Počas prvého júnového víkendu sa na umelých trávnikoch v Banskej Bystrici odohralo predposledné kolo súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalériu zo zápasu Partizán BB – Alcatraz a Starí páni – Zlepenec.

Oranjes otočili zápas s Nemcami 2012

Keďže sezóna sa v prostrednej a spodnej skupine skončila minulý víkend a Galacticos vyhrali nad Uniosom kontumačne, v rámci 1. ligy sa odohral len jeden zápas. V sobotu 4. júna na pravé poludnie sa proti sebe postavili Oranjes a Nemce 2012. Po zásahu Ivana Vargu viedol po prvom polčase najtesnejším rozdielom druhý menovaný tím. Favorit a druhý celok tabuľky však v druhom polčase otočil priebežný stav na 4:1, pričom dvakrát sa presadil Michal Vronský. Nemce 2012 ešte v samom závere zápas zdramatizovali dvomi gólmi. Svojím druhým presným zásahom znížil na konečných 4:3 Varga. Oranjes skončia druhí, Nemce 2012 ešte môžu pomýšľať na konečnú štvrtú priečku.

1. liga – 4. kolo nadstavby – skupina o 1. až 5. miesto – sobota 04.06.2022 – Jakub

Galacticos – Unios 5:0 kontumačne

Oranjes – Nemce 2012 4:3 (0:1)

Góly: M. Vronský 2, L. Pavúk ml., L. Höger – I. Varga 2, T. Kostiviar. ŽK: S. Václavík (Nemce 2012)

Dream Team už nie je nezdolaný

Ani jedno mužstvo naprieč všetkými súťažami napokon nedokončí sezónu ako nezdolané. Líder tabuľky 2. ligy totiž v piatok 3. júna večer v Jakube podľahol Mladosti BCF. Tá viedla 3-gólovým rozdielom už po prvom polčase. Aj v druhej 25-minútovke mala navrch Mladosť, ktorej pomohol hetrikom Peter Vajda. Ešte predtým zdolalo tretie ŠKP B200 dovtedy štvrtú Riečku aj vďaka 4 gólom najlepšieho strelca 2. ligy Petra Ondrejku. V sobotu dopoludnia sa druhému Požiarniku Vlkanová podarilo otočiť nepriaznivý stav proti Erime „98“, pričom hetrik zaznamenal Patrik Dian. V skupine o 7. až 12. miesto sa o debakel kola postaral EFCE Brocak, ktorý vyhral nad beznádejne posledným Aquaduxom 14-gólovým rozdielom a vo svojich radoch našiel až troch strelcov hetriku. Vysokým rozdielom zvíťazila aj Joga Bonito a líder spodnej skupiny 3PE otočil zápas proti Pingošom.

2. liga – 4. kolo nadstavby – Jakub

skupina o 1. až 6. miesto

Riečka – ŠKP B200 5:9 (4:4)

Góly: J. Náčin 2, S. Srnka, M. Solivajs, I. Širka – P. Ondrejka 4, Ľ. Pročka 2, M. Dirbák, R. Čipčala, L. Kucbel

Mladosť BCF – Dream Team 9:4 (4:1)

Góly: P. Vajda 3, J. Čief 2, F. Samson 2, J. Tešlár, M. Čief – T. Meiszlinger 2, P. Lichý, M. Kmeť

TJ Požiarnik Vlkanová – Erima „98“ 4:3 (1:2)

Aquadux – EFCE Brocak 1:15 (0:8)

Góly: M. Holota – M. Lišiak 3, J. Plžik 3, P. Vrbjar 3, M. Šimko 2, V. Doffek, M. Muroň, P. Ursíny, M. Majer

Joga Bonito – Sosaurus 9:1 (2:1)

Góly: P. Šipula 4, T. Longauer 2, O. Longauer 2, M. Medľa – Á. Ibos

Pingoši – 3PE 3:5 (3:2)

Góly: R. Vaterka 2, L. Dvorský – M. Porubský 2, J. Petrovič, P. Bállek, P. Kúdelka. ŽK: M. Porubský (3PE)

Víťazom 3. A ligy Partizán BB

Keďže FK Plus sa už v poslednom kole nepredstaví a vzájomný zápas proti bodovo vyrovnanému lídrovi tabuľky hovorí v jeho neprospech, Partizán BB bojoval v sobotu od 12.00 h v Nike aréne o titul v 3. A lige. Partizán BB rozhodol o svojej výhre prakticky už v prvom polčase, ktorý vyhral 5:1. V druhom dejstve si už víťaz súťaže výhru postrážil. Z duelu Partizán BB – Alcatraz vám prinášame aj fotogalériu.

Bronz v 3. A lige si zabezpečil Zlepenec, ktorý proti Starým pánom tesne pred prestávkou vyrovnal na 2:2. V druhom polčase už mal tretí celok tabuľky navrch a aj vďaka 4 presným zásahom Ondreja Zeleňanského zvíťazil 4-gólovým rozdielom. Aj z duelu Starí páni – Zlepenec vám prinášame fotogalériu. Najviac gólov v rámci celého víkendu padlo v poslednom stretnutí 14. kola 3. A ligy medzi Helliusom a ANK Pegi. Po 25-minútach platil nerozhodný stav 5:5, no v druhom polčase už Hellius potvrdil rolu favorita a zvíťazil 12:8. Na 20-gólovej prestrelke sa výrazne podieľali traja z piatich 5-gólových strelcov kola – Marek Zemko, Dominik Eperješi a Marek Tomčík.

3. A liga – 14. kolo – Nike aréna

Sparta – AC Tornádo 4:4 (3:1)

Góly: S. Škuta, P. Polák, A. Rusnák, L. Pastorok – M. Kucka 4

PSK – Ajax 4:10 (2:5)

Góly: E. Kruppa 2, O. Zrubák, M. Bobor – J. Šimčík 5, L. Dvorský 2, V. Bacúlik, R. Sečkár, M. Bacúlik

FK Plus – Ateeray 5:0 kontumačne

FC Banda – Borussia 8:3 (2:1)

Góly: A. Kazachek 2, Y. Satanovskyi 2, I. Niyazov 2, M. Yevlash, D. Lyulkovich – R. Kútik 2, R. Terem. ŽK: Y. Satanovskyi, I. Niyazov – R. Terem, Ľ. Masár. ČK: A. Kazachek – Ľ. Masár

Starí páni – Zlepenec 3:7 (2:2)

Góly: V. Čaniga 2, J. Bílek – O. Zeleňanský 4, A. Slobodník 2, R. Blaško. ŽK: J. Hirschman (Starí páni). ČK: M. Stankovič (Starí páni)

Partizán BB – Alcatraz 7:2 (5:1)

Góly: A. Kulich 2, Mich. Lakomčík 2, S. Pepinovic 2, L. Koppa – A. Bondarchuk, D. Piddubnyi. ŽK: A. Bondarchuk, D. Piddubnyi (Alcatraz)

Hellius – ANK Pegi 12:8 (5:5)

Góly: M. Zemko 5, D. Eperješi 5, M. Rumanovský 2 – M. Tomčík 5, A. Šimko 2, T. Handzuš. ŽK: M. Tomčík (ANK Pegi). ČK: M. Zemko (Hellius)

Gunners si poistili prvé miesto

Už vo štvrtok 2. júna sa na Tatranskej predohralo stretnutie medzi Gunners a Atakom. Líder tabuľky zvládol úlohu favorita a ziskom troch bodov si zabezpečil hneď vo svojej prvej sezóne v súťažiach BBZMF prvenstvo v 3. B lige. V piatok sa odohrali tri duely 14. kola. Adrenalín porazil aj vďaka hetriku Jakuba Sekereša tabuľkovo vyššie postavenú Nulovú šancu. Mužstvo Malonas je na jar naďalej stopercentné, keďže si v šlágri poradilo so štvrtým Arsenalom. Ortotech zdolal mierne favorizované Enzo aj s hetrikom Olivera Ďurtu. Zvyšné dve stretnutia boli na programe v sobotu. V na góly najchudobnejšom súboji víkendu otočilo FC Salve nepriaznivý stav proti tímu BuK VL a Bezvetrie prevýšilo Amatérov aj zásluhou 5 gólov v podaní Dušana Ďuriča.

3. B liga – 14. kolo – Tatranská

Gunners – Atak 7:2 (3:0)

Góly: J. Maďar 3, N. Pliešovský 2, A. Lukáč, P. Reptiš – T. Konkoľ, R. Oravec. ŽK: J. Maďar – P. Dobrík, M. Tuček

FC Medojed – FC Juniperus 0:5 kontumačne

Nulová šanca – Adrenalín 3:6 (1:2)

Góly: R. Petráň, L. Melaga, P. Tóth – J. Sekereš 3, I. Medveď, L. Handlovský, M. Pocklan

Malonas – Arsenal FC 7:4 (5:2)

Góly: V. Zelník 2, J. Javorka 2, I. Bernát 2, J. Lupták – M. Mesík 2, R. Latta, T. Bartošík

FC Ortotech – Enzo 7:4 (4:0)

Góly: O. Ďurta 3, P. Konder 2, E. Muránsky, doplníme  T. Černík, M. Benko, L. Mesík, S. Knižka. ŽK: O. Ďurta, I. Sakál (FC Ortotech)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 187 gólov (priemer 10,4 gólu na zápas)

Najlepší strelci: Ján Šimčík (Ajax – 3. A liga), Marek Zemko, Dominik Eperješi (obaja Hellius – 3. A liga), Marek Tomčík (ANK Pegi – 3. A liga), Dušan Ďurič (Bezvetrie – 3. B liga) – 5 gólov

Najviac gólov: 3. A liga – Hellius – ANK Pegi 12:8 (5:5)

Najmenej gólov: 3. B liga – FC Salve – BuK VL 2:1 (0:0)

Zápas kola: 1. liga – skupina o 1. až 5. miesto – Oranjes – Nemce 2012 4:3 (0:1)

Prekvapenie kola: 2. B liga – skupina o 1. až 6. miesto – Mladosť BCF – Dream Team 9:4 (4:1)

Debakel kola: 2. liga – skupina o 7. až 12. miesto – Aquadux – EFCE Brocak 1:15 (0:8)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.