Posledný aprílový týždeň priniesol mnoho zaujímavých športových momentov. Železiari doma tesne zdolali Nitru, Dukla sa znova priblížila k titulu. Zo zápasu medzi Jupie a Rakytovcami si ponechali tri body doma hráči Jupie. Šalková a Medzibrod na domácej pôde nezaváhala a tak znova pokračuje naháňačka za prvým miestom. Priechod v tomto kole bez bodu spolu s Jakubom. Naopak Sásová predbehla Jakub a Selce zaostávajú len o bod za Krupinou.

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 7. kolo

V skupine o udržanie sa dokázala Podbrezová zvíťaziť pred domácimi divákmi tesným výsledkom 1:0. Dôležité stretnutie tak Podbrezová zvládla a všetky tri body ostávajú doma. Postaral sa o to Njire, keď sa až 87. minúte otváralo skóre. Podbrezová tak odskočila od zostupovej priečky a je len o bod za Michalovcami. I keď v minulom stretnutí prehrali proti Senici, proti lídrovi tabuľky Nitre znova potvrdili, že aj ďalší rok chcú byť v najvyššej súťaži. Ďalší zápas odohrajú železiari na pôde posledného Prešova a to v sobotu 5. mája.

II. liga – 26. kolo

V druhej najvyššej futbalovej súťaži si viedlo najlepšie Pohronie, ktoré proti Žiline B dokázalo zvíťaziť 2:1. Zápas sa začal ideálnejšie pre domácich, keď v 5. minúte Kovařík otváral skóre. V 23. minúte sa však začínalo odznova, keď Žilina premenila pokutový kop. Do zápasu vrátil Pohronie v 43. minúte Pavúk a domáci výsledok udržali. Horšie sa už darilo Zvolenu a Podbrezovej B. Zvolen prehral na domácej pôde 1:2 proti Skalici. Jediný gól Lokomotívy si pripísal Psársky. Podbrezová inkasovala dva góly a nedokázala odpovedať. Z Trebišova tak odchádzajú bez bodu a gólu.

TIPOS III. liga Stred – 21. kolo

V tretej lige bojuje Dukla o prvé miesto. V 21. kole tesným výsledkom 1:0 proti Oravskému Veselému potvrdila svoju líderskú pozíciu. O gól sa postaral v 70. minúte Lukáš Laksik. Naopak, Lučenec doma nezvíťazil proti Žarnovici, čo znamená, že Dukla svoj náskok navýšila už na šesť bodov. Dukle ide na postup, Detve zas na zostup. V nedeľňajšom zápase Detva o gól prehrala na pôde Liptovskej Štiavnici. Aj keď domáci vyhrávali 3:1, Detva v 65. minúte dokázala znížiť po druhom góle Čeprnju. Detva stráca na predposledné Fiľakovo už deväť bodov.

IV. liga JUH – 19. kolo

V tomto kole uspeli až tri tímy z nášho okolia. Súčasťou bol aj zápas medzi Jupie a Rakytoviec. V ňom uspeli domáci hráči po góloch Hanáka a Ďurtu. Všetky tri body tak ostali na ihrisku Jupie. V ďalších stretnutiach na domácej pôde nezaváhala ani Šalková a Medzibrod. Šalková zvíťazila 2:0 nad Hriňovou po góloch Paloviča a Vučkovića. Na Medzibrod čakala zase Tornaľa. V zápase nedali domáci hosťom šancu, keď v 21. minúte viedli už 2:0 po góloch Boboka. V 85. minúte ešte jasnú výhru spečatil Selecký po pokutovom kope. Šalková tak po výhre s 34 bodmi stále šľape na päty vedúcemu Medzibrodu, ktorý má aktuálne 38 bodov.

V. liga skupina C – 19. kolo

Na zostupovej priečke sa drží stále Priechod, ktorý so štyrmi bodmi doma prehral s Ladomerskou Vieskou 1:4. Lepšie sú na tom Selce, ktoré strácajú len bod na Krupinu. Selce však v tomto kole uštedrili výprask 5:1 od Bacúcha. Gólom sa zapísal Mesík. O postupové priečky sa viac zaujíma Sásová a Jakub. Sásová v domácom prostredí nedala šancu súperovi zo Štiavnickej Bane. Po jasnom výsledku 5:2 si góly pripísali Dobrota, Gibala, Murín, Smekal a Jobko. Ďalšia pätgólová nádielka bola aj v poslednom zápase. Horšie však z neho vyšiel Jakub, keď na pôde Kováčovej inkasoval až päť gólov a nedokázal streliť ani jeden. Jakub na piatej priečke s 32 bodmi zaostáva len o horšie skóre za Sásovou.

I. Trieda – 19. kolo

V prvej triede sa najlepšie darí Podkoniciam, ktoré vedú tabuľku. Prehra 2:1 na pôde Brusna – Ondrej ich síce pripravila o tri body ale jedenásťbodový náskok to zatiaľ nijako neohrozilo. Najbližšie k nim má Braväcovo s 35 bodmi a jedným zápasom k dobru. Slovenskej Ľupči sa v tomto kole nepodarilo ponechať tri body doma, keď prehrali s Osrblím 1:3. Do polčasu prehrávali už 0:3 ale v 77. minúte znížil na rozdiel dvoch gólov Lupták. Po 18. kole sa Slovenská Ľupča drží na siedmom mieste, keďže ju na šieste miesto odsunulo len horšie skóre.

II. trieda skupina A – 19. kolo

V skupine A zatiaľ vedie s jedenásťbodovým náskokom Lučatín. Riečka, ktorá sa drží na druhej pozícii, doma porazila 3:1 Malachov. O góly sa postaral Ráno, Srnka a Petráň. Zatiaľ najhoršie to vypadá pre Horné Pršany, ktoré s deviatimi bodmi ostávajú na poslednom mieste. Dôležitý zápas o posledné miesto v tabuľke prehrali, keď Mičiná vyhrala 2:1 a domov si tak nesie dôležité tri body. Góly padli len v prvom polčase a to z kopačiek Snopka a dvoma gólmi si polepšil Balon.

II. trieda skupina B – 13. kolo

Len v deväťčlennej tabuľke si lepšie počínali domáci než hostia. Dolná Lehota doma jasne zvíťazila 4:2 nad Beňušom. Tým istým výsledkom uspela aj Heľpa proti Polomke. Jediný, kto bral tri body z ihriska hostí, bola Michalová, ktorá o gól porazila Braväcovo B. Gólovo sa v zápase podpísali Hurák, Brndiar, Šperka, Ružička a Tréger. Posledný gól Trégera v 87. minúte ešte vykresal iskierku nádeje na remízu, ale tesný výsledok si hostia už postrážili. V tabuľke si najlepšie vedie Jasenie, ktoré s jedenásťbodovým náskokom jasne dominuje.

TJ Partizán Dolná Lehota vs. TJ Slovan Beňuš 4:2
FK Sokol Braväcovo B vs. TJ Slovan Michalová 2:3
ŠK Heľpa vs. TJ Tatran Polomka 4:2