Banskobystrická developerská spoločnosť VAV invest začala s prípravou projektu nájomných bytov v lokalite Belveder ešte v roku 2011. Projekt by mal nabrať reálne kontúry na začiatku roka 2014.

belveder bytyPo prvých prezentáciách projektu prejavilo nezáväzný záujem o nájomné byty v novom komplexe postupne až takmer sedemsto ľudí. Developer pôvodne žiadal o participáciu aj mesto, ktoré však k spolupráci nepristúpilo. Samospráva nedávno predstavila vlastný projekt nájomných bytov.

Celkovo na rozlohe 35-tisíc metrov štvorcových vyrastie osem bytových domov, v ktorých bude 225 bytov. Prevažne pôjde o jedno a dvojizbové byty. „Jedno a dvojizbové byty sú v súčasnosti najžiadanejšie,“ vysvetľuje manažérka projektu Petra Valachová. VAV invest, ktorý bude projekt realizovať prostredníctvom svojich dcérskych spoločností, projekt prezentuje ako výhodné riešenie bývania pre mladých s cenovo dostupným nájomným. Záujemcovia sa ale môžu rozhodnúť aj pre priamu kúpu bytu.

Aktuálne investor finalizuje prípravu prvej etapy projektu. V nej sa bude dokopy realizovať 6 bytových domov, pričom prvé štyri už majú platné stavebné povolenie. V prvej etape vznikne 114 bytov, z ktorých 70 percent je aktuálne rezervovaných. Samotná výstavba má začať začiatkom roka 2014, na jeho konci by už mali byť skolaudované. Spoločnosť VAV invest pôvodne v júli avizovala záujemcom predpoklad začiatku výstavby ešte na jeseň tohto roku.

Tip: Pozrite si genézu prípravy projektu výstavby nájomných bytov…