lidl sasovaV noci z pondelka 29. do utorka 30. júna sa neznámi páchatelia pokúsili vniknúť do priestorov predajne na Dedinskej ulici v Banskej Bystrici. Úspešní ale neboli. Krádeže sa už ale dopustili zlodeji na Sídlisku.

“Páchatelia poškodili únikové dvere, do predajne sa im však nepodarilo dostať a nedošlo teda k odcudzeniu žiadneho tovaru. Pri pokuse o vniknutie do predajne sa spustil alarm, incident bol zdokumentovaný a k riešeniu incidentu bola privolaná aj polícia. Predajňa bola ráno otvorená podľa klasických otváracích hodín, škoda na únikových dverách bude čo najskôr odstránená,” uviedol pre BBonline.sk hovorca spoločnosti Lidl Tomáš Bezák k prípadu pokusu o vlámanie na sídlisku Rudlová-Sásová.

Banskobystrickí policajti ale v súvislosti s predchádzajúcou nocou vyšetrujú aj čiastočne úspešné vlámanie do pobočky Slovenskej sporiteľne na ulici 29. augusta na Sídlisku. Ako pre náš portál upresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Slovenskej republiky Petra Kováčiková, polícia aktuálne oba prípady vyšetruje, no bližšie informácie v tejto chvíli nemôže poskytnúť.