Cvičenie v poslednej dobe zaznamenáva veľký rozmach, fitness centrá rastú ako huby po daždi a stále do nich prichádzajú noví a noví ľudia. Cvičenie už nie je len otázkou zlepšenia si postavy, ale aj spoločenskej prestíže. Pretože v posilňovni dokážete nadviazať kontakt s ľuďmi, ktorých by ste inde nestretli. Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríte, je dôležité vedieť aj o tom, či je vhodné brať doplnky výživy, alebo nie. Na internete nájdete články, ktoré doplnky výživy schvaľujú a aj také, ktoré sú zásadne proti. Aká je teda pravda?

tabletky free ccNenahradzujte stravu doplnkami

Doplnky výživy nie sú zlé, keď sa budete radiť určitými pravidlami. Tým základným je, že doplnky výživy sú naozaj iba doplnkom. Nikdy nenahradzujte prirodzenú stravu doplnkami. A vždy si vyberajte suplementy podľa vášho jedálnička. Ideálne je prijať všetky potrebné živiny zo stravy, ale dosiahnuť to, je veľmi náročné. Ak to nedokážete, až vtedy začnite rozmýšľať o zaradení suplementov do vášho jedálnička. Nedokážete obsiahnuť proteíny, ktoré potrebujete pre kvalitný rast? Rozdiel nahraďte doplnkami.

Dajte si záležať na kvalite

S rastúcim vplyvom internetu sa na trhu objavujú aj nekvalitné a zdraviu nebezpečné výrobky. Preto si dajte záležať na kvalite toho, čo kupujete. Vyberajte si overené obchody a špecializovaných predajcov, u ktorých máte istotu, že kupujete kvalitu. V prípade, že nakupujete cez internet, vyberajte si kvalitné značky ako Aminostar, BioTech, Nutrend či AllStars, ktoré sú známe hlavne vďaka svojmu prísnemu výrobnému procesu.

Bez zmeny jedálnička to nepôjde

Chcete schudnúť? Dôležité je zmeniť jedálniček. Vynechajte prílohy ako knedľa, hranolky, ryža a nahraďte ich čerstvou zeleninou. Základom úspešnej premeny je zmena jedálnička. Nastavte si jedálniček tak, aby dával zmysel, začnite cvičiť, kúpte si bežeckú obuv a začnite behať, prvé viditeľné výsledky sa dostavia už po pár týždňoch.