Banskobystrický hokejový tím od utorka netrénuje fínsky tréner Alpo Suhonen. Po neúspešných výsledkoch rezignoval na svoj post.

Ilustračné foto: Branislav Račko

Po sérii neúspešných výsledkov rezignoval tréner HC’05 Banská Bystrica na svoj post. Ako informuje oficiálna stránka hokejového klubu, Suhonen ostáva v štruktúrach klubu. „Na základe doterajších výsledkov hokejového klubu HC ´05 Banská Bystrica ponúkol šéftréner klubu Alpo Suhonen svoju rezignáciu na vedenie A – družstva v Tipsport extralige. Vednie klubu jeho rezignáciu prijalo. Pán Suhonen ostane naďalej pracovať v štruktúrach klubu. Zodpovednosť za vedenie A – družstva preberajú hlavný tréner Milan Staš a jeho asistent Vladimír Országh,“ povedal pre hc05.sk riaditeľ klubu Ľubomír Lenár.

Suhonen, ktorý bol prvým Európanom trénujúcim tím NHL, prišiel na lavičku „baranov“ pred touto sezónou. Banskobystrickému tímu sa však nedarilo, keď v osemnástich zápasoch zvíťazili v riadnom hracom čase iba trikrát. Neúspešné výsledky vyústili do zmien v zostave, keď mužstvo opustil Richard Kapuš. Po poslednej prehre v Martine 5:2 sa na lavičku vracia Milan Staš, s ktorým sa spájajú najväčšie úspechy banskobystrického klubu.