Regionálne súťaže dopísali tento víkend svoju jesennú kapitolu. Jedine Doxxbet liga bude pokračovať až do predposledného novembrového týždňa. Prinášame vám sumár z posledného hracieho kola a dohrávok nižších súťaží.

Doxxbet liga – skupina západ – 15. kolo

Dukla odohrala v nedeľu náročný duel v Dolnej Ždani a aj keď nebola horším tímom, vyšla bodovo naprázdno. Favorita spasil v mimoriadne nezáživnom zápase Michal Páleník v 65. minúte po dvoch minútach strávených na ihrisku. Report z tohto zápasu nájdete tu. Pohronie si tak drží druhú pozíciu dva body za Borčicami, ktoré si gólom Alana Kováča z úvodu druhého polčasu poradili s trápiacou sa Nitrou. Tá ťahá šnúru štyroch prehier v rade.

Doxxbet liga – skupina východ – 15. kolo

Zvolenčania privítali v sobotu druhý tím tabuľky Tatran Prešov. Mierne favorizovaní hostia sa ujali vedenia už v jedenástej minúte zásluhou Šafranka. O deľbe bodov napokon rozhodol v 56. minúte Matej Starší.

11. OFK Teplička nad Váhom 15 3 3 9 14:31 12
12. MŠK Rimavská Sobota 15 3 2 10 9:28 11(-3)

III. liga – 15. kolo

Kremnička inkasovala až v treťom zápase, to ju však nemusí mrzieť, pretože s predposlednou Bytčou dokázala otočiť zápas. V polovici prvého polčasu poslal nečakane Bytču do vedenia Malík, no ešte do konca prvého polčasu skóroval Boháč a z penalty Laksik. Skóre hry sa následne už nezmenilo. B-tím Pohronia opäť nedokázal rozvíriť vody. Podbrezová chcela na tretí pokus naplno bodovať, ale s ňou to nevyzeralo najlepšie, keď od 40-tej minúty prehrávala gólom Máča. Dôležitý vyrovnávajúci zásah si v úvode druhého dejstva pripísal Marek Jakuba a keď sa k nemu pridal v 76. minúte Kasim Osmič, železiari sa mohli tešiť z troch bodov. Líder súťaže Martin ukázal svoju kvalitu, keď rozdielom dvoch gólov zdolal druhý tím tabuľky Makov.

V. liga – skupina C – 12. kolo – dohrávky

Vedúca Šalková v piatok hostila predposledný Priechod. Jej polčasové vedenie 2:0 zariadil kanonier Juraj Chovanec. V úvode druhého polčasu sa presadil aj Lukáš Palovič a o päť minút na to skompletizoval hetrik Chovanec. Posledné slovo mali hostia, konkrétne Čavoj, ktorý zaznamenal v 89. čestný zásah na 1:4 z pohľadu Priechodu. Hrochoť s Hontianskymi Nemcami bojujú o popredné priečky. Ich vzájomný súboj vyšiel v nedeľu poobede lepšie domácej Hrochoti, ktorá tabuľkového suseda zdolala 2:0 gólmi Poničana a Poliaka.

I. trieda – 12. kolo – dohrávka

Rezerva Šalkovej v dohrávke 12. kola uplynulú sobotu hostila tabuľkového suseda Jasenie. Výborný vstup do zápasu zariadil Tuček so Zimnikovalom a v desiatej minúte vyhrávali domáci už 2:0. V 34. minúte znižoval za hostí Čutka, posledné slovo v prvom polčase mal však opäť Zimnikoval, ktorý minútu na to upravil na polčasových 3:1. V úvode druhého polčasu sa dvakrát presadil Tuček a zavŕšil tak hetrik. Po hodine hry znižoval na 5:2 Veľký, o šesť minút prišla ale ďalšia rýchla odpoveď Zimnikovala, ktorý taktiež zaznamenal hetrik. Posledné slovo mal v 86. minúte Piliar, ktorý znížil na konečných hokejových 6:3.

II. trieda skupina A – 12. kolo – dohrávky

V sobotňajších dohrávkach 12. kola Tajov roztrhal v zuboch Horné Pršany a zvyšné dve stretnutia sa skončili prekvapujúcim výsledkom. Vedúce Podkonice totiž po celý čas doťahovali náskok súpera a napokon vyšli zo súboja s Dúbravicou bodovo naprázdno. Hrdinom Dúbravice bol trojgólový Andrej Drako. Malachov podľa predpokladov prehrával s druhým Hiadeľom a to dokonca 0:2 už v 26. minúte. Dvomi zásahmi Dvorského, jedným Sečkára a Očenáša však otočili v priebehu záverečných osemnástich minút stav. K spomínanému debaklu Horných Pršian prispel azda najviac Radovan Galát a to hetrikom.

Tajov – Horné Pršany 10:2
Malachov – Hiadeľ 4:2
Dúbravica – Podkonice 3:2

1. FK Podkonice 13 11 1 1 52:13 34
2. TJ Partizán Hiadeľ 13 8 3 2 40:24 27
3. TJ Slovan Tajov 13 8 2 3 67:31 26
4. OZ KRÁLICKÁ TIESŇAVA 13 8 1 4 57:32 25
5. TJ Družstevník Mičiná 13 6 4 3 41:25 22