Počas posledného septembrového víkendu sa hralo deviate kolo futbalových súťaží. Naplno bodoval Zvolen, Badín, Jakub, Poniky, Mičiná či Riečka.

Zvolen doma víťazne

Druholigový MFK Zvolen v sobotu 28. septembra na domácom trávniku zdolal najtesnejším rozdielom béčko bratislavského Slovana. O výhre nováčika rozhodol v 89. minúte Matúš Köröš. Viac sa dozviete a fotogalériu aj vyjadrenia trénera Dušana Tótha a strelca gólu Köröša nájdete v článku na ZVonline.sk.

MONACObet liga – 9. kolo

MFK Zvolen – ŠK Slovan Bratislava B 1:0 (0:0)

Gól: 89. Köröš. ŽK: 47. Telúch, 69. Bobrovský – 71. Szalma, 79. Maroš, 89. Isaac. Rozhodovali: Micheľ – Mihalík, Tokoš. Diváci: 723.

Zvolen: Krejčí – Solivajs, Nosko, Prikryl, Telúch (74. Šteiniger) – Gaško – Rák (74. Sučák), Snitka (C) (60. Onuoha), F. Bobrovský (82. Köröš), Úradník – Starší.

Podkonice vyrovnali v závere, remizovala aj Hamšíkova Akadémia

A-mužstvo RSC Hamsik Academy Banská Bystrica privítalo v sobotu na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej súpera zo Šale. Hostia prišli pod Urpín po troch výhrach v rade ako tretí tím tabuľky III. ligy Západ. Domáci po štyroch prehrách uhrali s favoritom bezgólovú remízu.

Juraj Homola, asistent trénera pre klubový web: „Chceli sme vstúpiť aktívne do zápasu, trošku sme zmenili rozostavenie. Zápas bol vyrovnaný. Súper neotváral stred poľa, útočil s nízkym počtom hráčov, veľa hráčov ostávalo v zbytkovej obrane na svojej polovici. Ťažko sa nám presadzovalo, stále sme hrali do veľkého bloku, či už stredného alebo hlbšieho. V prvom polčase sme nastrelili tyč, škoda. V druhom polčase sme chceli byť ešte aktívnejší, streliť gól, ale súper veľmi dobre bránil, vytvorili sme si len nejaké pološance. V závere sme mali veľmi dobrú štandardku, bola aj dobre kopnutá, ale brankár strelu dobre chytil. Nakoniec môžeme byť radi aj za bod, lebo v poslednej minúte nám brankár chytil vyloženú šancu súpera, ktorý sa dostal za našu obranu a išiel sám na bránu. Remíza je asi spravodlivá, no určite sme chceli viacej. Súper nám ale toho veľa v ofenzíve nedovolil, keďže dobre bránil.“

Treťoligové Podkonice v nedeľu 29. septembra v Rači prehrávali od 72. minúty, keď Júliusa Nôtu prekonal po prihrávke za obranu z hranice šestnástky Christian Attah. Hostia však ostali nezdolaní aj po deviatom kole, keďže v 88. minúte vyrovnal na 1:1 rýchly Michal Mózer, ktorý unikol obrane domácich a zakončil presne k ľavej tyči. Podkonice síce nepridali šiestu výhru v rade, ale o skóre sa udržali na čele tabuľky, pričom majú ešte zápas k dobru.

Marcel Turňa, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „Teší nás, že sme ešte neprehrali, ale zápas nás nezastihol v optimálnej pohode. Hlavne prvý polčas nebol z našej strany dobrý, prehrávali sme osobné súboje, chýbal nám dôraz a nedokázali sme podržať loptu v útočnej zóne. Súper získal hernú prevahu a mierny optický tlak, aj keď do vyložených šancí sme ho nepúšťali. V prvom polčase sa hral skôr medzišestnástkový futbal, v druhom sa naša hra trošku zlepšila. Preskupili sme rozostavenie a vytvorili sme si aj my nejaké pološance. Mali sme šťastie v jednej situácii, keď súperov útočník nastrelil tyč, ale z narastajúceho tlaku súpera sme inkasovali, keď sme urobili menšiu taktickú chybu. Slúži nám ku cti, že sme hrali až do konca a dve minúty pred koncom nám vyšla brejková situácia, z ktorej Mišo Mózer vyrovnal. Vzhľadom na priebeh zápasu aj naše herné rozpoloženie musíme remízu brať, sme za ňu radi.“

TIPOS III. liga Západ – 9. kolo

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – FK Slovan Duslo Šaľa 0:0 (0:0)

ŽK: 31. Kapor, 68. R. Rusko, 83. Netolický – 38. Krivošík, 68. Čiernik. Rozhodovali: Bláha – Mokrý, Cabaj. Diváci: 105.

Hamsik Academy: Slančík – Jenat, Holub, Kapor – Sásik (46. D. Rusko), Brodziansky, Netolický, Barbora – Beran (65. Dopater) – A. Jackuliak, Abrahám (C) (81. Puškár).
Tréner: Rastislav Kollár.

FK Rača Bratislava – FK Podkonice 1:1 (0:0)

Góly: 72. Attah – 88. Mózer. ŽK: 58. Djiby – 31. Mat. Turňa, 41. Patrnčiak, 41. Rosenberger. Rozhodovali: Valent – Dubravec, Stolárik. Diváci: 155.

Podkonice: Nôta – Maslo, Mat. Turňa (C), Očenáš – Mózer, D. Bača, Melich (90+2. Glončák), Patrnčiak (90. Rusko) – Selecký (90+2. O. Slobodník), Kaliský (72. Jakab), Rosenberger (46. Kostúr).

Badín potvrdil dobrú formu, Medzibrod nehral

Štvrtoligový Badín v Staškove nadviazal na stredajší výkon v pohári proti Dukle a pripísal si tretiu výhru v rade, po ktorej sa posunul na 3. miesto. Zároveň ťahá 6-zápasovú šnúru bez prehry. Hostia sa ujali vedenia v 35. minúte zásluhou Filipa Koctúra a od 56. minúty viedli o dva góly po vlastenci Patrika Jarabicu. Domáci síce dvomi gólmi v rozmedzí ôsmich minút vyrovnali na 2:2, ale v závere duelu rozhodol o výhre Badína Marko Pavlík.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, hralo sa viac na našej polovici ihriska, ale súpera sme do vyloženej šance nepustili, hrozil najmä po štandardkách. Na našom pohybe bol viditeľný stredajší zápas s Duklou, akoby sme sa potrebovali rozbehať. Sebavedomie nám dodal vedúci gól, keď Koctúr dobre vyriešil brejk dvoch na jedného. Zobral to na seba a popri brankárovi to upratal. V druhom polčase bola hra vyrovnanejšia a po vlastnom góle sme išli do dvojgólového vedenia. Potom sme si to zbytočne skomplikovali, keď sme domácim ponúkli gól na 1:2. Zacítili šancu, boli veľmi nepríjemní, podarilo sa im vyrovnať a išli za víťazstvom. Nejako sme to ustáli a päť minút pred koncom krásne rozhodol Pavlík. Bol to náročný zápas proti kvalitnému súperovi, navyše sa hralo na náročnom teréne, ale treba pochváliť ľudí zo Staškova za to, ako dali ihrisko po záplavách dokopy. Toto víťazstvo si vážim. Za tento týždeň v ktorom sme odohrali dva náročné zápasy, som na chalanov nesmierne hrdý.“

Medzibrod cez víkend nehral kvôli covidu na strane súpera.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 9. kolo

FK Slávia Staškov – ŠK Badín 2:3 (0:1)

Góly: 63. Brezina, 71. Zajac – 35. Koctúr, 56. Jarabica (vl.), 86. Pavlík. ŽK: 31. Košťal, 55. Lysík – 77. Pollák, 77. V. Slovák, 90. J. Kučera. ČK: 90. Pollák (po druhej ŽK). Rozhodovali: Kuteľ – Dubovec, Kosturský. Diváci: 150.

Badín: J. Ķučera – Výlupok (31. Výlupok), Pollák, Bíreš (C), Volko – Valent, Mikulec, Rafanides (64. Hric) – V. Slovák (82. Pavlík), Žilinec, Koctúr (64. Vician).

Ľupča vonku prehrala rozdielom triedy

Piatoligová Slovenská Ľupča v sobotu prehrala rozdielom triedy v Jesenskom. Jediný gól hostí strelil v závere prvého polčasu kapitán Peter Lakomčík, keď z penalty znižoval na 2:1.

V. liga skupina Juh – 9. kolo

FK Jesenské – OFK Slovenská Ľupča 4:1 (2:1)

Góly: 20. a 84. Varga, 37. a 53. (pen.) Neto – 40. P. Lakomčík (pen,). ŽK: 49. Riša, 79. Foltáni. Rozhodovali: Ratkovský – Mózer, Pavlendová. Diváci: 300.

Slovenská Ľupča: L. Lakomčík – V. Giertl, Klučiar, P. Lakomčík (C), J. Medveď, Riša, Solárik, Gallay (6. Sládeček), Dula (66. Mettler), Foltáni, Čief (81. Urbančok).

Sásová utŕžila debakel, Jakub stále nezdolaný

Šiestoligová Šalková v sobotu na domácom ihrisku neukončila sériu prehier, proti Bacúchu si pripísala už šiestu v rade. Domáci síce v prvom polčase otočili nepriaznivý stav zásluhou Jána Šimčíka, ale po zmene strán predviedli obrat hostia.

Rezerva Podkoníc v sobotu doma v Lučatíne tesne podľahla nováčikovi z Jasenia.

V nedeľňajšom šlágri 9. kola VI. ligy skupiny C béčko RSC Hamsik Academy doma v Hrochoti naložilo Sásovej 9-gólový debakel, a udržalo sa tak na čele tabuľky. Na výsledku sa prejavil aj fakt, že domácich posilnili hráči A-mužstva, Dárius Rusko sa zaskvel hetrikom. Sásová tak nepredĺžila 7-zápasovú sériu bez prehry.

Priechod v nedeľu remizoval v Dudinciach, v závere prvého polčasu vyrovnal na 1:1 Maroš Mesiarik. Domáci v druhom dejstve zahodili penaltu. Priechod tak bodoval vo štvrtom zápase po sebe.

Jakub je stále neporazený. V nedeľu na domácej pôde porazil rozdielom triedy Krupinu, keď v druhom polčase skóroval dvakrát druhý najlepší strelec súťaže Filip Samson, medzitým sa strelecky presadil Lukáš Ševčík.

VI. liga skupina C – 9. kolo

FK Šalková – FK 09 Bacúch 2:3 (2:1)

Góly: 9. a 31. Šimčík – 3. a 66. Dekrét, 56. Švidraň. ŽK: 5. Pav. Dobrík, 43. Palovič, 73. Kubát, 75. Majer – 13. Brozman, 35. Nosko, 44. Meškan, 80. Košičiar. Rozhodovali: Barboriak – Ruso, Hromník. Diváci: 100.

Šalková: Gnida – Pet. Dobrík (C), Pav. Dobrík, Revaj, Majer, Palovič, Stacho, Kubát, Chovanec, Šimčík, Alakša (67. Bútora).
Tréner: Daniel Vernarský.

FK Podkonice B – FK 1928 Jasenie 1:2 (0:1)

Góly: 75. Nosáľ (vl.) – 18. Sedliak, 56. T. Giertl. ŽK: 86. Šišiak – 28. Nosáľ. Rozhodovali: Kúchen – Páleš, Čutka. Diváci: 200.

Podkonice B: Blažek – Gatial (80. Pohánka), M. Lakomčík, Lazár, Zvalo (60. Brna), Borgoň, Kelemach (80. Šišiak), Glončák, Bobok (C), O. Slobodník, Uhnák.
Tréner: Zdenko Cimerman.

RSC Hamsik Academy B – ŠK Sásová 9:0 (4:0)

Góly: 26., 30. a 37. D. Rusko, 33. Vavák, 58. Puškár, 66. P. Hanes, 80. Mazúch, 84. Belička, 88. Hraško. ŽK: 20. Hraško, 50. Falcao, 57. Jamnický – 24. Straka, 75. Marković. Rozhodovali: Kúchen – Ruso, Belán. Diváci: 150.

Hamsik Academy B: Hamrák – Jursa (46. Falcao), Sásik (67. Baitar), Jamnický, Hraško (C), Pázmány, Gargulák (46. Rumanovský), Puškár, P. Hanes (67. Belička), Vavák, D. Rusko (62. Mazúch).
Tréner: Pavol Zlevský.

Sásová: Čavoj – Pšida, Švantner (80. Javor), Brašeň (61. Klačan), Stacho (73. Kuník), Marković, Tkáč (61. Hudec), Ďurta (C), Straka, M. Považanec, R. Turčan (80. Kobzák).
Tréner: Roman Radoš.

TJ Slovan Dudince – OFK 1950 Priechod 1:1 (1:1)

Góly: 26. Santana – 38. Mesiarik. Nepr. pen.: 56. Marunčiak. ŽK: 86. Žirko – 29. Rebek, 69. Rakyta, 85. H. Kollár. Rozhodovali: Kaliňák – Kováčik, Balga. Diváci: 100.

Priechod: Vesel (C) – Rakyta, R. Reptiš, Rebek, P. Reptiš, Ondrejka, Janík, Mesiarik, H. Kollár, Kulík (90. Tomčík), Štulajter.
Tréner: Norbert Dikácz.

TJ ŠK Sokol Jakub – MFK Strojár Krupina 3:0 (0:0)

Góly: 56. a 89. Samson, 70. Ševčík. ŽK: 12. Svitka, 27. Haško, 59. Babiak, 76. Mokoš. Rozhodovali: Belán – Spišák, Vrábeľ. Diváci: 50.

Jakub: M. Greško – Badinský, Kubacký (C), Samson, Bednár, Trnka, Bezděka (86. Horný), Ševčík (90. Chmelík), Handzuš, R. Greško, Považan (56. Datko).

Poniky naložili Ľubietovej

Rezerva Slovenskej Ľupče v nedeľňajšom stretnutí 9. kola 7. ligy ObFZ BB bodovala naplno v Malachove, a ukončila tak 4-zápasové čakanie na víťazstvo. Hostia po hetriku Adama Solárika a góle Jakuba Mádela viedli od 53. minúty o štyri góly. Domáci potom presnými zásahmi Petra Pikulu a Jána Chriašteľa aspoň skorigovali na 2:4.

Poniky v nedeľu vyhrávali nad Ľubietovou v 27. minúte 2:0 po góloch Vladimíra Filipču a Dalibora Pertziana, ale hosťom sa zásluhou Ondreja Zeleňanského a Andreja Šimka podarilo do prestávky vyrovnať. Druhý polčas sa už ale niesol jasne v réžii domácich. Dvakrát skóroval Martin Račko, svoj druhý gól pridal aj Filipča a do streleckej listiny sa zapísal ešte Ľubomír Pinka a Andrej Drako. A tak bol z toho debakel 7:2. Poniky vyhrali trikrát v rade.

Šláger pre Mičinú, gólové hody v Riečke

V nedeľu bolo na programe aj 9. kolo 8. ligy ObFZ BB.

Tajov sa síce v Balážoch ujal vedenia už v 2. minúte zásluhou Karola Bartoviča, ale v 10. minúte vyrovnal Jakub Túry a v 71. minúte strelil víťazný gól béčka Priechodu Michal Matonok.

Mužstvá Riečky a Horných Pršian odohrali divoký prvý polčas, po ktorom platil stav 3:3. Po zmene strán však dominovali domáci, ktorí pridali päť gólov a urobili z výsledku debakel. Hetrikom sa prezentoval kapitán Riečky Šimon Spišiak.

Staré Hory vyhrávali v Pohronskej Polhore po dvoch góloch Lukáša Kamenského 2:0 a neskôr po presnom zásahu Petra Valacha aj 3:1, ale domáci po zmene strán manko zmazali.

Mičiná je bodovo stopercentná aj po šlágri s B-tímom Šalkovej. V 6. minúte poslal domácich do vedenia Andrej Bánovský, v 25. minúte vyrovnal Patrik Lašút a v 68. minúte rozhodol o výhre Mičinej Aliakbar Nazhimiden.