Posledný májový víkend priniesol bohatý program futbalových zápasov v našom regióne. Pozornosť pútali najmä súboje Šalkovej s Medzibrodom, Seliec s Jakubom či Riečky s Tajovom. Prinášame Vám kompletný prehľad všetkých stretnutí.

TIPOS III. liga Stred – 25. kolo

V nedeľu sa očakávalo, že Dukla proti predposlednej Novej Bani zvíťazí a minimálne potvrdí svoj deväťbodový náskok na čele tabuľky. Červeno – bieli potvrdili úlohu favorita a schuti si zastrieľal najmä Radoslav Daňovský, ktorý prekonal gólmana Smiešku trikrát. Lukáš Laksik a Martin Lukáč sa presadili taktiež a bol z toho debakel 5:0. Dukle zahrala do kariet remíza druhej Rimavskej Soboty na pôde tretieho Lučenca, po ktorej sa náskok vojakov zvýšil na jedenásť bodov. Liptovský Hrádok sa dostal na bronzovú pozíciu práve na úkor Lučenca, keď si na nulu poradil s Detvou.

IV. liga JUH – 23. kolo

V 23. kole sa pozornosť sústredila na súboj tretej Šalkovej s vedúcim Medzibrodom. Šalková strácala na lídra štyri body. Po 23. kole už ale stráca na Medzibrod sedem bodov, keďže mu podľahla v sobotu večer 0:2. Pred polčasovou prestávkou dal klasický gól do šatne Martin Sedliak a výhru poistil ešte pred uplynutím hodiny hry Dávid Selecký. V 67. minúte bol vylúčený Ivan Belluš, ale Šalková početnú výhodu na gól nezužitkovala. Medzibrod jej vrátil prehru 3:0 z jesene. Druhý Poltár čakal na zaváhanie Medzibrodu, ale ten nezaváhal a výhra Poltáru 2:1 nezmenila jeho jednobodovú stratu na lídra súťaže. Poltár v nedeľu zdolal Jupie tesne o gól. V Badíne skórovali už v šiestej a siedmej minúte Ivan Filip, respektíve Dávid Kamas. Jupie dal nádej štyri minúty po začiatku druhého polčasu Juraj Veselovský zásahom na 1:2, avšak na viac sa už zverenci trénera Boroviaka nezmohli. Trápiace sa Rakytovce sa predstavili na pôde tabuľkového suseda z Revúcej. Jediný gól padol až v 88 . minúte a zaznamenal ho Matej Majerčík. Revúca v hodine dvanástej strhla víťazstvo na svoju stranu, na jedenástom mieste nahradila práve Rakytovce.

V. liga skupina C – 23. kolo

Derby susedných obcí sa konalo v nedeľu v Selciach. Tie hostili Jakub. Bližšie k trom bodom boli Selce, keďže od 62. minúty vyhrávali vďaka presnej strele Mária Maruniaka. V 79. minúte ale deľbu bodov zariadil Miloš Mišány. Jakubu sa podarilo pretrhnúť päťzápasovú šnúru víťazstiev Seliec. Sásová chcela potvrdiť úlohu favorita v súboji s Krupinou a v domácom prostredí sa jej to podarilo. K výhre 5:0 hetrikom prispel Peter Stacho. Prvé dva tímy privítali posledné dve mužstvá tabuľky. Vedúca Kováčová až v 77. minúte vyrovnávala na 2:2 proti Priechodu. Hrdinom Priechodu sa stal Martin Štulajter vďaka dvom gólom. Hrochoť nezaváhala, keď tesne zdolala poslednú Sásu a bodovo sa dotiahla na Kováčovú.

I. Trieda – 23. kolo

V 23. kole prvej triedy sa zrodili len jednoznačné výsledky. Veď najtesnejším bola výhra Poník nad Braväcovom 5:2. V otváracom zápase tohto kola hostilo Osrblie Šalkovú B. Ani dva góly striedajúceho Miroslava Debnára, ktoré zaznamenal za úvodných štrnásť minúť na ihrisku, nestačili po hokejovom výsledku 6:3 hosťom na zisk bodu. Partizán tak odčinil posledný domáci debakel 0:9, ktorý mu uštedrili Podkonice. Futbalisti Slovenskej Ľupče chceli potvrdiť výhru 2:1 z minulého vzájomného zápasu s Valaskou, čo sa im podarilo. A to najmä zásluhou Petra Luptáka, ktorý rozvlnil sieť brankára Kučeru trikrát. Hetrikom sa blysol za suverénne Podkonice aj Andrej Dubovický, ktorému to padalo proti Strelníkom. Najviac bil do očí výsledok 8:1, ktorý sa zrodil v zápase Brezno – Nemecká. Osem gólov domácich mali na starosti len dvaja futbalisti Brezna, ktorí strelili po štyri góly. Boli nimi Oliver Trajteľ a Ondrej Pribula.

II. trieda skupina A – 23. kolo

Futbalisti Mičinej v posledných domácich troch zápasoch vyhrali, ale tentokrát ťahali za kratší koniec proti Malachovu. Mužom zápasu sa stal Róbert Sečkár, ktorý v 83. minúte zariadil najtesnejšie možné víťazstvo Malachova. Posledný Hiadeľ sa pred domácimi fanúšikmi pokúsil prekvapiť tretiu Ľubietovú, čo sa mu dokonale podarilo. Už za úvodných 28 minút prakticky rozhodli o zisku troch bodoch, keď sa presadil dvakrát Ľubomír Brodek a raz Tomáš Brna.

II. trieda skupina B – 17. kolo

Dve kolá pred koncom je jasné, že Jasenie sa stane majstrom súťaže. Bojuje sa o druhú priečku. Druhá Heľpa sa predstavila na pôde poslednej Pohronskej Polhory a po výhre 3:2 je blízko k udržaniu si druhej pozície. Zápas mal dvoch dvojgólových strelcov. Za Polhoru skóroval dvakrát Juraj Adamek, za Heľpu zase Peter Kukula. Heľpa až v 72. minúte vyrovnávala na 2:2 prostredníctvom Ľuboša Turčinu a spomínaný Kukula dokonal obrat v záverečnej 90-tej minúte. Beňušu sa podarilo pokoriť istého majstra z Jasenia, Dolná Lehota po prehre s B-čkom Braväcova stratila šancu na druhé miesto. Ani dva zásahy Antona Štajera jej nestačili na bodový zisk.

I. liga Ženy – 18. kolo

Záverečný duel odohrali Sport Ladies v sobotu poobede na pôde Žiliny. Posledný gól futbalistiek z Banskej Bystrice v aktuálnom ročníku zaznamenala v 26. minúte Livia Lipová. Tá znižovala na 1:4, následne Žilinčanky ešte pridali ďalšie tri góly. Banskobystričanky ukončili sezónu na predposlednom mieste. V priamom a dramatickom súboji o titul sa stretli v poslednom kole Slovanistky s Bardejovčankami. Mimoriadne dôležitý gól znamenajúci titul bratislavského celku zaznamenala v 23. minúte Dominka Koleničková. Presne po uplynutí hodiny hry bola vylúčená po druhej žltej karte Diana Lemešová, čo umožnilo Slovanistkám udržať si tesnú výhru, ktorú potrebovali na to, aby sa stali majsterkami ligy.

ŠKF VIX Žilina vs. Sport Ladies Club Banská Bystrica 7:1
Nitra vs.Michalovce 9:0
Ružomberok vs. Myjava 2:2
Prešov vs. NMŠK 1922 Bratislava 1:1
Slovan Bratislava vs. Partizán Bardejov 1:0

1. ŠK Slovan Bratislava futbal 18 17 0 1 69:9 51
2. Partizán Bardejov 18 17 0 1 71:11 51
3. Spartak Myjava 18 10 3 5 53:33 33