Súťažný ročník 2013/2014 sa naplno rozbehol aj v nižších futbalových súťažiach a druhé kolo prinieslo viaceré zaujímavé výsledky.

TIPOS III. liga skupina východ – 2. kolo

V poradí druhé kolo III. ligy východnej skupiny bolo pre Kremničku oveľa úspešnejšie než to úvodné. Zatiaľ čo pred týždňom prehrala v domácom prostredí s Bardejovskou Novou Vsou 0:2, v nedeľu cestovala na východ na súboj proti košickému rezervnému tímu a stretnutie sa jej vydarilo. Už v 18. minúte ju poslal do vedenia prvým gólom zverencov Norberta Juračku v tejto sezóne Peter Loučka a keďže sa do konca prvého polčasu už skóre nemenilo, Kremnička išla do šatní s jednogólovým náskokom. Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domácim, ktorý dokázali v 58. minúte vyrovnať zásluhou Coulibaly Diabyho. Už o necelú štvrťhodinu ale strhol misky váh na stranu hostí Matej Starší. Ako sa ukázalo v ďalšom priebehu bol to rozhodujúci zásah. Kremničke tak patrí 10. miesto čo ale ešte nič podstatné neznamená keďže súťaž sa ešte len rozbieha. Nováčikovi súťaže – žilinskému B-čku sa podaril zisk troch bodov, keď uspel v domácom prostredí proti Martinu.

Majstrovstvá regiónu stred – 2. kolo

Druhé kolo Majstrovstiev regiónu prinieslo tri body Rakytovciam. Tie obišli naprázdno v predošlom súboji s Makovom, no teraz si napravili chuť vďaka najtesnejšej výhre. O tú sa postaral za 3 minúty Robert Greško. Badín sa nechytil ani v druhom súťažnom stretnutí keď narazil na Bytču, ktorá nedovolila nováčikovi z Badína presadiť sa. Darí sa novej tvári v lige, a to Makovu, ktorý je po dvoch mimoriadne úspešne zvládnutých zápasoch na čele tabuľky so skóre 9:2, pričom v 2. kole mu padla za obeť Liptovská Štiavnica.

IV. liga JUH – 2. kolo

Zvolenu sa evidentne v 4. lige darí. Najprv zdolal Revúcu a teraz vydoloval cenný bod s Veľkým Krtíšom a počas 2 zápasov ešte neokúsil chuť prehry, ktorý ho sprevádzal počas pôsobenia v Majstrovstvách regiónu stred. Skvelý štart do novej sezóny zaznamenala Podbrezová B, ktorá má po víťazstve nad Detvou na konte plný bodový zisk, pričom vsietila súperom už 8 gólov. V priebehu 23. až 44. minúty nasúkala Detve štyri góly a to zásluhou Michala Mózera, Dušana Lihana a najmä Hectora Tubonemiho, ktorý prekonal brankára súpera dvakrát. Žarnovica uchmatla všetky body proti Banskej Štiavnici gólom zo 75. minúty, ktorého autorom bol Juraj Herold.

V. liga sk. ,,C“ – 2. kolo

V piatej lige Sásová zastupujúca náš región v päťgólovej prestrelke podľahla Medzibrodu. O prvé góly Sásovanov, ktoré jej ale nepomohli na ceste za prvým tohtosezónnym víťazstvom, sa postaral Martin Sanitra a Maroš Choma. Druhý menovaný otáčal stav stretnutia v 43. minúte na 2:1 pre Sásovú, no domáci strhli v druhom polčase víťazstvo na svoju stranu. Debakel uštedril svojmu súperovi náš ďalší zástupca to Šalková. Tá rozhodla o zisku troch bodov už v prvom polčase. Dvomi presnými zásahmi o tom rozhodol Juraj Chovanec a jeden pridal Ján Štubian, po polčase teda výsledok 0:3 v prospech hostí. V úvode druhého dejstva ešte pridal štvrtý klinec do rakvy Lukáš Palovič a bolo vymaľované. Šesť bodov má na konte Slovenská Ľupča, na ktorej zápase sa diváci nenudili, mohli vidieť 7 gólov a k tomu s úspešným koncom pre domácich. Napriek väčšej konkurencii než pociťoval Jakub v I. triede predvádza Jakub dobré výkony. V domácom prostredí privítal Pliešovce, a úvod to bol ako z rozprávky. V 11. a následne aj v 19. minúte prekonal obranu Pliešoviec Richard Ševčík. Avšak o 8 m minút ho napodobnil Peter Chromý, ktorý najprv korigoval a o ďalšie dve minúty dokonca vyrovnával na 2:2. Kolónka strelcov sa nezmenila a zápas, v ktorom sa všetko podstatné udialo v priebehu polhodiny sa skončil nerozhodne.

I. trieda – 2. kolo

Selce, ktoré minulú sezónu zostúpili z V. ligy zaznamenali s Valaskou domácu remízu. Najväčší favoriti – Lučatín a Braväcovo nezaváhali ani cez uplynulý víkend, preto im patrí čelo tabuľky. Ponikám sa podarilo vybojovať najtesnejší triumf nad Jasením, Starým Horám sa už tak ako v 1. kole nedarilo, podľahli Nemeckej.

II. trieda skupina A – 2. kolo

Štandardne skvelé výkony naďalej podávajú Králiky, ktoré rozdrvili nováčika ligy Harmanec 9:0. Malachov neuspel naplno ani 2. kole, tentoraz nestačil na Hronsek.

II. trieda skupina B – 2. kolo

B-tím Seliec si po minulotýždňovom úspešnom ťažení proti Mičinej delil body s Ľubietovou. Mičiná prehrala opäť, tentokrát na pôde Šalkovej, ktorej rezerva zvíťazila mimoriadne vysoko. Hiadeľ a Strelníky si body podelili.

II. trieda skupina C – 2. kolo

Brusno sa otriaslo z debaklu, ktorý inkasovalo od Dolnej Lehoty a pripísalo si prvé 3 body za výhru nad Beňušom. Pohronská Polhora deklasovala Šumiac na jeho trávniku, keď mu uštedril ,,sedmičku“.

Brusno B – Beňuš 3:0
Polomka – Dolná Lehota 1:0
Šumiac – Pohr. Polhora 2:7

1 Tatran Polomka 2 2 0 0 4 : 2 6 2
2 Slovan Pohronská Polhora 2 1 0 1 9 : 5 3 4
3 Slovan Michalová 1 1 0 0 3 : 0 3 3
4 Partizán Dolná Lehota 2 1 0 1 6 : 4 3 2
5 FK 1934 Brusno B 2 1 0 1 6 : 6 3 0