Na štvrtok 1. septembra boli naplánované predohrávané stretnutia 14. kola v I. a II. triede skupine A. Až štyri mužstvá zvíťazili o päť a viac gólov. Prinášame vám výsledkový sumár zo všetkých zápasov. Na konci článku nájdete video zo zápasu Ľubietová – Mičiná.

I. trieda – predohrávka 14. kola

Štvrtková predohrávka, v ktorej pauzoval Tatran Čierny Balog, priniesol debakel posledného tímu tabuľky Nemeckej na pôde Braväcova, na ihrisku lídra z Osrblia sa predstavila Slovenská Ľupča. Tam niečo po uplynutí štvrťhodiny hry zariadil polčasové vedenie favorita 1:0 Elek. V 56. minúte priniesol ešte väčší pokoj na kopačky Osrblia druhý zásah Kujana, ktorý premenil 11-ku. V 68. minúte veľmi nepomohol hosťom Širka, keď sa nechal vylúčiť za tvrdé slová mierené k arbitrovi. Tým Ľupča úplne stratila šancu bodovať a neprekvapila Osrblie, ktoré po štyroch zápasoch kraľuje prvej triede bez straty bodu. Bacúch po góloch Lenďáka a Meškana zdolal Michalovú a spolu s Braväcovom a Osrblím patrí medzi tri tímy, ktoré ešte nepocítili trpkosť prehry. Brusno – Ondrej spasil v 89. minúte v domácom súboji s Ponikmi Vladimír Zeman vyrovnávajúc na konečných 1:1. Brezno sa po výbornom vstupe do sezóny a poslednej prehre v Bacúchu azda opäť vracia na víťaznú vlnu, tentoraz nedal šancu Hroncu, dvomi gólmi dopomohol Brezňanom k výhre 4:1 Igor Sarvaš.

II. trieda skupina A – predohrávka 14. kola

Štvrtková predohrávka 14. kola priniesla v každom zápase minimálne tri góly a taktiež tri jednoznačné výsledky. V jednom z nich mala prsty aj rezerva Seliec, ktorá si ľahko poradila s lepšie postaveným Harmancom. Po prvom polčase to bolo prekvapujúco aj vzhľadom na konečný výsledok 0:0, no v druhom nastala kanonáda domácich, v ktorej najviac zažiaril s hetrikom Milan Styk. Dva góly dal Ivan Mesík, jeden pridal v závere Michal Čunderlík. Bez straty bodu bežia súťažou len Králiky, ktoré mali voľno a Lučatín. Práve ten sa postaral o ďalší debakel kola, jeho ,,obeťou“ sa stal Hronsek. Tu malo stretnutie jednoznačného hrdinu, bol ním Pavol Zlevský, ktorý sa presadil až štyrikrát v priebehu 56-tich minút. Derby medzi Tajovom a Riečkou vyznelo v prospech hosťujúcej Riečky, ktorej oba góly strelil Radoslav Ráno. Za domácich v 88. minúte korigoval Zmajkovič, ale to už bolo neskoro. Vedúcim Strelníkom vystrieľali výhru 3:0 v Dúbravici Čief, Mních a Zvara, pričom už v siedmej minúte to bolo 2:0 po góloch prvých dvoch menovaných. Na konci článku nájdete video zo zápasu Ľubietová – Mičiná.

Selce B – Harmanec 6:0
Tajov – Riečka 1:2
Dúbravica – Strelníky 0:3
Lučatín – Hronsek 6:1
Staré Hory – Malachov 0:5
Ľubietová – Mičiná 2:2
Horné Pršany – Hiadeľ 4:2

1. TJ – Družstevník Strelníky 5 4 1 0 16:6 13