Počas uplynulého víkendu odštartovali všetky nižšie futbalové súťaže, ktorých účastníkmi sú aj tímy z nášho okresu. Pozrite si výsledkový sumár týchto zápasov.

Keno 10 III. liga Východ – 1. kolo

Obaja reprezentanti Banskej Bystrice v tretej najvyššej súťaži, dokázali vstúpiť do nového ročníka úspešne. Kremnička si poradila nad favorizovanou Dolnou Ždaňou, z ktorej sa spojením so Žiarom stalo FK Pohronie. V najbližšom kole privíta juniorka Dukly v nedeľu v Radvani o 10.30 h Spišskú Novú Ves a Kremnička pocestuje do Košíc, kde si Juračkovi zverenci zmerajú sily s B tímom MFK.

1. FC Tatran Prešov juniori – FK Dukla Banská Bystrica B 1:2 (1:1)
Góly Dukly:- 3. Valovčan, 84. Šovčík

ŠK Kremnička – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Gól: 73. Štuber

Majstrovstvá regiónu STRED – 1. kolo

Úspešne vstúpilo do súťaže aj MFK, keď si Rakytovčania z Bytče priniesli tri body vďaka dvom gólom talentovaného Mateja Staršieho. Už menej však boli úspešní hráči Brusna, ktorí si na rozdiel od MFK neporadili s hráčmi zo severu Slovenska a na domácej pôde podľahli Čadci 1:2. Hráči Rakytoviec – MFK BB, by mali privítať v sobotu 11. augusta na domácom trávniku od 16.30 h Banskú Štiavnicu.

Bytča – MFK B. Bystrica 1 : 2

Kysucké Nové Mesto – Zvolen 4 : 1

Brusno – Čadca 1 : 2

Liptovská Štiavnica – FK Pohronie Žiar n. Hr. / D. Ždaňa B  1 : 2

Krásno nad Kysucou – MFK N. Baňa 3 : 2

Závažná Poruba – Dolná Tižina 2 : 2

Kalinovo – Tisovec 3 : 0

Žilina B – B. Štiavnica 4 : 1

IV. liga – skupina JUH – 1.kolo

Hneď v úvode sezóny zaznamenal mladý tím podlavického Jupie zdrvujúcu porážku na domácom trávniku s Fiľakovom. Naopak presvedčivo sa v prvom kole odprezentoval Badín, ktorý porazil Jesenské vysoko 3:0. V nedeľu pocestujú Podlavičania do Štiavnických Baní. Badín do Revúcej a Kováčová bude v nedeľu od 16.30 h hostiť Málinec.

Štiavnické Bane – Kováčová 0 : 0

JUPIE BB – Fiľakovo 0 : 4

Poltár – Revúca 2 : 0

Badín – Jesenské 3 : 0

Divín – Žarnovica 2 : 1

Veľký Krtíš – Partizán Čierny Balog 2 : 3

Tachty – Málinec 4 : 2

V. liga – skupina C – 1. kolo

Sásová i Detva patrili aj v uplynulej sezóne k popredným celkom regionálnej piatej ligy a svoju suverénnu pozíciu potvrdili aj v zápasoch prvého kola nového ročníka súťaže. Podobne tak i Hrochoť, ktorá doma rozdielom triedy zdolala Šalkovú. V nedeľu 12. augusta o 16.30 h sú naplánované stretnutia medzi Šalkovou a Veľkou Lehotou, Priechod bude hostiť Dudince, Jasenie Sásovú, Hliník Krupinu, do Slovenskej Ľupče pocestuje Medzibrod, do Detvy Pliešovčania a na Hrochoti sa predstavia Selce.

Hrochoť – Šalková 3 : 0

Selce – Detva 1 : 3

Pliešovce – Slovenská Ľupča 0 : 0

Medzibrod – Hliník nad Hronom –

Krupina – Jasenie 2 : 0

Sásová – Priechod 1 : 0

Dudince – Veľká Lehota 3 : 0

I. trieda – 1. kolo

V 1. triede sa z tímov z blízkeho okolia nedokázal presadiť na pôde Tatranu Čierny Balog Jakub, na domácom trávniku nestačili na Podkonice ani Staré Hory. Lučatín však dokázal presvedčivo zdolať Osrblie. V nedeľu o 16.30 h sú naplánované zápasy: Hronec – Heľpa, Osrblie – Poniky, Valaská – Lučatín, Podkonice – Braväcovo, Pohronská Polhora – Staré Hory, Jakub – Harmanec, Baláže – Tatran Čierny Balog.

Družstevník Baláže – ŠK Hronec 1 : 5

Tatran Čierny Balog – ŠK Sokol Jakub 2 : 1

Tatran Harmanec – Slovan Pohronská Polhora 0 : 5

ŠK Sokol Staré Hory – Tatran Podkonice 3 : 4

Sokol Braväcovo – OFK Slovan Valaská 4 : 1

Mladosť Lučatín – Partizán Osrblie 2 : 0

ŠK OPL Poniky – ŠK Heľpa 1 : 3

II. trieda – Skupina A – 1. kolo

Na úvod najnižšej oblastnej súťaže mužov v našom okrese sa z najvyššieho víťazstva tešil domáci celok na Strelníkoch, kde síce Hiadeľ dokázal dvakrát skórovať, ale domáci až o trikrát viac. Na domácej pôde sa darilo i Nemeckej, ktorá zdolala Mičinú. V ďalšom kole, ktoré má úradný čas určený na nedeľu 12. augusta o 16.30 h v Hronseku privítajú Dúbravicu, Ľubietová Šalkovské béčko, Brusno bude hostiť Králiky, Mičiná privíta Malachov, Horné Pršany Nemeckú, Hiadeľ  sa doma postaví Tajovu a do Riečky pocestujú Strelníky.

Zornička Riečka – TJ Hronsek 1 : 3

Družstevník Strelníky – Sokol Hiadeľ 6 : 2

Slovan Tajov – Iskra Horné Pršany 1 : 1

Sokol Nemecká – Družstevník Mičiná 2 : 1

Slovan Malachov – FK 34 Brusno B 1 : 3

ŠK Králiky – Baník Ľubietová 5 : 0

FK Šalková B – Družstevník Dúbravica 3 : 2