Nepriaznivé počasie na strednom Slovensku zapríčinilo, že sa osem zápasov muselo preložiť. Ostatné stretnutia sa aj napriek výrazným dažďovým prehánkam odohrali.

Doxxbet liga – skupina západ – 13. kolo

Dukla v sobotu doobeda odohrala zápas na ihrisku štvrtej Žiliny, ktorá strácala na prvú Nitru len dva body. Šošoni boli lepším tímom, Boroš držal Bystričanov svojimi zákrokmi počas celého stretnutia a pričinil sa veľkou mierou na tom, že červeno-bieli si napokon odviezli z horúcej pôdy cenný bod za bezgólovú remízu. Dukla sa tak bodovo posunula opäť o niečo bližšie k stredu tabuľky, už tretí zápas po sebe nenašla premožiteľa. Report z tohto zápasu nájdete tu. Pohronie taktiež neinkasovalo a pripísalo si druhú výhru v rade. Za ,,obeť“ mu padol Senec. O polčasový výsledok 2:0 sa postarali Ján Sojka a Marek Zuziak, definitívu v podobe zisku troch bodov stanovil v 58. minúte Lukáš Garaj. To znamenalo posun z tretej priečky na druhú. Vedúca Nitra prehrala druhýkrát po sebe, na čelo tabuľky sa dostali po triumfe nad trnavským Spartakom Borčice.

Doxxbet liga – skupina východ – 13. kolo

Tabuľku východnej skupiny naďalej vedú VSS Košice, ktoré prehrávali od 51. minúty s Popradom gólom Lukáča, avšak dokázali bleskovo otočiť zápas. V 56. minúte už vyhrávali po zásahoch Karaša a Dimuna, druhý menovaný ešte v 86. minúte upravil na konečných 3:1. Prekvapením kola bol plný bodový zisk poslednej Tepličky nad Váhom s Liptovským Mikulášom. O ten sa postaral Mravec s Petrušom, no ich tím stále zostáva na dne tabuľky.

III. liga – 12. kolo

Trojzápasová šnúra Kremničky bez streleného gólu sa prerušila v nedeľu dopoludnia a odnieslo si to posledné Pohronie. Kolátti otvoril skóre a potom exceloval Laksik, keď ešte do polčasovej prestávky za osem minút stihol zavŕšiť hetrik. V 67. minúte na hokejových 5:0 dával Šufliarský, posledné slovo mal muž zápasu Laksik v 82. minúte duelu. Favorizované B-čko Podbrezovej v nedeľu len remizovalo doma s Liptovskou Štiavnicou a nenatiahlo šnúru výhier na tri zápasy. Derby kola druhého s prvým medzi Kalinovom a Martinom zvládol lepšie líder súťaže, ktorý gólmi Ďanovského a Ďungela zdolal Kalinovo, odsunul ho na štvrtú pozíciu a na čele tabuľky si opäť navýšil náskok o ďalší bod.

IV. liga – juh – 12. kolo

Cez víkend zo štvorky top tímov, ktoré sú mierne separované od zvyšku tabuľky (Fiľakovo, Medzibrod, Slovenské Ďarmoty, Zvolen), neuspeli len Slovenské Ďarmoty. O ich prehru sa postaral donedávna ešte líder súťaže Medzibrod (v uplynulom kole sa na ligový trón dostalo Fiľakovo). A to vďaka dvom trefám do súperovej siete od Tomáša Klinca a jednej od Pipicha. Za hostí čestný úspech v závere zaznamenal Ďörď. Práve Zvolenčania preskočili Ďarmoty v tabuľke a dostali sa na tretie miesto, keď sa poriadne natrápili s predposledným Málincom. Po polčase šokujúco prehrávali 3:0 gólmi Melicha, Gréča a Segeča, pričom v 25-tej minúte sa mohol za hlavu chytať kapitán Zvolenu Ján Kouřil, pretože nepremenil penaltu, keď mohol vyrovnať na 1:1. Hostí naštartovala hneď úvodná minúta a vlastenec Karlíka, v 57. minúte to už bolo iba o gól zásluhou Mohameda Amera Aboriga. Vyrovnania sa favorizovaná Lokomotíva dočkala v 74. minúte, strelcom bol Ján Hámorník. V záverečnej 90. minúte sa napokon podarilo dokonať obrat z 3:0 na 3:4, druhý gól Aboriga znamenal cenné vydreté tri body. Tabuľke kraľuje naďalej Fiľakovo, ktoré zdolalo fackovacieho panáka ligy Divín ,,len“ 2:0. Jupie si napravilo chuť po tesnej domácej prehre so silným Fiľakovom, keď s prehľadom porazilo Veľký Krtíš 4:0. Dvomi presnými strelami sa zaskvel Plško, po góle pridali Boháčik s Hrošom.

V. liga – skupina C – 12. kolo

Sásová hostila v nedeľu Selce a z tohto súboja napokon vyšla ako víťaz. Jej hrdinom sa stal Šimon Bútora, keď v 11. minúte rozhodol stretnutie. Po remíze so Šalkovou si tak pripísala ďalší cenný výsledok so silnejším súperom. Raky nedali najmenšiu šancu Lieskovcu. Všetko naštartoval v 14. minúte vlastným gólom Baran, následne v rozmedzí 35. až 64. minúty strelil tri góly Peter Murín a bolo vymaľované. V 73. minúte ešte znižoval Sudimák na 1:4, ale ešte následne prišiel štvrtý gól z kopačky Murína a na 6:1 upravil v 80. minúte Maroš Fojtík. Tím Brusna – Ondreju ťahal pred súbojom v Repiští päťzápasovú šnúru bez výhry. Na pôde kvalitného súpera ju nedokázal prerušiť, nestrelil ani gól a už po polčase bolo evidentné, že zrejme prehrá, bolo to 3:0. Ulbrík s Kmeťom skórovali po dvakrát a postarali sa o nedeľňajšiu porážku Brusna. Vedúce Štiavnické Bane sa potrápili s Lovčou, až v 79. minúte rozhodol troch bodoch Mário Križan.

I. trieda – 12. kolo

Posledné Strelníky siahali na bod v Michalovej, po dvoch góloch Ivana Kováča. No rovnako sa presadil dvakrát na druhej strane Maroš Kurek a jeho druhý gól z 90-tej minúty bol víťazný. Vedúci Jakub nezaváhal s predposlednou Nemeckou, ktorá od neho vyfasovala debakel. Gól dal Peter Vajda, a ďalších päť kanonier Štefan Chrenovský. Hráčom Jakuba hralo do kariet vylúčenie súperovho brankára Motošku z 24. minúty, ktoré dokonale využili. Slovenská Ľupča odohrala zápas s tabuľkovým susedom – Hroncom. V polovici prvého polčasu ju do vedenia poslal Urbančok, o tri minúty ale vyrovnal z pokutového kopu Telka. Domáci Hronec sa ešte v prvom polčase stihol dostať do vedenia a to zásluhou Gadoša. O deľbe bodov rozhodol napokon v 76. minúte Hermánek.

II. trieda skupina A – 11. kolo

V druhej triede majú dostatočne veľký náskok na špici tabuľky Podkonice. Na chrbát sa im snaží dýchať napríklad Králická Tiesňava. Tá však len remizovala s Riečkou, pričom dvakrát musela doťahovať jej náskok a bod zachránil Králikom v 89. minúte Marek Holmík. Staré Hory mali ideálnu šancu zabodovať, ale nepodarilo sa im to ani proti Harmancu, aj keď v 55. minúte ešte držali nerozhodný stav 2:2. Darilo sa B-čku Seliec, ktoré sa prekvapujúco postarali ešte len o tretiu prehru Mičinej v tomto ročníku súťaže. Góly padali len v prvom polčase. Už v piatej minúte sa Selce ujali vedenia vďaka Kopicovi, ten istý hráč v 13. minúte zvýšil z penalty na 0:2 a na 0:3 upravoval v 24. minúte Olbert. Na druhej strane dal gól do šatne Mišáni a dal tak domácim šancu do druhého polčasu, avšak Mičiná sa jej nechopila.

Hronsek – Ľubietová 3:2
Králiky – Riečka 2:2
Staré Hory – Harmanec 2:4
Mičiná – Selce B 1:3