unesený zlými orlami. Na svojej ceste samozrejme stretáva veľa nových priateľov, s ktorými nieje núdza o zábavu. Niko a jeho priatelia musia prísť s plánom na záchranu. Podarí sa im zdolať všetky prekážky?

ARTMAX – ŽIVOT ADÉLE

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok 28.1.2014 o 19:00)

V 15 rokoch Adéle nič nespochybňuje: dievčatá sa skrátka stretávajú s chlapcami. Adélin život sa však obráti hore nohami, keď stretne Emmu, mladú ženu s modrými vlasmi, ktorá jej umožní objaviť doposiaľ nepoznané túžby a presadiť sa v živote ako dospelá žena. Adéle dospieva, hľadá samu seba, stráca sa a znovu sa nachádza…

Režisér Abdellatif Kechiche šokoval na MFF v Cannes 2013 divákov aj filmových kritikov svojím detailným vykreslením sexuálnych scén, a zároveň uchvátil výnimočným príbehom dvoch žien, ktoré hľadajú cestu k sebe samým i k okolitému svetu. „Film nie je ničím iným než triumfom. (…) Významné dielo sexuálneho prebudenia.“ – Takto hodnotil snímku Stephen Garrett z týždenníka New York Observer. Po 35 filmových oceneniach a 9 nomináciách – Zlatý lev za filmový debut na MFF v Benátkach (Voltairova chyba, 2000), 3x cena César a cena FIPRESCI z MFF v Benátkach (La Graine et le Mulet, 2007) a i. – bol Kechiche v roku 2013 ocenený ďalšou prestížnou filmovou cenou, Zlatou palmou z Cannes. Okrem režisérovho majstrovstva uchvátili Hlavnú porotu aj dve ústredné herečky – mladučká Adéle Exarchopoulos (jej herecký filmový debut) a veľmi talentovaná Léa Seydoux (Lurdy, 2009; Polnoc v Paríži, 2011).

LEGO PRÍBEH – EXKLUZÍVNA PREDPREMIÉRA

Multikino CINEMAX pre vás pripravilo predpremiéru filmu LEGO Príbeh, ktorá sa bude konať 2.2.2014 o druhej (14:00). Ak chcete vidieť tento jedinečný vtipný a zábavný príbeh medzi prvými, nepremeškajtu túto jedinečnú príležitosť.

lego_A4_predpremieraStavebnicu LEGO asi nemusíme nikomu predstavovať. Hrávali sa s nou naši rodičia (Minimálne s predchodcami tejto stavebnice). hrávali sme sa s ňou my a teraz sa s ňou hrávajú aj naše deti. LEGO je nadčasovou zábavkou pre deti, ktorá sa na celom svete teší veľkej popularite. Možno práve preto si tvorcovia tejto rozprávky povedali, že vdýchnu život do legendárnych legopostavičiek a prinesú nám príbeh, aký sme ešte nevideli.

LEGO Príbeh je originálny počítačovo animovaný 3D film, ktorý rozpráva o Emmetovi, bežnej, poslušnej a dokonalo priemernej LEGO postavičke, ktorá je omylom identifikovaná ako tá najvýnimočnejšia osoba, v ktorej rukách leží záchrana sveta. Uvidíme tu niektoré z najpopulárnejších LEGO postavičiek, pričom nebudú chýbať ani množstvo celkom nových.

Fanúšikovia, ktorí už po celé generácie obdivujú inovatívne hračky a nesmierne obľúbené video hry s LEGO tematikou, tento jedinečný svet uvidia tak, ako nikdy predtým.

Lístky na predpremiéru si môžete kúpiť za bežne vstupné. Na predpremiére budú platiť aj všetky zľavy podľa aktuálnych cenníkov.

PREDPREMIÉRA DĚDICTVÍ ANEB KU*VASENEŘÍKA

dedictvi_predpremiera_A4_CINEMAX(5. februára o 18:30)

Fanúšikovia kvalitných českých komédií sa majú na čo tešiť. CINEMAX pripravil skutočnú lahôdku medzi českými komédiami. Voľné pokračovanie kultovej komédie Dědictvi aneb Ku*vahošigutentág s rovnako originálnym názvom Dědictví aneb Kur*vaseneříka. Iba v sieti multikín CINEMAX si ju budete môcť pozrieť v predpremiére už 5. februára 2013 o 18:30.

Generácie priaznivcov kultového Moraváka Bohumila Stejskala sa konečne dočkali. Po 20 rokoch sa na filmové plátno vracia najsvojráznejšia postava československej kinematografie posledných desaťročí: Bohumil Stejskal.

Lístky si môžete zakúpiť už dnes…

Okrem toho v multikine Cinemax: Ľadové kráľovstvo 2D, Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov, Frajeri vo Vegas, 47 Roninov 2D, Hobit: Smaugova pustatina 3D ČD, Paranormal Activity: Prekliati, Niko 2, Nymfomanka, Zlodejka kníh, Na život a na smrť, Vlk z Wall Street a Nežné vlny.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 29. januára 14.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Vymenujte dva ďalšie filmy okrem Vejšky, v ktorých sa už stretli Jiří Mádl a Tomáš Vorel junior.

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Marián Lukáč.