Sezóna v súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu sa skončila. Uplynulý víkend totiž priniesol posledné kolo, v ktorom sa v 2. lige ešte bojovalo o titul. V tradičnom sumári nájdete aj videozostrih z duelu Dream Team – TJ Požiarnik Vlkanová, ako aj poradie strelcov v jednotlivých ligách.

Majster zakončil sezónu prehrou

Keďže sezóna sa v prostrednej a spodnej skupine 1. ligy skončila 3. kolom nadstavby, v najvyššej súťaži sa počas posledného hracieho víkendu sezóny odohrali opäť len dve stretnutia, a to v piatok 10. júna vo večerných hodinách v Jakube.

V súboji Skackavej s Nemcami 2012 padlo 11 gólov, no postarali sa o ne len traja strelci. V prvom polčase si za Skackavú pripísal hetrik Branislav Žilinec, za Nemce 2012 zas Ivan Varga. Rozdielový gól prvého dejstva strelil hráč Skackavej Vladislav Slovák, ktorý pridal po zmene strán ďalšie tri presné zásahy. Aj o štvrtý gól Nemiec 2012 sa postaral Ivan Varga, ktorý sa dotiahol na najlepšieho strelca súťaže Andreja Glembu z Hančurka Teamu, v ktorého prospech hovorí nižší počet odohratých zápasov.

Následne sa odohral šláger prvých dvoch celkov tabuľky. Galacticos si zabezpečili zisk majstrovského titulu už v predstihu, a tak ich nemuselo mrzieť, že s Oranjes prehrali. Druhému mužstvu tabuľky pomohol k výhre nad majstrom hetrikom Marko Pavlík.

Galacticos – víťaz 1. ligy BBZMF v sezóne 2021/2022

1. liga – 5. kolo nadstavby – skupina o 1. až 5. miesto – Jakub

Skackavá – Nemce 2012 7:4 (4:3)

Góly: V. Slovák 4, B. Žilinec 3 – I. Varga 4. ŽK: T. Kostiviar, E. Filipko, J. Bartkovič (Nemce 2012)

Oranjes – Galacticos 7:4 (5:3)

Góly: M. Pavlík 3, M. Kováčik 2, F. Sylvestr, L. Höger – F. Kaľavský 2, R. Greško, J. Považanec

Poradie strelcov – 1. liga:

1. Andrej Glemba (Hančurka Team) – 41 gólov (12 zápasov)
  2. Ivan Varga (Nemce 2012) – 41 gólov (13 zápasov)
  3. Stanislav Václavík (Nemce 2012) – 34 gólov

Dream Team zvládol zápas o prvé miesto

V 2. lige sa bojovalo o titul do posledného kola. Požiarnik Vlkanová mohol predbehnúť v tabuľke Dream Team, ak by svojho súpera zdolal v priamom súboji aspoň o tri góly. To sa však nestalo. Hráči Dream Teamu si už v prvom polčase vypracovali 4-gólový náskok, ktorý ešte v druhej 25-minútovke zveľadili. Víťaz 2. ligy sa mohol opäť spoľahnúť na svojho najlepšieho strelca Jána Štubiana, ktorý vsietil štyri góly. Z duelu Dream Team – TJ Požiarnik Vlkanová vám prinášame aj videozostrih.

Ešte predtým, v sobotu 11. júna od 9.00 h, sa mohlo na druhý Požiarnik dotiahnuť ŠKP B200. To by ale muselo zdolať Mladosť BCF, ktorá vstúpila do zápasu lepšie a vypracovala si 3-gólový náskok. Hráčom ŠKP B200 sa do prestávky podarilo znížiť na 1:3 a po zmene strán dokonca vyrovnať. Aj na štvrtý gól Mladosti mužstvo ŠKP B200 odpovedalo, avšak Mladosť následne 4-gólovou šnúrou rozhodla o svojej výhre. Na strane ŠKP B200 si pripísal hetrik najlepší strelec 2. ligy Peter Ondrejka. Mladosť BCF našla vo svojich radoch dvoch 4-gólových strelcov – Petra Vajdu a Michala Čiefa. Tento duel sa napokon stal jedným z dvoch najgólovejších v rámci posledného kola.

V spodnej skupine sa v sobotu od poludnia odohral súboj o konečnú 7. priečku. Na ňu poskočila Joga Bonito, ktorá aj vďaka štyrom gólom Olivera Longauera a hetriku Mateja Števonku presvedčivo zdolala 3PE. O debakel kola sa postaral Sosaurus, ktorý nedal šancu poslednému Aquaduxu, pričom päť gólov nastrieľal Ádám Ibos. Na postupových priečkach sa umiestnili mužstvá Dream Team a TJ Požiarnik Vlkanová, zostupovú pozíciu obsadil Aquadux.

Dream Team – víťaz 2. ligy BBZMF v sezóne 2021/2022

2. liga – 5. kolo nadstavby – Jakub

skupina o 1. až 6. miesto

Erima „98“ – Riečka 4:6 (3:4)

Góly: M. Vozár 2, M. Vesel, J. Abrahám – B. Halupka 3, M. Hríbik 2, S. Srnka. ŽK: R. Olejník – B. Halupka, S. Srnka

ŠKP B200 – Mladosť BCF 7:9 (1:3)

Góly: P. Ondrejka 3, P. Uhliarik 2, P. Horváth, J. Faško – M. Čief 4, P. Vajda 4, J. Čief

Dream Team – TJ Požiarnik Vlkanová 7:1 (4:0)

Sosaurus – Aquadux 12:2 (7:0)

Góly: Á. Ibos 5, I. Bučko 3, M. Krajčovič 2, J. Tenkel, N. Pál – P. Ryša, K. Kolačný

Banda otočila zápas so Zlepencom

Kvôli trom kontumáciám sa v rámci posledného kola 3. A ligy odohrali v Nike aréne len štyri zápasy. V piatok si víťaz súťaže Partizán BB poradil s ANK Pegi, pričom štyrikrát sa presadil najlepší strelec 3. A ligy Stefan Pepinovic. Za ANK Pegi sa hetrikom prezentoval Andrej Šimko, za Partizán BB aj Adam Kulich. V druhom piatkovom stretnutí pod fakultou UMB na Tajovského sa Starým pánom podarilo poraziť AC Tornádo a preskočiť ho tak v tabuľke. V sobotu si Sparta aj s hetrikom Andreja Garaja pripísala výhru proti Ajaxu.

O posledný duel sezóny v 3. A lige sa postarali hráči FC Banda a Zlepenca. Druhý menovaný tím si v prvom dejstve vypracoval nádejné vedenie 3:0. Sparta však dvomi gólmi Aliakbara Nazhimidena znížila, následne vyrovnala a v posledných sekundách zápasu rozhodla o svojej výhre. Sparta sa tak okrem obratu kola postarala aj o prekvapenie kola, keďže pred posledným hracím víkendom sa nachádzala na trinástom mieste a porazila bronzové mužstvo. Postupové pozície obsadili tímy Partizán BB a FK Plus.

Partizán BB – víťaz 3. A ligy BBZMF v sezóne 2021/2022

3. A liga – 15. kolo – Nike aréna

ANK Pegi – Partizán BB 5:9 (1:3)

Góly: A. Šimko 3, A. Bystran, M. Tomčík – S. Pepinovic 4, A. Kulich 3, L. Koppa 2

Borussia – FC Fončorda 5:0 kontumačne

Ateeray – Hellius 0:5 kontumačne

AC Tornádo – Starí páni 4:6 (2:3)

Góly: M. Kucka 2, K. Mišiak 2 – J. Strelec 2, P. Matúška, V. Čaniga, M. Stankovič, J. Hirschman. ŽK: K. Mišiak (AC Tornádo)

Ajax – Sparta 3:7 (1:2)

Góly: R. Sečkár 2, M. Bacúlik – A. Garaj 3, A. Rusnák 2, J. Strieš, D. Rusnák

Alcatraz – PSK 5:0 kontumačne

Zlepenec – FC Banda 3:4 (3:0)

Góly: R. Blaško, R. Bartelt, A. Slobodník – A. Nazhimiden 2, Y. Satanovskyi, M. Sultangaliyev. ŽK: E. Koliada (FC Banda)

V šlágri výhra Gunners nad Arsenalom

Posledné kolo 3. B ligy odštartovalo gólovo najchudobnejším zápasom víkendu, v ktorom si BuK VL a FC Ortotech rozdelili body po remíze 1:1. Následne si Atak poradil s tabuľkovo nižšie postavenými Amatérmi. Juniperus sa v súboji s Vikingom Stavanger držal v tesnom vedení takmer po celý priebeh stretnutia, no v 45. minúte otočil druhý menovaný tím zápas vo svoj prospech dvomi gólmi Michala Beňušku. Za Juniperus skóroval päťkrát najlepší strelec 3. B ligy Vladimír Túry.

V sobotu porazilo FC Salve v ďalšom dramatickom stretnutí Bezvetrie. Enzo v jednom z dvoch najgólovejších duelov víkendu uštedrilo debakel Medojedu, pričom o polovicu gólov Enza sa postaral strelec kola Tomáš Hlavatý. V šlágri 3. B ligy vyhrávali Gunners po 25 minútach o tri góly. Arsenal však v druhom polčase zdramatizoval zápas hetrikom Ľuboslava Potančoka, ktorý vyrovnal na priebežných 5:5. Víťaz 3. B ligy ale napokon v závere duelu naklonil misky váh na svoju stranu. V poslednom zápase sezóny v 3. B lige strieborný tím Malonas podľa očakávania zdolal Adrenalín. Na postupových priečkach sa umiestnili Gunners a Malonas.

3. B liga – 15. kolo – Tatranská

BuK VL – FC Ortotech 1:1 (1:0)

Góly: M. Huťka – P. Pinter

Atak – FK Amatéri 6:3 (4:0)

Góly: J. Kolivoška 2, L. Berec, V. Almáši, R. Oravec, I. Barták – L. Jeziorski, M. Porubský, M. Pilát

Viking Stavanger – FC Juniperus 7:6 (2:3)

Góly: M. Beňuška 2, P. Beňuš 2, M. Kršačok, T. Mihálik, L. Vešelényi – V. Túry 5, M. Blaško. ŽK: M. Blaško, J. Mesík (FC Juniperus)

Bezvetrie – FC Salve 5:7 (2:2)

Góly: I. Marko 4, D. Ďurič – M. Dien 2, M. Buzák 2, M. Čižnár, F. Kupka, P. Časnocha. ŽK: M. Buzák (FC Salve)

Enzo – FC Medojed 12:4 (6:2)

Góly: T. Hlavatý 6, R. Môcik 3, S. Knižka 3 – J. Bielik, V. Klemanič, T. Stolár, S. Caban. ŽK: S. Caban (FC Medojed). ČK: P. Rusnák (FC Medojed)

Arsenal FC – Gunners 5:6 (1:4)

Góly: Ľ. Potančok 3, T. Bartošík, R. Latta – D. Matis 2, P. Reptiš 2, N. Pliešovský 2

Adrenalín – Malonas 3:9 (1:3)

Góly: J. Sekereš 3 – L. Bezuch 3, J. Murin 3, H. Lehotský, M. Funiak, J. Javorka. ŽK: N. Gura (Malonas)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 203 gólov (priemer 10,7 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Tomáš Hlavatý (Enzo – 3. B liga) – 6 gólov

Najviac gólov: 2. liga – ŠKP B200 – Mladosť BCF 7:9 (1:3), 3. B liga – Enzo – FC Medojed 12:4 (6:2)

Najmenej gólov: 3. B liga – BuK VL – FC Ortotech 1:1 (1:0)

Zápas kola: 2. liga – ŠKP B200 – Mladosť BCF 7:9 (1:3)

Obrat kola: 3. A liga – Zlepenec – FC Banda 3:4 (3:0)

Prekvapenie kola: 3. A liga – Zlepenec – FC Banda 3:4 (3:0)

Debakel kola: 2. liga – Sosaurus – Aquadux 12:2 (7:0)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.