Nepriaznivé víkendové počasie sa prejavilo aj v nižších futbalových súťažiach a množstvo stretnutí sa tak pre nevyhovujúce terény odohrať nemohlo. Napriek tomu sa opäť zrodilo niekoľko prekvapení.

II. liga – Východ (7. kolo)

Po siedmom kole v tretej najvyššej futbalovej súťaže sa výrazné zmeny v tabuľke neudiali. Podbrezová a takisto prekvapujúco aj Spišská Nová Ves si z ihrísk súperov body nepriniesli a tak má možnosť dostať sa na prvé miesto Dolná Ždaňa, ktorá mala tento víkend nútené voľno. B tím banskobystrickej Dukly si po výhre v Prešove pripísal druhé víťazstvo v sezóne a pomaličky sa vzdiaľuje z dna tabuľky. Naopak Stará Ľubovňa tam ešte minimálne dva týždne pobudne, pretože po siedmych zápasoch má na svojom konte iba 2 body a vysoko negatívne skóre 1:11.

MFK Vranov nad Topľou – ŠK Odeva Lipany 2:0

1.FC Tatran Prešov jun. – FK Dukla Banská Bystrica „B“ 1:2

Partizán Bardejov – FK Spišská Nová Ves 4:0

HFC Humenné – ŽP Šport Podbrezová 1:0

MŠK Žilina „B“ – Baník Ružiná 2:2

Slavoj Trebišov – FK Poprad 3:0

MFK Goral Stará Ľubovňa – FK Lokomotíva Zvolen 0:1

Stretnutie MFK Košice „B“ – Sokol Dolná Ždaňa sa nehralo

III. liga (6. kolo)

Tabuľka tretej ligy skupiny stred má minimálne do stredy, kedy je na programe predohrávka 15.kola, staronového lídra. Po nečakanej prehre Kremničky v Lietavskej Lúčke sa ním stáva mužstvo MFK Banská Bystrica. Zaujímavosťou zápasu Lietavská Lúčka – Kremnička je to, že v mužstve domácich bol najstarším hráčom len 23-ročný Dzurňák. Pre porovnanie, najstarším hráčom Kremničky je o 10 rokov starší Marian Hurík. Sedem zápasov muselo čakať Kalinovo na svoje prvé body a len málokto čakal že ich získajú v Turanoch a hneď tri. Vďaka tomuto zásahu je na poslednom mieste jednobodové FTC Fiľakovo.

MFK Banská Bystrica – MŠK Námestovo 3:0

MFK Nová Baňa – ŠK Závažná Poruba 4:2

MŠK Turany – Baník Kalinovo 1:2

Cementáreň Lietavská Lúčka – ŠK Kremnička 3:2

CSM Tisovec – Tatran Krásno nad Kysucou 3:2

FK Čadca – Družstevník Liptovska Štiavnica 2:3

Stretnutie FTC Fiľakovo – Jednota Bánová sa nehralo

Stretnutie MŠK Kysucké Nové Mesto – Baník Veľký Krtíš sa nehralo

Mimochodom práve tímy z čela ligovej tabuľky – vedúce MFK a tretia Kremnička sa stretnú vo vzájomnom súboji už v stredu – 15. septembra. Kedy bude v areáli v Kremničke tento ligový duel, s výkopom o 15.30 h, súčasťou otvorenia športového areálu ŠK Kremnička.Celý program slávnostného otvorenia, ale začína už od 10.00 h.

IV. liga – JUH (6. kolo)

Aj v štvrtej lige je na prvom mieste zmena. Druhá prehra v sezóne pre Čierny Balog a vysoké víťazstvo Žiaru nad Hronom v Dolnej Strehovej znamenalo výmenu pozícií na čele tabuľky. FK Žiar má trojbodový náskok pred Čiernym Balogom a o ďalšie 2 body nižšie sú mužstvá: Hliník nad Hronom, Divín, Poltár a Brusno. Veľké sklamanie nastalo v Podlaviciach. Domáci hráči boli na Banskú Štiavnicu prikrátky a tak im patrí len 7. priečka tabuľky. Suverénne posledným tímom aj naďalej zostáva so stratou 4 body na predposlednú Dolnú Strehovú Veľký Blh.

Prameň Dolná Strehová – FK Žiar nad Hronom 0:5

Prameň Kováčová – ŠK PARTIZÁN Č. Balog 3:1

PS Hliník nad Hronom – Jednota Málinec 5:2

FC Slovan Divín – Poľnohospodár Veľký Blh 6:1

JUPIE Banská Bystrica-Podlavice – Sitno Banská Štiavnica 3:4

FK 34 Brusno – MFK Revúca 0:3

Stretnutie SKLOTATRAN Poltár – Baník Štiavnické Bane sa nehralo

V. liga – skupina C (6. kolo)

V. liga – skupina C bola tento víkend asi jedinou súťažou, kde sa nezrodili žiadne väčšie prekvapenia. Prekvapení boli asi iba hráči Seliec, keď si z ihriska FK 1928 Jasenie odniesli domov len jeden bod. Prvé priečky tabuľky zostali nezmenené, vedie ju Hodruša-Hámre s ešte jedným zápasom k dobru, druhá je Slovenská Ľupča s plným počtom zápasov a o bod menej ma Badín, ktorý ma taktiež ešte na programe odohrať odložený zápas 2.kola. Na prvé víťazstvo v sezóne si brúsili zuby Šalkovčania, no ich čakanie sa ešte aspoň o pár dní predĺži. Pre nespôsobilý terén sa zápas s Juniorom Radvaň neodohral, naplánovaný je na stredu 15.9.

Tatran VLM Pliešovce – ŠK Hrochoť 0:0

FK 1928 Jasenie – ŠK Selce 1:1

OŠK Lutila – ŠK Badín 1:3

OFK 1950 Priechod – MFK Strojár Krupina 3:1

OFK Slovenská Ľupča – ŠK Sásová 3:2

OŠK Hodruša-Hámre – MFK Žarnovica 6:0

Stretnutie FK Šalková – FC Junior Radvaň sa nehralo

I. TRIEDA (6. kolo)

Dva debakle a dve prekvapenia. Také bolo 6.kolo najvyššej okresnej súťaže. Tatran Čierny Balog si hravo poradil s posledným tímom – Nemeckou a podobne jednoducho, zvíťazil líder súťaže – Medzibrod nad Harmancom. Nemilé prekvapenie pripravil svojim fanúšikom Lučatín. Prehra s Beňušom je už druhá v rade a pripísať to môžeme zrejme absencii opory tímu – Igora Šišiaka, známeho aj z pôsobenia v Dukle Banská Bystrica. Prekvapenie iného druhu sa zrodilo na Balážoch. Hráči Družstevníka si pripísali tretiu výhru v rade a nezastavilo ich ani silné Osrblie.

Mladosť Lučatín – Slovan Beňuš 1:2

ŠK Heľpa – Spartak Závadka nad Hronom 4:1

Sokol Medzibrod – Tatran Harmanec 5:0

ŠK Hronec – Mier Mýto pod Ďumbierom 2:1

Družstevník Baláže – Partizán Osrblie 2:0

Tatran Čierny Balog – Sokol Nemecká 8:0

Stretnutie ŠK OPL Poniky – Sokol Braväcovo sa nehralo

II. TRIEDA skupina A (6. kolo)

V II. triede sa pre nespôsobilé terény odohrali iba 3 stretnutia a tabuľka je tým pádom dosť neprehľadná. Hronsek potvrdil rastúcu formu a doma zvíťazil nad Sokolom Hiadeľ 3:1. Na Králikoch sa body delili a na Horných Pršanoch padlo až 10 gólov. Domáca Iskra porazila Priechod „B“ vysoko 7:3.

TJ Hronsek – Sokol Hiadeľ 3:1

ŠK Králiky – FK Šalková „B“ 1:1

Iskra Horné Pršany – OFK 1950 Priechod „B“ 7:3

Stretnutie Slovan Malachov – Družstevník Strelníky sa nehralo

Stretnutie ŠK Zornička Riečka – ŠK Sokol Staré Hory sa nehralo

Stretnutie Slovan Tajov – Družstevník Mičiná sa nehralo

Stretnutie ŠK Sokol Jakub – Tatran Podkonice sa nehralo

Družstevník Dúbravica mala voľno