Futbal v obciach a na dedinách neoddychoval ani uplynulý víkend. Prinášame Vám kompletný sumár výsledkov z nižších súťaží.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o postup – 6. kolo

Prvá polovica zápasov nadstavbovej časti o postup do najprestížnejšej slovenskej futbalovej súťaže je za nami. Zvolenčania prehrali už druhé stretnutie po sebe najtesnejším rozdielom. O výhru prekvapujúcu výhru predposledného Senca sa postaral v 32. minúte gólom z priameho kopu Imrich Bedecs. Lokomotíva už teda nemá ani teoretickú šancu postúpiť medzi slovenskú elitu. Boj o ňu bude ešte veľmi zaujímavý, pretože vedúca Skalica v mimoriadne dôležitom súboji nestačila na druhé Michalovce. Skaličania dokonca vyhrávali od osemnástej minúty gólom Lukáša Huttu, ale ešte do polčasu otočili domáci na 2:1 gólmi Turika a Hamuľaka. Približne štvrťhodinku pred koncom priniesol pokoj na kopačky Michaloviec gól na 3:1 od Byaona a bolo vymaľované. Zemplín stiahol náskok lídra zo štyroch bodov na jeden a všetko je otvorené.

DOXXbet liga – nadstavbová časť – skupina o zotrvanie – západ – 6. kolo

Pohronie je už dlhší čas zachránené a tak si v poslednom období môže dovoliť zakopnúť. Tak tomu bolo v uplynulom kole, keď podľahlo 1:0 momentálne zostupujúcemu tímu – Dubnici. Tentokrát získalo ,,len“ bod na pôde predposledného Nového Mesta. Pohronie poslal do vedenia v osemnástej minúte Patrik Abrahám, v 62. minúte zariadil cennú remízu pre domáci tím Lukáš Šebek. Dolná Ždaňa aj tak zrejme skončí na špici tabuľky kde sa hrá o zotrvanie, pretože pred druhým Slovanom má štyri kolá pred koncom desaťbodový náskok. Práve B-čko Slovana vyprášilo Dubnicu a keďže ďalší kandidáti na zostup – Šamorín aj Nové Mesto bodovali, Dubnica kedysi hrajúca najvyššiu súťaž je najbližšie k zostupu do tretej ligy.

5. logoFC ŠTK 1914 Šamorín 28 5 8 15 23 : 46 23
6. logoMFK Dubnica nad Váhom 28 4 8 16 28 : 54 20(-3)

III. liga – 23. kolo

Sedem kôl pred koncom má Teplička nad Váhom nakročené do DOXXbet ligy. Poľahky zdolala Žarnovicu na jej pôde a na čele tabuľky má pred Martinom osembodový náskok a navyše zápas k dobru. Iné problémy má Čadca, nachádzajúca sa na opačnom konci tabuľky, momentálne je práve ona zostupujúcim celkom. B-tím Pohronie ju privítal v dôležitom nedeľňajšom súboji, v prvom polčase ale diváci gól nevideli. Na začiatku toho druhého však poslal Pohronie do vedenia Adam Širák a na konečných 2:0 v 77. minúte upravil Miroslav Gregáň. Tieto tri body majú veľkú hodnotu, pretože Žiar je stále namočený v bojoch o zotrvanie. Darilo sa aj ďalším tímom z nášho regiónu. Kremnička zdolala trápiace sa Krásno nad Kysucou 0:2 presnými zásahmi Zdenka Cimermana a Reného Kočana zo záveru zápasu. Naplno bodovali aj raky, čo je dôležité, pretože od poslednej Čadce ich delí osem bodov, čo nie je až taká veľká priepasť. Tri body uchmatli z Novej Bane, rozhodujúci presný zásah si pripísal v 48. minúte René Turčan. Zaujímavosťou kola je, že v každom stretnutí sa zrodil výsledok na nulu, až na prestrelku v Bytči, ktorej výhra bola veľkým prekvapením.

IV. liga – juh – 21. kolo

B-tím Podbrezovej mal pred zápasmi dvadsiateho prvého kola päťbodový náskok na Slovenské Ďarmoty. V Detve sa dlho čakalo na gól, no líder udrel v 74. minúte, železiarov poslal do vedenia Adam Petrík. O osem minút pridal druhý gól Kristián Dekrét a bolo to 0:2. Drámu ešte zabezpečil korigujúci gól z 88. minúty od Zdenka Kamasa, avšak Podbrezová si odniesla z Detvy všetky tri body. Naplno bodoval aj jej najväčší prenasledovateľ, a preto sa päťbodový rozdiel medzi Podbrezovou a Slovenskými Ďarmotami nezmenil. Do bojov o postup má čo to povedať aj rezerva zvolenskej Lokomotívy, ktorá po v stretnutí bohatom na plody futbalu zdolala predposlednú Hriňovú. Posledný je stále Divín. Jupie v nedeľu veru nebolo dobrým hostiteľom, keď v Badíne nasúkalo Tisovcu sedem gólov. Pohodlné polčasové vedenie 5:0 zariadili Plško, Sanitra, Jelluš a Konder, ktorý otváral skóre v tretej minúte a v závere polčasu pridal gól do šatne. V 53. minúte sa presadil druhýkrát Sanitra, o minútu neskôr Ríša a bolo to 7:0. Kto čakal ,,desiatku“ nedočkal sa, v 69. minúte dal čestný gól hostí Nagaj.

V. liga – skupina C – 21. kolo

Pliešovce v derby kola hostili ako druhý tím tabuľky lídra – Medzibrod. Góly priniesla až posledná desaťminútovka. Najprv poslal v 82. minúte do vedenia Medzibrod Peter Lupták, aby o šesť minút na to vyrovnal na konečných 1:1 Boris Mihál. Medzibrod stratil body len štvrtýkrát v sezóne, na čele má stále veľký dvanásťbodový náskok a do konca sezóny tímy ešte odohrajú šesť kôl. Voznica v nedeľu hostila B-čko Jupie. Posledný tím tabuľky vyhrával po polčase už 2:0 vďaka Arvajovi a Brodzianskemu. Po necelej hodine hry znížil na 1:2 z pohľadu podlavicko-badínskeho celku Marek Jobko, ale na viac sa už Jupie nezmohlo a prekvapujúco prehralo. Šalková si stráži tretiu pozíciu, v Čiernom Balogu zvíťazila tesne 0:1 vďaka Lukášovi Palovičovi. Slovenská Ľupča si prekvapujúco ľahko poradila s Priechodom a vzdialuje sa pomaly od posledných priečok. O jej triumf sa zaslúžil dvomi gólmi Marek Balík, jeden zásah pridal Dávid Selecký. Sásovčania privítali v nedeľu pred 200 divákmi Hrochoť a po polčase viedli 1:0, v sedemnástej minúte skóroval Michal Smekal. Pred uplynutím hodiny hry sa ale podarilo vyrovnať Martinovi Seleckému a následne sa už výsledok 1:1 nezmenil.

I. trieda – 21. kolo

V 21. kole zaváhalo Braväcovo v Lučatíne, čo využili Selce. V zápase prvého s posledným rozbili Podkonice 8:0. Hetriky zaznamenali hneď dvaja hráči – Filip Koctúr a Peter Matonok. Druhý menovaný dokonca v priebehu približne polhodinky. Po góle pridali aj Vladimír Túry a Marián Dirbák a aj vďaka nim zvýšili Selce svoj náskok na čele na štyri body. O veľké prekvapenie sa postarali hráči Brusna – Ondreja. Tí zdolali tretí tím tabuľky Jakub tesne 2:1. A to napriek tomu, že po polčase prehrávali gólom Daniela Balona a museli otáčať stav stretnutia. Hrdinom sa stal dvojgólový Matej Parobek, ktorý skóroval v 67. a 76. minúte a zabezpečil mimoriadne cenné tri body pre svoj tím, ktorý bojuje o zotrvanie v lige.

12. TJ ŠK Hronec 21 4 5 12 31 : 47 17
13. logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 21 4 8 9 19 : 36 20(-3)
14. FK Podkonice 20 4 3 13 21 : 51 15

II. trieda skupina A – 30. kolo

Piatkové predohrávky 30. kola priniesli nečakaný výbuch B-čka Seliec v domácom prostredí v súboji s predposledným Hiadeľom. O ešte väčší šok sa postarala Ľubietová. Tá v roli outsidera tabuľky zdolala Tajov bojujúci o prvenstvo a to rozdielom triedy 3:0. Treba ale poznamenať, že na súpiske Tajova bolo napísaných len deväť mien, o to to mala Ľubietová ľahšie. Tajov tak definitívne zrejme vzdal boj o prvé miesto. Naopak Králiky roztrhali v zuboch Staré Hory, za zmienku stojí napríklad hetrik Mareka Holmíka. Hokejový výsledok priniesol súboj Dúbravice so Šalkovou B. Hostia vyhrávali 0:1 aj 1:2, no napokon im ani päť gólov na body nestačilo. Poriadne dal o sebe vedieť hráč Dúbravice Ján Styk, keď rozvlnil sieť brankára Bellu päťkrát v priebehu 44 minút. V piatok pauzoval banskobystrický Savon.

II. trieda skupina A –23. kolo

V nedeľu už Tajov nezaváhal a pricestoval do Dúbravice aspoň s plnou základnou zostavou. Králiky ale mali tiež stretnutie s Malachovom pod kontrolou, v 49. minúte viedli 0:3 dvomi gólmi Vodeckého a gól dal aj Holmík. Hostia následne znížili, konkrétne Andrej Kubiš, avšak trojgólové vedenie prinavrátil lídrovi súťaže Kormaňák. Na 2:4 kozmeticky upravil za domácich Ondrej Gonda. Králiky vedú tabuľku už so sedembodovým náskokom pred Tajovom, ktorý zaváhal v poslednom období viac než si mohol dovoliť. Šalková si napravila chuť po piatkovej hokejovej prehre 5:6 v Dúbravici a tentokrát hravo zdolala Riečku. Skóre otváral Baran v 24. minúte z pokutového kopu. Potom sa pridali Tuček, Dobrík, Tenkel, Chovanec a opäť Baran. Čestný zásah hostí zaznamenal v závere Adam Šimiak. Hiadeľ nedokázal zopakovať prekvapenie zo Seliec, kde v piatok zvíťazil 0:4. Teraz prehral tesne 1:2 s Harmancom a zostáva na predposlednej priečke.

II. trieda skupina B – 15. kolo

Do konca sezóny v druhej triede ostávajú štyri kolá, vrátane dohrávky desiateho kola, ktorá je naplánovaná až na jún. Michalová v zápase pätnásteho kola trochu prekvapujúco bezgólovo remizovala s Polomkou. Bol to len druhý prípad, kedy nebodovala naplno, no stále má na čele tabuľky štvorbodový náskok pred Heľpou. Tá si poradila s Dolnou Lehotou. O popredné priečky bojuje aj Pohorelá, za ňou sa láme tabuľka – je tam desaťbodová priepasť. Pohorelá vyhrávala 2:0 v 67. minúte gólmi Jakuba Štubera. V 72. minúte Jaroslav Fujka mohol znížiť z penalty, ale zahodil ju. O sedem minút prišla kuriózne ďalšia penalta, no hosťujúci Tomáš Magura ju tento raz premenil. Skóre 2:1 sa už ale nezmenilo a Šumiacu sa nepodarilo získať body. V súboji dvoch posledných celkov v tabuľke sa body delili. Mohlo tomu byť inak, keby za Sihlu v 87. minúte nepohrdol možnosťou streliť rozhodujúci gól z penalty Maroš Žiak.

Pohorelá – Šumiac 2:1
Michalová – Polomka 0:0
Heľpa – Dolná Lehota 3:1
Sihla – Pohronská Polhora 1:1

1. TJ Slovan Michalová 13 11 2 0 40 : 6 35
2. ŠK Heľpa 13 10 1 2 35 : 19 31
3. logoTJ Mladosť Pohorelá 12 9 2 1 32 : 16 29
4. TJ Partizán Dolná Lehota 12 6 1 5 28 : 22 19