Sezóna 2014/15 priniesla tento víkend svoje posledné kolá v nižších súťažiach.

III. liga – 28. kolo

Rakytovce privítali v piatkovom dueli záverečného hracieho kola silného súpera, na druhom mieste nachádzajúci sa Martin. O najtesnejšej výhre hostí rozhodol na začiatku druhého polčasu Peter Ďungel. Darilo sa Kremničke, ktorá vyhrala z posledných štyroch stretnutí až tri. Žarnovica, ak sa chcela vyškriabať z dna tabuľky musela bezpodmienečne vyhrať a dúfať, že Krásno nezíska v súboji s Pohroním ani bod, pretože pri rovnosti bodov by malo Krásno jednoznačne lepšie skóre. Žarnovici sa ale sen o zázraku rozplynul snáď už po šestnástich minútach, keď gólmi Sokola a Cimermana prehrávala 2:0. Presne po polhodine hry vykresal iskričku nádeje hosťom Bobor a do šatní sa šlo za stavu 2:1. Sokol svojim druhým presný zásahom hneď v úvode druhého polčasu opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov a vtedy už bolo jasné, že hostia zostanú na zostupovej priečke. Dielo dokonali Kostúrik a Tóth a spečatili zostup Žarnovice. Navyše Krásno nad Kysucou dokázalo bodovať s B-čkom Pohronia, 100 prítomných divákov plody futbalu nevidelo. Postupujúci tím do druhej najvyššej súťaže je už dávnejšie známy, je ním Teplička nad Váhom, ktorá ani v poslednom kole nezaváhala. Prehru Čadce zariadil na začiatku druhého dejstva Štalmach a gólom zo záveru zápasu Tomanica.

IV. liga – juh – 26. kolo

Jupie sa rozlúčil so sezónou domácim víťazstvom nad Fiľakovom. Sobotňajší tesný triumf zariadil v samotnom závere Marián Sanitra. Jeho tím ukončil sezónu v hornej časti tabuľky na šiestej pozícii. Líder z Podbrezovej zaváhal v Poltári, o výsledku sa rozhodlo v druhom polčase. Najprv železiari viedli po hodine hry vďaka Adamovi Petríkovi, no v 71. minúte na konečných 1:1 vyrovnal Lukáš Šuška. Napriek zakopnutiu si Podbrezovčania udržali prvenstvo a to vďaka mimoriadne kladnému skóre. Slovenské Ďarmoty sa dotiahli na Podbrezovú bodovo po jednoznačnej výhre v Tisovci, ale ani to im nestačilo. Divín prekvapujúco dokázal bodovať naplno v prestrelke s Hriňovou a dostať sa z dna tabuľky. Avšak zostupové miesta sú dve a čierny Peter zostal práve v jeho rukách a v rukách Tisovca. Zvolenčania nečakane vysoko podľahli Revúcej. Tá po polčase viedla už 3:0 gólmi Končeka, Bystrána a Levického. V druhej 45-minútovke pridal štvrtý klinec do rakvy druhou trefou do čierneho Bystrán a bolo vymaľované. Lokomotíva napriek tomu obsadila po dobrých výsledkoch tretiu pozíciu, pričom na vedúcu dvojicu stráca len štyri body.

V. liga – skupina C – 26. kolo

Predposledný Bacúch hostil súpera z podobného ranku – Sásovú. Tá vyhrávala už od siedmej minúty gólom Róberta Dočkala. Lenže ešte do polčasovej prestávky domáci celok otočil gólmi Skaloša a Švédu nepriaznivý stav. V 55. minúte prišiel ďalší úder pod pás Sásovej, na 3:1 zvýšil Šimko. Už v  57. minúte sa mohli hostia vrátiť do hry, to by však musel Maroš Choma premeniť pokutový kop. Na ihrisku to žilo, už o ďalšie štyri minúty na druhej strane ukázal ako sa premieňa jedenástka Palider. V 79. minúte Giertl gólom na 5:1 spečatil, že sa bude jednať o debakel, v 87. minúte napravil svoju chybu Choma a znížil. Posledné slovo ale mali Bacúšania, o dve minúty po Chomovi skóroval Berky. Sásovčania tak ukončili tento ročník treťou prehrou v rade. Bacúch napriek zisku troch bodov skončil predposledný, na poslednom mieste zostala Voznica. Nedarilo sa ani Šalkovej. Na pôde Štiavnických Baní prehrávala po štvrťhodine hry gólom Budinského. Zimnikoval a Štubian ale v závere polčasu otočili na 1:2. V úvode druhej polovice stretnutia nariadený pokutový kop premenil na druhej strane Blaškovič a mohlo sa začať od nuly. Domácim sa, podobne ako hosťom, podaril obrat, keďže po hodine hry na 3:2 upravil Michalek. Vo zvyšnej polhodine sa už výsledok nemenil, Štiavnické Bane si pripísali cenný skalp, pretože zdolali tretí tím tabuľky. Rezerva Jupie sa v sobotu bavila futbalom a po hokejovom výsledku 7:3 sa radovala z výhry. Góly zaznamenali postupne Konder, Jobko, Zehnal, Figúr, Schmidtmayer dvakrát po sebe a skóre uzavrel v 90. minúte Homola. Jupie skončilo v tejto sezóne na desiatej priečke, o bod pred Sásovou. Majstrom piatej ligy sa stal Medzibrod, preto si kľudne mohol dovoliť domáce zaváhanie s Ľupčou.

I. trieda – 26. kolo

Za prvenstvom v prvej triede napokon dokráčali Selce pred dobiedzajúcim Braväcovom. Strelníky sa nedostavili na súboj so Selcami, Braväcovo nečakane podľahlo Ponikám. Nečakane prehral aj tretí tím tabuľky Jakub, a to v Čiernom Balogu. Na body mu nestačili ani góly Bielika a Chrenovského, ale už aj tak nemohol skončiť inak než na tretej pozícii. Brusno si v súboji predposledného s posledným, kde už prakticky o nič nešlo, poradilo s Podkonicami. Po polčase vyhrávalo gólom Sáliša, na začiatku druhého dejstva na 0:2 zvýšil Parobek. V 63. minúte premenil nariadenú penaltu Kupec a dal domácim nádej. Tú nalomil už o deväť minút Dubašák, definitívu trom bodom pre Brusno dal v 90. minúte svojim druhým presným zásahom Parobek.

II. trieda skupina A – 28. kolo

Druhú triedu skupinu A ovládli Králiky. Takmer počas celého priebehu sezóny to bol mimoriadne vyrovnaný boj o prvú pozíciu medzi nimi a Tajovom, ale Tajovu sa ku koncu sezóny prestalo dariť, navyše ho trápila maródka. Výborne si počínal B-tím Šalkovej, ktorý skončil na bronzovej pozícii. V sobotu si spravil chuť, keď rozbil Malachov. Autorom dvoch gólov bol Tenkel, po jednom raze zaťažili konto Malachovu Tuček, Ursíny a Šaling. Predposledný skončil napokon banskobystrický Savon, na dne tabuľky je Ľubietová.

Ľubietová – Horné Pršany 1:8
Mičiná – Dúbravica 3:3
Riečka – Hiadeľ 8:1
Šalková B – Malachov 5:1
Staré Hory – Tajov : nehralo sa, hostia vzdali zápas
Hronsek – Savon BB : nehralo sa, domáci vzdali zápas
Králiky – Harmanec : nehralo sa, domáci vzdali zápas

1. logoOZ KRÁLICKÁ TIESŇAVA 26 21 3 2 136 : 36 66