Počas víkendu sa už naplno rozbehla jarná časť vo všetkých nižších súťažiach na strednom Slovensku. Prinášame vám prehľad odohraných zápasov i tabuľky líg, ktoré sa hrajú v našom a niektorých najbližších okolitých okresoch.

II. liga – 23. kolo

Suverénnu Podbrezovú sa pokúsilo potrápiť v sobotu predposledné Pohronie. V 2. minúte Podio zahrával priamy kop, no gólman Malec bol pozorný. V 21. minúte pohorzil Adám po nedorozumení v obrane domácich, ale Hanák podržal svoj tím. O sedem minút pálil Michal Pančík z veľkej vzdialenosti, Malec jeho prudkú ranu vyrazil. Po vyše polhodine hry poslal lídra súťaže do vedenia Blažej Vaščák, ktorý sa presadil už v štvrtom súboji po sebe. Aktívny Michal Pančík ho vysunul za obranu a kanonier Podbrezovej špicom prekonal strážcu svätyne súpera. Už sa zdalo, že zverenci Jaroslava Kentoša pôjdu do šatní s jednogólovým náskokom, avšak tesne pred polčasovým hvizdom dokázali hostia streliť z protiútoku nepríjemný vyrovnávajúci gól do šatne zásluhou krížnej strely Mariána Adáma. V úvode druhého dejstva, v 52. minúte, Vaščák padol v pokutovom území po súboji s Krivjančinom a rozhodca ukázal na biely bod. Vratislav Greško sa nepomýlil a prinavrátil svojmu tímu vedenie. Podbrezová búšila o súpera a chcela poistiť tený náskok, čo sa takmer podarilo Ľubošovi Kupčíkovi presne po hodine hry, no opečiatkoval len pravú tyč. Svoje umenie preukázal v závere Gabriel Snitka, keď sa po pravej strane predral až do výhodnej streleckej pozície, jeho strele nechýbalo veľa. V závere si hostia síce vytvorili mierny tlak, ale do gólovej podoby ho pretaviť nedokázali a Podbrezová vyhrala aj v treťom zápase na jar tesne o jeden gól. Pred druhými Michalovcami má na čele tabuľky náskok 9 bodov.

TIPOS III. liga – východ – 18. kolo

V sobotu si zmerala Kremnička sily na východe s aktuálne deviatym Humenným. V 22. minúte poslal domáci celok do do vedenia Pavol Šuľák a už o minútu pridal ďalší presný zásah Stanislav Karnaj. Dvojgólové vedenie si východniari postrážili do konca prvého polčasu. V tom druhom dokázal zvýšiť na 3:0 svojim druhým gólom Šulák, keď prebiehala 56. minúta. V 72. minúte vykresal iskierku nádeje pre zverencov Norberta Juračku Lukáš Laksík, ktorý s presadil aj v minulom kole proti rezerve Košíc. Obrat sa však nekonal a presvedčivé víťazstvo spečatil hetrikom v 90. minúte Šulák. Stredoslováci nebodovali naplno ani v treťom jarnom zápase a tak zostávajú na 13. priečke, pričom na chrbát jej dýcha aj posledná Bardejovská Nová Ves s dvojbodovým mankom. Dolný Kubín ostáva na čele tabuľky aj napriek nečakanej prehre v Košiciach.

Majstrovstvá regiónu stred – 16. kolo

Rakytovce bojujúce o popredné miesta získali uplynulý sobotu cenný bod za remízu 1:1 s vedúcim Makovom. V závere prvej 45-minútovky otvoril skóre Peter Murín a Rakytovce viedli. Vedenie sa im podarilo držať až do 72. minúty, kedy inksovali vyrovnávajúci gól od Romana Pliešovského, no viac sa už neudialo. Mierne zakopnutie Makova využilo Kalinovo, ktoré získalo tri body s Bytčou, no na lídra stráca stále 5 bodov. V súboji dvoch tímov zo spodnej časti tabuľky zavítal Badín do Kysuckého Nového Mesta. Góly padli len v druhom dejstve. Badín síce vyhrával od 54. minúty gólom Michala Šveca, no o 20 minút stanovil konečnú podobu výsledku vyrovnávajúci Miloš Kubala.

IV. liga JUH – 16. kolo

V štvrtej lige ostáva na čele tabuľky Žarnovica, ktorá zdolala Divín jednoznače 4:0. O prvé dva góly sa postaral Róbert Černák, druhým dvojgólovým strelcom bol Peter Mikuška. Jej najväčší prenalsdovateľ Zvolen nezaváhal v Revúcej a o prvé miesto stále bojuje aj B-tím Podbrezovej. Ten cestoval na pôdu poslednej Hnúšte. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre v 65. minúte Vojtech Tóth, ale Podbrezovčania odpovedali v 77. minúte zásluhou Tomáša Čekovského. O dôležitých troch bodoch pre tretiu Podbrezovú rozhodol Ivan Očenáš až v záverečnej 90. minúte.

V. liga skupina C – 14. kolo

Novým lídrom sa po úvodnom jarnom kole dostala Hriňová. Tá si podľa predpokladov poradila v domácom prostredí s Hrochoťou. Druhá Šalková má ale zápas k dobru, ktorý odohrá s poslednými Dudincami, a ak nezaváha vráti sa opäť na ,,trón“. Nečakane ,,vybuchol“ piaty Jakub, ktorý doma inkasoval ,,päťku“ s Priechodom. Sásová vyhrávala v Čiernom Balogu od 12-tej minúty, keď sa presadil Marcel Turčan. Napokon vyšla naprázdno, keď domáci v druhom polčase otočili výsledok stretnutia vo svoj prospech.

Jakub – Priechod 0:5
Slovenská Ľupča – Pliešovce 0:3
Hriňová – Hrochoť 3:0
Čierny Balog – Sásová 2:1
Medzibrod – Krupina 5:0
Jupie BB – Repište (náhradný termín bude určený)
Dudince – Šalková (presunuté na 8. mája)

I. trieda – 14. kolo

V úvodnom kole jarnej časti sa nechytilo prekvapujúo Braväcovo, ktoré podľahlo Nemeckej na jej pôde 2:0, vinou čoho teraz bude strácať na vedúci Bacúch a Lučatín. Oba tieto tímy taktiež nebodovali naplno a len remizovali. Bacúch v domácom prostredí s kvalitným tímom Valaskej, ktorej patrí 4. miesto a Lučatínu odmietli odovzdať všetky body Selce. Len tretíkrát v sezóne dokázali zabodovať posledné Podkonice, aj preto bolo 14. kolo plné prekvapení.

II. trieda skupina A – 15. kolo

Vedúci Tajov nedal šancu trápiacemu sa Harmancu a naďalej kraľuje. Predposledný Hronsek nestačil ani zďaleka na druhý tím súťaže – Králiky, a Malachov v osemgólovej prestrelke napokon dokázal zdolať Riečku.

II. trieda skupina B – 15. kolo

Vedúci celok súťaže – rezerva Šalkovej, uspela s Hiadeľom len tesne 2:1. Posledná Ľubietová podľa očakávania nedokázala získať ani bod v súboji s Dúbravicou. Mičiná sa potrápila s predposlednými Balážmi v zápase bohatom na góly.

II. trieda skupina C – 15. kolo

V C skupine kraľuje B-tím Brusna, ktorý to potvrdil v stretnutí so Šumiacom, ktorému prichystal šesťgólovú nádielku. Polomka dokázala poraziť druhú Pohronskú Polhoru a predposledná Michalová nestačila na Beňuš.

Beňuš – Michalová 6 : 2
Polomka – Pohr. Polhora 3 : 2