Iniciatíva banskobystrického Občianskeho združenia Enviro Future Oživme spoločne Sídlisko sa sľubne rozvíja. V nedeľu 21. augusta sa obyvatelia Sídliska opäť stretnú na susedskej burze.

BB_sídliskoNo nielen pre obyvateľov Sídliska, ale pre všetkých Banskobystričanov, ktorí majú chuť stráviť príjemný nedeľný podvečer, je určené toto podujatie, ktoré Občianske združenie (OZ) Enviro Future organizuje v spolupráci s OZ Umenie na Hornej.

Premiéra susedskej burzy bola v októbri minulého roka a tento rok sa koná už po druhý raz, prvá bolo v júli. Aj tentoraz sa stretnutie susedov uskutoční pri betónových kruhoch na Triede SNP (kedysi tam stála socha Lenina). Program (od 17. do 20. hod.) je pripravený pre rodiny s deťmi, mládež aj seniorov. Susedská burza sa týka kníh, bižutérie, oblečenia a rôznych umeleckých predmetov. Občerstvenie pripravia organizátori, bolo by však dobre priniesť si na stretnutie niečo malé pod zub, deku na sedenie a hrnček. Všetkým účastníkom nedeľného stretnutia na banskobystrickom Sídlisku zahrá a zaspieva Martin Geišberg. Podujatie je súčasťou projektu Oživme spoločne Sídlisko, ktorý je realizovaný vďaka programu Nadácie Orange Spojme sa pre dobrú vec.Projekt je zameraný na zatraktívnenie a zlepšenie možností aktívneho trávenia voľného času obyvateľov Sídliska v Banskej Bystrici, stretávania sa a rozvíjania dobrých susedských vzťahov.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Klube Hudby a Divadla na Hornej 95 v Banskej Bystrici. Vstup voľný.

Banskobystrické OZ Enviro Future, ktoré sa venuje zveľaďovaniu verejných priestorov, zrealizovalo už niekoľko dobrovoľníckych brigád v rámci ktorých namaľovali 60 lavičiek v priestore od Námestia Slobody po Štatistický úrad. Starej fontáne pri parkovisku pred Športovým gymnáziom, vdýchli dobrovoľníci mozaikovou technikou nový život. V spolupráci s OZ Umenie na Hornej sa v aktivitách organizovaných v rámci projektu Oživme spoločne Sídlisko spojí enviro s kultúrou.