Zima je v plnom prúde a v okolí Banskej Bystrice preto môžete nájsť otvorených hneď niekoľko lyžiarskych stredísk. Keďže každé je pre lyžiarov zaujímavé v niečom inom, treba si z nich vedieť správne vybrať. Práve preto sme pre vás zostavili tento sumár základných informácií o siedmych najznámejších lyžiarskych strediskách a ich cenníkoch. Lyžiarske strediská Ski Králiky a PARK SNOW Donovaly napríklad svoje ceny od 10.1.2011 znižujú.Viac nájdete v našich prehľadných tabuľkách.

Selce – Čachovo

Web: www.selce-cachovo.sk E-mail: info@selce-cachovo.sk

V lyžiarskom stredisku SELCE – ČACHOVO, ktoré je otvorené od 9:00 do 16:00, si okrem bežných hodinových a denných lístkov (dospelí – 16 EUR/deň, deti a seniori – 11,8 EUR/deň) môžete zakúpiť aj bodové lístky, ktoré sa dajú využívať pri jazdách na jednotlivých vlekoch. Čakajú vás tu 2 zjazdovky, ktoré sú umelo zasnežované a dve neupravené bežecké trate dlhé 10 a 20 kilometrov. V utorok, stredu, piatok a sobotu si môžete zalyžovať aj večer od 18:00 do 20:30. Ak by vás už začali lyžiarky tlačiť, máte k dispozícii aj klzisko, ktoré je v prevádzke bezplatne.

Šachtičky

Web: www.webport.sk/sachtickyas E-mail: skiinfo@sachtickyas.sk

Na Šachtičky sa dostanete len individuálnou dopravou a za zlého počasia iba za pomoci snehových reťazí, preto je dobré vopred sa informovať o stave cesty. Lyžiarske stredisko je otvorené od 9:00 do 16:00 a ponúka rôzne skupinové zľavy a lyžovanie pre deti do 6 rokov zdarma. Zakúpiť si tu môžete hodinové, aj denné lístky (dospelí – 14,5 EUR/deň, deti – 11 EUR/deň). V prevádzke je 9 zjazdoviek, z toho 2 umelo zasnežované. K dispozícii máte tiež požičovňu a kompletný servis snowboardov, ako aj detský areál.

Ski Králiky

Web: www.skikraliky.sk E-mail: skikraliky@skikraliky.sk

Lyžiarske stredisko Ski Králiky, do ktorého sa môžete dostať aj skibusom, sa pýši novou 4-miestnou sedačkovou lanovkou. Ponúka vám 5 kompletne zasnežených lyžiarskych tratí, na ktorých môžete lyžovať každý deň od 9:00 do 16:00. V stredisku okrem bodových, hodinových a denných lístkov (dospelí – 18 EUR/deň, juniori – 16 EUR/deň, deti – 12 EUR/deň) môžete využiť aj rôzne rodinné zľavy. Zalyžovať si ale môžete aj každý večer od 17:30 do 20:30. Ak dávate prednosť bežkovaniu, k dispozícii máte niekoľko kilometrov upravovaných bežeckých tratí.

Ski centrum Kordíky

Web: www.skikordiky.sk E-mail: ski@skikordiky.sk

V lyžiarskom stredisku Ski centrum Kordíky, ktoré je otvorené cez víkendy, prázdniny a sviatky od 9:00 do 15:30, pre vás túto sezónu pripravili turniket s bezkontaktnými náramkami a rovnako aj možnosť vylyžovať váš skipas kedy budete chcieť, v rámci sezóny 2010 / 2011, pretože platíte len za jazdy (dospelí a mládež – 2,5 EUR/5 jázd, deti – 2 EUR /5 jázd) a nie za čas, strávený čakaním v rade. Nájdete tu jednu stredne ťažkú trať, ktorá je umelo zasnežovaná. Zalyžovať si na nej môžete aj v stredu, piatok a sobotu večer od 17:30 do 20:30. 29.1.2011 ste navyše pozvaní na Krňačkové preteky.

SKI Turecká

Web: www.skiturecka.sk E-mail: info@obecturecka.sk

Lyžiarske stredisko SKI Turecká, ktoré je otvorené cez víkendy, prázdniny a sviatky od 9:00 do 16:00, sa nachádza približne 18 kilometrov od Banskej Bystrice. Zadarmo tu môžu lyžovať všetky deti do 5 rokov. Spolu s rôznymi rodinnými zľavami a akciovou cenou denného lístka (dospelí – 12 EUR/deň, deti – 9 EUR/deň), patrí toto stredisko medzi cenovo najdostupnejšie. Zároveň pri každej kúpe poldenného, alebo celodenního lístka dostanete v bufete Lúčky jeden nápoj (čaj, káva) zadarmo. Pokiaľ by vás náhodou omrzelo lyžovanie na jednej zo šiestich tratí, môžete sa odtiaľto vybrať aj na zimné túry po hrebeňoch Veľkej Fatry.

PARK SNOW Donovaly

Web: www.parksnow.sk/donovaly E-mail: info@parksnow.sk

Do známeho lyžiarskeho strediska PARK SNOW Donovaly, ktoré je otvorené od 8:30 do 15:30, sa môžete dostať aj pravidelným skibusom. Lístky tu kúpite síce drahšie (dospelí – 24 EUR/deň, juniori – 19 EUR/deň, deti – 17 EUR/deň), ale väčšina z nich je súčasne skipasom. Čím drahší, resp. dlhší skipas si zakúpite, tým máte väčšie možnosti jeho využitia aj v iných strediskách na Slovensku. Nájdete tu 17 zjazdoviek rôznej obtiažnosti, pričom viac ako 7 kilometrov je zasnežovaných umelým snehom. Nočné lyžovanie od 17:30 do 21:00 je samozrejmosťou. Tí, ktorí majú radi adrenalín, by nemali vynechať navštevu Riders parku s množstvom railov a prekážok. Okrem zimných športov si na Donovaloch môžete vybrať aj zo širokej ponuky relaxačných a wellness služieb, navštíviť s deťmi Fun park a byť pritom stále online, napríklad aj s BBonline.sk, vďaka množstvu wifi hotspotov.

Ski Strelníky

Web: www.skistrelniky.sk

Stredisko Ski Strelníky, nachádzajúce sa 28 kilometrov od Banskej Bystrice smerom na Brezno, je otvorené od 9:00 do 16:00. Jeho hlavnými devízami sú menší počet lyžiarov a poloha v tichej lokalite, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Možno aj napriek tomu, že v tomto stredisku sa umelo nezasnežuje, má zo všetkých najnižšie ceny poldenných a denných lístkov (dospelí – 10 EUR/deň, deti – 7 EUR/deň), ku ktorým navyše obdržíte poukážku v cene 1 EUR na občerstvenie v štýlovej kolibe.

Porovnajte si možnosti v jednotlivých strediskách


Po kliknutí sa tabuľka zväčší.  Stiahnite si tabuľku v PDF…

Porovnajte ceny v jednotlivých strediskách


Po kliknutí sa tabuľka zväčší.  Stiahnite si tabuľku v PDF…