Na futbalových trávnikoch to opäť vrelo. Niektorí favoriti svoje úlohy zvládli, iní zas nepríjemne prekvapili.

II. liga – 26. kolo

Vedúca Podbrezová hostila piaty Senec. Tá zaznamenala skvelý vstup do zápasu, v 6. minúte viedla zásluhou kanoniera Blažeja Vaščáka. Ten skóroval päťkrát v rade, uplynulý duel sa nepresadil, a zdá sa, že opäť chce nadviazať na sériu presných zásahov. Najtesnejší triumf 1:0 udržali železiari až do konca stretnutia, a preto 7 kôl pred koncom panujú na tróne s 12-bodovým náskokom pred Michalovcami. Tie to ešte nevzdávajú, presvedčivo zdolali posledné Pohronie, ale v ,,naháňačke“ s Podbrezovou to budú mať nesmierne náročné. V spomínanom stretnutí sa za Pohronie presadil Pavol Orolín vyrovnávajúc na 1:1 v 55. Minúte.  Vzápätí sa dvakrát presadil Michal Hamuľak, a keďže tento istý hráč aj otváral strelecký účet svojho tímu v 47. minúte, mohol sa radovať z hetriku. Poslednému Pohroniu odskočil predposledný Liptovský Mikuláš na rozdiel štyroch bodov po presvedčivej výhre 3:1 v domácom prostredí so Šamorínom.

TIPOS III. liga – východ – 21. kolo

Trápiaca sa Kremnička privítala v nedeľňajšom stretnutí piaty celok súťaže Poprad, ktorý bol papierovým favoritom. Naposledy si poradil s Lipanmi, naopak ich včerajší súper v 20. kole podľahol na trebišovskej pôde 3:1. Bezgólový stav vydržal až do 7. minúty, keď potešil domácich otváracím presným zásahom Adam Sámel. Vo zvyšných minútach už hostia nedokázali odpovedať a zverenci Norberta Juračku si pripísali druhé víťazstvo v jarnej časti a predovšetkým cenné tri body. Na čele tabuľky sa drží Dolný Kubín, ktorý uspel najtesnejším rozdielom doma proti Trebišovu. Na samotnom dne sú aj naďalej ponorené Lipany, ktoré nedokázali prekvapiť v súboji s druhou Žilinou B.

13 logo MFK Vranov nad Topľou 21 6 5 10 18 : 33 23
14 logo TJ ŠK Kremnička 21 7 3 11 22 : 32 24(-3)
15 logo ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 21 5 2 14 20 : 42 17
16 logo ŠK Odeva Lipany 21 4 4 13 20 : 40 16

Majstrovstvá regiónu stred – 19. kolo

Rakytovce sa mohli dotiahnuť na tretie Brusno, v prípade, že by stratilo body s vedúcim Makovom. Tak sa aj stalo a Brusno podľahlo sinému súperovi len tesne 0:1. Avšak raky to nedokázali využiť a podľahli Bytči pomerne vysokým rozdielom. Gól v tomto kole nestrelil ani Badín, ale bod za remízu s piatou Novou Baňou je cenný. Podobne ako A-tím Pohronia v 2. lige je na tom aj jeho rezervný tím. Nedarí sa mu, tentoraz vyšiel naprázdno s Kysuckým Novým Mestom a na posledný Tisovec má náskok už len šesť bodov, pretože ten dokázal bodovať naplno.

IV. liga JUH – 19. kolo

Výborne si počína nielen A-mužstvo, ale aj rezerva Podbrezovej. Prekážkou pre ňu nebola predposledná Revúca, ktorú zdolala hravo 4:1. V súboji druhého tímu s tretím zdolala Žarnovica najtesnejším rozdielom Fiľakovo gólom Lukáša Štefanku zo záverečnej 86. minúty a na vedúcu zvolenskú Lokomotívu stráca bod, s tým, že má zápas k dobru. Posledná Hnúšťa vyfasovala ,,päťku“ v Poltári. V Divíne bolo vymaľované po hodine hry, za Kováčovú sa dvakrát presadil Róbert Elek, po jednom raze sa presadili Lukáš Sopko a Milan Kujan. Cez víkend pauzovala Detva a Veľký Krtíš.

V. liga skupina C – 17. kolo

futbal nizsie iluZ tímov nášho regiónu sa nedarilo Jakubu, ktorý neokúsil chuť víťazstva v posledných štyroch stretnutiach, tentoraz jednoznačne nestačil na Krupinu. Nedarilo sa ani podlavickému tímu, ktorý prehral rovnakým výsledkom ako Jakub 0:3 a zostáva preto na predposlednej priečke. V derby kola dokázala uspieť Šalková, ktorý zdolala vedúcu Hriňovú vďaka jedinému gólu Jána Štubiana zo 67. minúty. Domáci tak urobili dôležitý krok k tomu aby sa dostali na čelo tabuľky  práve na úkor Hriňovej, na ktorú momentálne stráca bod, avšak má zápas k dobru. Darilo sa aj Sásovčanom v šesťgólovom stretnutí so Slovenskou Ľupčou. Po necelej štvrťhodine hry poslal do vedenia Sásovú Jozef Kubina. Ani dva góly súpera v 40. a 55. minúte domácich nepoložili na lopatky a odpovedali na ne tromi presnými zásahmi. Postupne zaťažili konto súpera Milan Gibala, Maroš Choma a Stanislav Šeliga, čo znamenalo otočenie nepriaznivého stavu z 1:2 na 4:2.

I. trieda – 17. kolo

Na štvrtý pokus naplno zabrali Selce a to doslova, pretože Hronec nasúkali až poltucet gólov. Nezaváhal vedúci Bacúch, ktorý si s prehľadom poradil s Heľpou 4:0. Najväčší prenasledovatelia Bacúchu – Braväcovo a Valaská brali všetky body, ale prekvapujúco zaváhal Lučatín. Z jeho ihriska dokázala ukradnúť tri body Nemecká.

2. trieda skupina A – 18. kolo

V súboji tímov z čele tabuľky zaváhal líder z Tajova na trávniku Malachova, body sa tam delili. Hronsek nezaskočili posledné Horné Pršany a vo vyrovnanom súboji tabuľkových susedov medzi Riečkou a Králikmi sa zrodila remíza.

2. trieda skupina B – 18. kolo

Minulé kolo zaváhala rezerva Šalkovej doma so Strelníkmi, no tentoraz už bodovala naplno v Ľubietovej po sedemgólovej prestrelke. Aj keď posledná Ľubietová siahala na dobrý výsledok, napokon z toho tretie bodovanie v sezóne nebolo. Navyše sa jej vzdialil rezervný tím Seliec, ktorý deklasoval Hiadeľ. Strelníky ešte nevzdávajú boj o prvé miesto, rovnako ako v minulom kole zvíťazili výsledkom 2:0.

2. trieda skupina C – 18. kolo

Suverénne si počína Brusno B. Aj keď sa potrápilo v dohrávke s Dolnou Lehotou, na prvej pozícii má veľký náskok. Posledný Šumiac nezískal bod ani tentokrát v Beňuši. Tretí tím ligového pelotónu Dolná Lehota zdolal druhú Pohronskú Polhoru a Michalová uchmatla cenný bod na trávniku Polomky za remízu 1:1.

Polomka – Michalová 1:1
Beňuš – Šumiac 3:0
Dolná Lehota – Pohronská Polhora 5:2