Aj uplynulý víkend sa niesol v znamení futbalu. Prinášame Vám kompletný sumár z nižších súťaží.

Doxxbet liga – skupina západ – 10. kolo

Bystričania chceli nadviazať na senzačný triumf nad vedúcou Nitrou, do cesty sa im v sobotu poobede postavila Sereď. Na gól čakalo prítomných 330 divákov takmer hodinu. V 58. minúte Dukla inkasovala z pokutového kopu, ktorému predchádzal nedovolený zákrok Nikoliča. Penaltu premenil Richard Hulák. Vyrovnanému súboju dal rozuzlenie Michal Poluch, keď v 69. minúte upravil na konečných 2:0 pre Sereď a prispel tak k ôsmej prehre červeno-bielych v aktuálnej sezóne. Report zo zápasu nájdete tu. Ešte horšie dopadlo Pohronie, ktoré keby získalo čo i len bod, mohlo sa ocitnúť na čele tabuľky. To sa ale ani zďaleka nekonalo. Borčice nedali pohronskému celku šancu, v prvom polčase skórovali Bagi a Kováč, v druhej polovici zápasu pridal ďalšie dva góly Miroslav Barčík a potešil peknú návštevu 672 divákov. Borčice sa vytiahli na druhé miesto, späť na ligový trón zasadla Nitra, keď zdolala najtesnejším rozdielom Trnavu gólom Pauknera z 11-ky zo 74. minúty.

Doxxbet liga – skupina východ – 10. kolo

Zvolenčania v minulom kole prekvapujúco podľahli poslednej Tepličke nad Váhom 1:0 a tak si chceli napraviť chuť v súboji s o niečo kvalitnejším súperom – Haniskou. Do zápasu však nevstúpili tou správnou nohou a po polčase prehrávali gólom Matúša Pekára. Až v 70. minúte sa im podarilo vyrovnať a to zásluhou Radoslava Kamenca. O tri minúty na to sa porúčal z trávnika Lukáš Kozička po druhej žltej karte a oslabil tak Lokomotívu v tom najnevhodnejšom čase. Domáci napriek tomu dokázali skórovať a dokonca dvakrát. Na 2:1 dával v 82. minúte Jozef Menich a v 85. poistil tri body Oliver Špilár. Zvolen napriek početnej nevýhode dokázal strhnúť víťazstvo na svoju stranu a ukázal tak svoju silu. Zo siedmej pozície skočil na štvrtú a na vedúci Bardejov stráca päť bodov.

III. liga – 9. kolo

Kremnička neprehrala ani tretí zápas v rade, aj keď narazila na vedúce Kalinovo. Za cenný bod mohla poďakovať hlavne Erikovi Ľuptákovi, ktorý v 17. minúte nepremenil pokutový kop. Nedarí sa rezervnému tímu Podbrezovej, ktorý prehral štvrtýkrát po sebe. Tentokrát to bolo s Martinom, ktorý sa vďaka tejto výhre dostal na líderskú pozíciu. Pohronie privítalo predposlednú Novú Baňu, takže to bol ideálny súper na to, aby konečne bodovalo. O opaku však rozhodol jediným gólom v 24. minúte Gabriel Švec.

IV. liga – juh – 9. kolo

Medzibrod si naďalej drží zubami nechtami prvú priečku. V nedeľu sa stretol s Jupie a po štvrťhodine hry vyhrával presným zásahom Juraja Samuelčíka. Tri body zaklincoval až v závere, v 86. minúte, Tomáš Klinec. Na opačnom konci tabuľky sa nachádza stále Divín, ktorý dostal ďalšiu facku a to poriadnu od Vinice. B-čko zvolenskej Lokomotívy stále dýcha na chrbát Ďarmotám aj vedúcemu Medzibrodu. O troch bodoch v súboji so silnou Hriňovou rozhodlo už v prvej polovici stretnutia, po ktorej bol stav 3:0. Presadil sa Ľubomír Vrana, Andrej Števček a z penalty Ján Kouřil. V 58. minúte pridal druhú trefu do čierneho Vrana a debakel dokonal vlastencom Pavel Mičuda v 79. minúte. Ešte len druhé víťazstvo si pripísala na svoje konto Kováčová, keď zdolala Revúcu presvedčivo 3:0. O tri body sa najviac pričinil dvojgólový Oleh Kalutskyi, skóre otváral na začiatku druhého dejstva Dominik Kudlík.

V. liga – skupina C – 9. kolo

Tímy nášho regiónu boli v 9. kole mimoriadne úspešné. Naplno nebodovalo len Brusno – Ondrej a Rakytovce, ale aj tieto tímy získali bod. Raky vyhrávali od 11. minúty s tabuľkovým susedom gólom Maroša Fojtíka a do kariet im hralo aj vylúčenie Pavla Ulbríka z 59. minúty. Napriek tomu inkasovali v 90. minúte z kopačky Eugena Kmeťa, ktorý im ako keby uchmatol dva body na poslednú chvíľu. Veľmi podobne dopadol aj tím Brusna – Ondreju, ktorý viedol gólom Samuela Knižku, ktorý skóroval až v 79. minúte. Napriek tomu domáci futbalisti nedokázali udržať tesný náskok a dostali gól v 89. minúte od Mateja Rapčana. Selce idú ako dobre namazaný stroj, pripísali si plný bodový zisk aj po treťom dueli. Miroslav Mořingl zariadil dvomi gólmi skvelý vstup do zápasu a v 19. minúte to bolo už 2:0. Neuplynula dokopy ani polhodina hry a o tom, že Selce budú hrať v početnej výhode rozhodlo vylúčenie Jána Poničana. Napriek tomu znížil v 37. minúte za Hrochoť Ján Styk. V 56. minúte zvýšil na 3:1 Vladimír Túry a o šesť minút sa pridal Michal Číž a bolo jasné, že Selce zdolajú druhý tím v tabuľke. V 85. ešte upravil kozmeticky na 2:4 z pohľadu hostí Ján Dorotovič. Šalková nepripustila prekvapenie v Lieskovci, ktorí zdolala poľahky 0:3. V prvom polčase skóroval Palovič a Chovanec, na začiatku druhého Ľuptovčiak. Po troch prehrách chcela Sásová konečne bodovať, v nedeľu mala na to ideálnu možnosť, stretla sa s predposledným Braväcovom. V 21. minúte urobila prvý krok k naplneniu cieľa bodovať, keď pokutový kop premenil Maroš Choma. V závere polčasu prišlo ale nepríjemné vylúčenie Marcela Turčana a oslabenie Sásovej. V 56. minúte prišlo vyrovnanie. Postaral sa oň Marek Srnka. V 64. minúte ale prinavrátil vedenie domácim Róbert Dlhoš a ako sa neskôr ukázalo bol to gól rozhodujúci.

I. trieda – 9. kolo

B-čko Šalkovej útočí na popredné priečky a v nedeľu bez problémov zdolalo Hronec. O štyri góly v sieti Paceru sa pričinili Oravec, Mesík, Tuček a Kútik. Jediný gól hostí zaznamenal Lapin znižujúc v 67. minúte na 2:1. Jakub nečakane prehral na Ponikách, v 60. minúte vyrovnával na 1:1 Chrenovský, ale napokon sa jeho tímu neušiel ani bod. A to napriek tomu, že od 59. minúty hral po vylúčení Piara ,,presilovku“. Slovenská Ľupča si poradila s Michalovou. V prvej 45-minútovke skóroval Vaník a Selecký a v jeho závere znižoval za Michalovú na 2:1 Donoval. Urbančok a Širka pridali v druhom dejstve dva góly a len dokázali, ako dobre je rozbehnutá Ľupča.

II. trieda skupina A – 9. kolo

V druhej triede sa Podkonice držia na prvej pozícii aj vďaka jasnej výhre s Hiadeľom. Na päty im šliapu najmä Králiky a Tajov. Králiky nemali problém zdolať Harmanec, keď dvakrát zaťažil konto súpera Marek Holmík a po góle pridali Dlhoš s Kormaňákom. Tajov sa postaral o debakel kola, keď roztrhal v zuboch trápiaci sa Hronsek. Ten ale paradoxne a prekvapujúco viedol už od 4. minúty vďaka rýchlemu gólu Martinca, vzápätí sa to ale všetko otočilo na ruby. Najviac zahviezdil s hetrikom Radovan Galát, ale z chuti si zastrieľali aj jeho spoluhráči. B-čku Seliec sa nedarí tak ako A-tímu, tento raz nestačilo v domácom prostredí na Dúbravicu. Od 19. minúty síce vyhrávalo gólom Rakytu, následne ale hostia otočili vývoj zápasu. Rakyta v 88. minúte ešte upravil na konečných 2:4 svojím druhým presným zásahom.

II. trieda skupina B – 7. kolo

Dolná Lehota si drží ako jediná neporaziteľnosť, v nedeľu na nulu zdolala Tatran Čierny Balog zásahmi Motyčku a Štajera z prvého polčasu. Na prvom mieste sa ale nachádza Beňuš, o ktorého výhru 3:0 nad Šumiacom sa postaral Predajňa, Švantner a Stančík. Bez bodu je jedine Pohronská Polhora, ktorá vyfasovala od Pohorelej debakel kola.

Pohronská Polhora – Pohorelá 0:6
Beňuš – Šumiac 3:0
Sihla – Polomka 0:2
Tatran Čierny Balog B – Dolná Lehota 0:2

1. TJ Slovan Beňuš 6 5 0 1 25:9 15
2. TJ Partizán Dolná Lehota 6 4 2 0 18:4 14
3. TJ Mladosť Pohorelá 7 4 2 1 15:5 14
4. ŠK Heľpa 6 4 0 2 14:9 12