Posledný májový víkend odohrala Dukla zápas na domácej pôde proti MFK Novej Bani. Stretnutie prinieslo mimoriadne plodný výsledok v prospech Dukly. Tá po 25. kole môže začať s oslavami ak si z Martina prinesie aspoň bod.

Rozdiel triedy bol cítiť už od úvodných minút. Súper sa výraznejšie netlačil do šancí a Dukla tak mohla hrať dobrý ofenzívny futbal. V 11. minúte poslal Duklu do vedenia Laksik po centrovanej lopte z kraja ihriska. Dukla neprestala hrať aktívne a v 29. minúte už viedla 2:0 po góle Ďanovského. Ten ostal pri chuti aj v 36. minúte, keď sa po centri dostala odrazená lopta až k Ďanovskému, ktorý už nemal do prázdnej brány problém skórovať. Nová Baňa bola nedôrazná v pokutovom území odkiaľ inkasoval všetky góly – hlavne po centrovaných a odrazených loptách. Dukla začala striedať už v 31. minúte, keď na ihrisku vymenil Kolláti hrajúceho Laksika.

Po polčase stiahol tréner Tóth aj ďaľších skúsených hráčov ako Savića, Hericha a Ševčíka, ktorých chcel pošetriť do ďalšieho zápasu. Priestor dal tak mladším hráčom. Zápas sa však už v druhom polčase iba dohrával. V 61. minúte dostal striedajúci Búry po nedovolenom zákroku jedinú žltú kartu v zápase. Lukáč v 78. minúte posielal Duklu už do štvorgólového vedenia a hetrikom spečatil skvelý výsledok Dukly Ďanovský a to v 86. minúte. Jedinú šancu v zápase si vypracovala Nová Baňa v 80. minúte, ale tú Krejčí s prehľadom zneškodnil. Dukla tak jasne zvíťazila 5:0 a k titulu jej stačí už len bod v Martine.

TIPOS III. liga Stred – 25. kolo – Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica vs MFK Nová Baňa 5:0 (3:0)

Góly: 11. Laksik, 29. Ďanovský, 36. Ďanovský, 78. Lukáč, 86. Ďanovský. ŽK: Búry (Dukla). Zápas sledovalo 315 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Herich (46. Neušel), Gaško, Zumrovski (62. Lukáč), Starší, Laksik (31. Kolláti), Ševčík (46. Kollár), Snitka, Valent, Savić (C) (46. Búry), Ďanovský

Zostava MFK Nová Baňa: Smieška – Milošević, Karvaľ (C), Dobrík, Vlčko, Nosko, Pacalaj, Bil (81. Radič), Môcik, Končený (84. Muco), Lašút (67. Macho)

Po zápase povedal:

Ivan Šimko (manažér Dukly): „Stretnutie hodnotím v podstate ako tréningový zápas. Výsledok nemôžeme brať ako smerodajný, ktorý by určoval našu kvalitu. Súper nám toho veľmi veľa dovolil, takže to určite nebol odraz našej kvality. Vyhrali sme zaslúžene a veríme že v Martine získame aspoň bod. Chceme však získať všetky tri body, keďže máme stále motiváciu podávať dobré výsledky. Taktika sa nezmenila, aj keď má Martin kvalitné mužstvo, chceme hrať stále útočný futbal.“

V predohrávke 30. kola Dukla odohrá zápas na pôde Martina a to stredu 30. mája o 17.30 hod.