Počas uplynulého víkendu sa naplno rozbehli boje v nižších futbalových súťažiach hraných v našom okrese. Aké výsledky priniesli prvé jarné kolá vám už prinášame v našom prehľade.

DOXXbet liga – západ – 21. kolo

A-tím Pohronia nevstúpil do jarnej časti tou správnou nohou. Najprv doma podľahol Seredi 1:3 a pred týždňom, po hokejovom výsledku, zaznamenal debakel 7:3 v Žiline. V nedeľu v predposlednom kole sa Dolnej Ždani postavil do cesty najsilnejší možný súper – vedúca Skalica.  Pohronie vďaka gólom Orolína a Garaja zvíťazilo 2:1 a v poslednom kole tak ešte zabojuje o šieste miesto, ktoré ako posledné zaručuje postup do finálovej fázy, kde sa ocitne dvanásť tímov z východnej aj západnej časti DOXXbet ligy. V nej odohrá každý tím 12 zápasov (doma – vonku) s mužstvami druhej skupiny a víťaz postúpi do najvyššej Fortuna ligy. Tabuľkovým súperom Pohronia v boji o postup do finálovej fázy je Senec, ktorý má na konte rovnako bodov a o týždeň ho hostí silná Nitra. Pohronie naopak cestuje na pôdu posledného tímu, ktorým je Nové Mesto nad Váhom, a to je tá pravá príležitosť zabezpečiť si postup.

DOXXbet liga – východ – 21. kolo

Vo východnej časti je po predposlednom kole už finálová šestica tímov uzavretá, aj keď teoretickú šancu ešte má Rimavská Sobota. Tá by však musela v poslednom kole vysokým rozdielom zdolať posledný tím tabuľky – Trebišov a navyše dúfať v prehru Popradu, ktorého súper bude taktiež z ľahšieho súdka – predposledný MFK Košice B. Ale aj Rimavská Sobota mala náročného súpera, momentálne druhý Zvolen, a taktiež získala cenný bod, ktorý jej udržal aspoň nádeje na postup. Tímy, ktoré majú v predstihu zabezpečený postup vypúšťajú záverečné stretnutia a šetria sily do ďalších bojov. Príkladom môže byť napríklad práve zvolenská Lokomotíva, ktorá v troch kolách jarnej časti ešte neskórovala.

III. liga – 16. kolo

Do druhej polovice sa prvým kolom po prestávke prehupla aj tretia najvyššia súťaž na Slovensku. V nej to má najlepšie rozbehnuté a teda najbližšie k postupu má Teplička nad Váhom. Tá má päťbodový náskok pred druhým Martinom a k tomu má oproti nemu zápas k dobru. Pôvodne mala hostiť A-tím Brusna – Ondreja, ale tento tím z banskobystrického regiónu medzičasom oznámil odstúpenie z ligy. B-čko klubu pôsobiace v prvej triede sa teda transformuje na A-tím a Brusno – Ondrej je teda oficiálne prvým zostupujúcim celkom z tretej ligy. Momentálne je druhým zostupujúcim rezerva Pohronia, ktorá stráca na predposlednú Čadcu tri body. Tá hostila v sobotu tím z hornej časti tabuľky – Lučenec. V posledných minútach prvého polčasu poslal Lučenec do vedenia Peter Rutkaj. V 83. minúte mohol pochovať šance B-tímu Pohronia Erik Lavrík, no nepremenil jedenástku. Opäť sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš a o päť minút na to vyrovnal na 1:1 Tomáš Macejko. V boji o záchranu má tento jeho gól veľkú cenu. Rakytovce taktiež nemajú nič isté a podľa toho aj pristúpili k súboju s vtedy druhým Makovom. Od jedenástej minúty síce prehrávali presným zásahom Pútoríka, no 55. minúta ich vzpružila. Vylúčený bol Pavlica a z nariadenej penalty vyrovnal Daniel Kohút. Kuriózne vďaka ďalšiemu pokutovému kopu ktorý premenil v 88. minúte Róbert Hejčík sa dostali domáci do vedenia. Početnú výhodu využili aj na vsietenie tretieho gólu o dve minúty neskôr. Jeho autorom bol Robert Greško a dokonal tak cenný triumf. Aj Kremničke, ktorá brázdi v bezpečných vodách stredu tabuľky, celkom vyšiel vstup do jarnej časti. Vďaka vyrovnávajúcemu presnému zásahu Reného Kočana zo 79. minúty remizovala na pôde silného Námestova.

IV. liga – juh – 14. kolo

Nedeľňajšími stretnutiami 14. kola odštartovala aj jarná časť a zároveň druhá polovica štvrtej ligy. V nej kraľuje rezervný tím Podbrezovej, ktorý hostil tím zo spodnej časti tabuľky – Revúcu. Polčasové vedenie zariadil v 39. minúte Milan Harvilko. Na začiatku druhej 45-minútovky poistil náskok na 2:0 Adam Petrík. Revúca sa však nevzdala v 75. minúte znížil Matúš Levický. O päť minút sa hosťom dokonca podarilo vyrovnať na 2:2 zásluhou Mateja Majerčíka. Črtajúce sa prekvapenie zmaril v poslednej minúte riadneho hracieho času Kristián Dekrét. Po zvládnutí tohto napínavého súboja majú železiari na jedinom postupovom mieste štvorbodový náskok pred Poltárom. A to aj vďaka tomu, že ten vybuchol v Kováčovej. O popredné miesta bojuje aj A-tím Jupie, ktorý podľahol Detve vďaka jedinému gólu Jána Lapina zaznamenaného presne po polhodine hry. B –tím zvolenskej Lokomotívy zdolal Tisovec, keď o troch bodoch rozhodol už v prvom polčase. V 43. minúte skóroval Mohamed Amer Aborig a vlastenca do šatne si dal o dve minúty Radko Vývlek. V zóne zostupu je aktuálne Divín a Hriňová, napriek tomu, že doma rozbila Málinec.

V. liga – skupina C – 14. kolo

Po vyše polovici odohraných zápasov vedie neohrozene tabuľku piatej ligy Medzibrod, ktorý napokon uspel na ihrisku poslednej Voznice. Najviac zo zástupcov nášho regiónu sa darí Šalkovej, ktorej momentálne patrí tretia priečka. Tá hostila Repište a od 56. minúty vyhrávala gólom Maroša Zimnikovala. Tri body jej však uchmatol v 81. minúte Eugen Kmeť. Dobré postavenie v ligovom pelotóne má aj Sásová, lenže v úvodnom zápase jari sa prehrala tesne v Čiernom Balogu. V 12. minúte otvoril skóre Maroš Choma, avšak domáci otočili do 54. minúty už na 3:1. Ani druhý presný zásah Chomu zo záveru zápasu ale na body nestačil. B-tím Jupie hostil Štiavnické Bane a oba celky sa chceli čo najviac odpútať zo zostupových vôd. To sa viac darilo hosťom, keď polom vstupe do zápasu už v 17. minúte vyhrávali 0:2. O dve minúty sa podarilo znížiť Marekovi Jobkovi. Hostia ale pridali v druhej 45-minútovke ďalšie dva góly a na konečných 2:4 už len upravil v závere Daniel Schmidtmayer.

I. trieda – 14. kolo

Jakub zimoval počas prestávky na špici tabuľky, lenže po domácej prehre s Braväcovom už nie je lídrom súťaže. O víťazstve Braväcova rozhodol v 77. minúte Marek Srnka. Nový lídrom súťaže sa stalo A-čko Seliec. Selce na pôde posledného, o nejaký čas už pretransformovaného A-tímu Brusna- Ondreja, vyhrali najtesnejším rozdielom. A to gólom z 85. minúty, ktorý zaznamenal Jakub Mesík.

12 logoTJ Partizán Osrblie 13 3 4 6 20 : 30 13
13 logoTJ ŠK Hronec 14 3 3 8 25 : 33 12(-3)
14 logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 14 1 4 9 7 : 28 7(-3)

II. trieda skupina A – 16. kolo

Futbal - TJ Tatran Harmanec vs. TJ Družstevník Mièiná - 22.03.2015 - HarmanecTím zo spodných vôd tabuľky – Hronsek, hostil jedného z dvoch najväčších favoritov súťaže, ktorým je Králická Tiesňava. Domáci sa prekvapivo ujali vedenia v 28. minúte gólom Mareka Tupého, no ešte do polčasu stihli Králiky prevážiť misky váh na svoju stranu. V druhom dejstve to bolo už len ich ,,divadlo“, celkovo sa blysli hetrikom hneď dvaja hráči – Marek Holmík a Tomáš Handzuš, a jeden gól si pripísal Ján Brašeň. Nezaváhal ani druhý kandidát na prvenstvo, no Tajov stráca na Králiky stále jediný bod. B-čko Seliec naháňajúce dvojicu Tajov – Králiky uspelo v prestrelke na Horných Pršanoch. Pršany vždy len doťahovali vedenie Selčanov, za ne otváral skóre Martin Kenický a následne hetrik zaznamenal Peter Vajda. Na popredných miestach figuruje tiež rezerva Šalkovej. Tá vyhrávala v Hiadli po prvom polčase už 2:0 gólmi Tomáša Tučeka a Jaroslava Barana. Tento náskok si už nenechala vziať, naopak pridala ešte tri góly – menovite Jozef Mesík, Peter Roško a Jozef Tenkel. V závere ešte domáci Hiadeľ znížil, ale to nič nemenilo na tom, že Šalková si s ním poľahky poradila. Pauzu mal v úvodnom kole jarnej časti Malachov.

Hronsek – Králická Tiesňava 1:7
Hiadeľ – Šalková B 1:5
Tajov – Riečka 4:1
Horné Pršany – Selce B 3:4
Harmanec – Mičiná 0:0 (pozrite si fotogalériu a reportáž tu…)
Staré Hory – Ľubietová 4:1
Dúbravica – SAVON Sásová 2:1

1 logoOZ KRÁLICKÁ TIESŇAVA 15 13 2 0 88 : 13 41