Nižšie futbalové súťaže pokračovali aj uplynulý víkend a my vám prinášame ich kompletný sumár.

II. liga – Východ (4. kolo)

Po štvrtom kole sa v II. lige ocitlo na poslednom mieste „Béčko“ Dukly Banská Bystrica, keď v štyroch zápasoch jeho hráči získali iba 2 body za dve remízy. Teraz bola nad sily Duklistov domáca Spišská Nová Ves, ktorá vyhrala 3:1. Jediný gól Banskobystričanov strelil Laksík z pokutového kopu.

Podbrezová, bojujúca na opačnom konci tabuľky síce dvakrát doťahovala jednogólové manko, no nakoniec si poradila s hosťujúcim Vranovom nad Topľou 3:2. V tomto zápase sa kopali dva pokutové kopy a boli udelené 2 červené karty.

Bez zaváhania je stále Spišská Nová Ves, ktorá má s dvanástimi bodmi už trojbodový náskok pred Podbrezovou a Prešovskou juniorkou. Okrem „Béčka“ Dukly majú po dva body ďalší štyria účastníci II. ligy skupiny východ.

ŠK Odeva Lipany – Slavoj Trebišov 0:0

FK Poprad – 1. HFC Humenné 0:0

ŽP Šport Podbrezová – MFK Vranov nad Topľou 3:2 (2:2)

FK Spišská Nová Ves – Dukla Banská Bystrica “B” 3:1 (1:1)

MFK Goral Stará Ľubovňa – MFK Košice B 0:1 (0:0)

FK Lokomotíva Zvolen – MŠK Žilina B 1:0 (1:0)

Sokol Dolná Ždaňa – Partizán Bardejov 2:0 (1:0)

Baník Ružiná – 1. FC Tatran Prešov jun. 2:0 (2:0)

III. liga (3. kolo)

V treťom kole najvyššej stredoslovenskej súťaže padlo v ôsmich zápasoch až 28 gólov. Liptovská Štiavnica hrajúca od úvodu súťaže o špicu ich nastrieľala Fiľakovu až šesť, Moresov MFK Banská Bystrica nováčikovi z Tisovca strelil päťku a Turany si išli do Veľkého Krtíša po štvorgólovú nádielku.

V Kremničke padli iba dva góly a zrodil sa tam prekvapujúci výsledok 1:1. Hráči Kremničky si pravdepodobne šetrili sily na utorkový zápas Slovenského pohára proti Moldave nad Bodvou.

Tabuľku vedie 7-bodová Čadca spoločne s Námestovom. Šesť bodov má Liptovská Štiavnica, ale tá má ešte zápas k dobru v Lietavskej Lúčke, takisto ako má zápas k dobru aj ambiciózna Kremnička, momentálne zo ziskom štyroch bodov. Na posledných miestach je Fiľakovo, nováčik súťaže Kalinovo a Lietavska Lúčka.

ŠK Kremnička – MŠK Námestovo 1:1

FK CSM Tisovec – MFK B. Bystrica 0:5

FK Čadca – MŠK Kysucké N. Mesto 1:1

Družstevník Liptovská Štiavnica – FTC Fiľakovo 6:0

Tatran Krásno nad Kysucou – Cementáreň Lietavska Lúčka 2:1

Baník Veľký Krtíš – MŠK Turany 4:0

Jednota Bánová – MFK Nová Baňa 2:1

Baník Kalinovo – ŠK Závažná Poruba 0:3

IV. liga – JUH (3. kolo)

Tretie kolo v štvrtej lige sa zaobišlo bez väčších prekvapení. Za zmienku stojí trojbodový výlet Divína v Revúcej a určite aj výprask Dolnej Strehovej v Podlaviciach. Nováčik z Čierneho Balogu sa po minulotýždňovom vycvičení Veľkého Blhu, keď vyhral vysoko 9:1, musel uspokojiť s iba jednogólovým víťazstvom. S plným bodovým ziskom je Čierny Balog na čele tabuľky spoločne so Žiarom, ktorý takisto vyhral 0:1 v spomínanom Veľkom Blhu. Ten je na dne tabuľky aj s Kováčovou a s Hliníkom nad Hronom.

Jupie Banská Bystrica-Podlavice – Prameň Dolná Strehová 6:0

FK 34 Brusno – SKLOTATRAN Poltár 2:1

Sitno Banská Štiavnica – PS Hliník nad Hronom 4:1

Poľnohospodár Veľký Blh – FK Žiar nad Hronom 0:1

Jednota Málinec – ŠK Partizán Čierny Balog 0:1

MFK Revúca – FC Slovan Divín 0:2

V. liga – skupina „C” (3. kolo)

V piatej lige má odohraté všetky zápasy iba polovica mužstiev. Hodruša-Hámre odohrala dokonca iba jeden zápas a niečo podobné hrozilo aj Hrochoťanom, pretože ihrisko v Selciach bolo po záplavách celé pod vodou. Kluby sa však dohodli na odohratí zápasu na ihrisku v Hrochoti.

V dobrej forme sa ukazuje Sásová, naopak zlé výkony podáva Šalková, ktorej sa až teraz podarilo získať prvý bod a to na ihrisku nováčika zo Slovenskej Ľupče.

OFK Slovenská Ľupča – FK Šalková 1:1

OŠK Hodruša-Hámre – OFK 1950 Priechod 3:1

MFK Žarnovica – OŠK Lutila 2:1

ŠK Sásová – FK 1928 Jasemie 3:0

MFK Strojár Krupina – Tatran VLM Pliešovce 1:0

ŠK Badín – FC Junior Radvaň 2:2

ŠK Selce – ŠK Hrochoť 3:3 ihrisko Hrochoť

I. TRIEDA (3. kolo)

Tretím kolom pokračovala aj najvyššia oblastná súťaž. Líder súťaže z Lučatína pokračuje vo víťazstvách, naopak Baláže majú po megadebakli na Ponikoch 10:1, stále nula bodov a skóre 4:16. Bez bodu je aj Beňuš a Harmanec. V stredu 25.8.2010 je na programe dohrávka 2. kola v Medzibrode, kde sa predstaví Braväcovo. Prípadné víťazstvo by bolo cestou na čelo tabuľky pre obidva kluby.

Tatran Čierny Balog – Mladosť Lučatín 1 : 2

ŠK OPL Poniky – Družstevník Baláže 10 : 1

Sokol Braväcovo – ŠK Hronec 2 : 0

Sokol Nemecká – Sokol Medzibrod 1 : 2

Partizán Osrblie – ŠK Heľpa 2 : 1

Mier Mýto pod Ďumbierom – Slovan Beňuš 5 : 1

Tatran Harmanec – Spartak Závadka nad Hronom 1 : 2

II. TRIEDA skupina „A“ (3. kolo)

Kto chcel vidieť v treťom kole druhej futbalovej triedy sk. „A“ nejaké prekvapenie, tak musel prísť už v sobotu večer do Šalkovej. Šalkovčania podľahli v zápase hranom pri umelom osvetlení nevyspytateľnej Dúbravici 2:3. Mnohí si pred a aj počas zápasu zaspomínali na minuloročný vzájomný zápas. Vtedy agresívny útočník Habány inzultoval rozhodcu Kubančíka. Bola to mimochodom druhá inzultácia zo strany Dúbravice v priebehu dvoch týždňov. Pohľad na tabuľku zatiaľ veľa nenapovie, možno iba to, že Strelníky sa budú aj tento rok snažiť postúpiť, keďže zatiaľ majú plný bodový zisk. Mladí futbalisti priechodského „béčka“ boli v zápase s Malachovom blízko k prvému bodu v histórii, no ich čakanie sa predlži ešte minimálne o týždeň.

ŠK Sokol Jakub : ŠK Zornička Riečka 3 : 4

Tatran Podkonice : Iskra Horné Pršany 2 : 3

Družstevník Mičiná : ŠK Králiky 0 : 2

ŠK Sokol Staré Hory : TJ Hronsek 2 : 1

OFK 1950 Priechod B : Slovan Malachov 0 : 1

FK Šalková B : Družstevník Dúbravica 2 : 3

Sokol Hiadeľ : Družstevník Strelníky 0 : 2