Viac než tri milióny návštev od 1,2 milióna návštevníkov, ktorí si celkovo naše stránky zobrazili až vyše 9 miliónov krát, pričom na nich strávili v priemere dve minúty. Aj to sú štatistiky, ktoré vyplývajú zo štvorročného pôsobenia portálu BBonline.sk.

Banskobystrický informačný portál BBonline.sk vznikol 6. augusta 2010, a takmer okamžite sa stal rýchlym zdrojom regionálnych informácií, ale aj miestom kde nájdete fotogalérie či videá z kultúrnych a športových podujatí a stránkou, ktorá jednoducho vie, čo sa v meste deje.

    bbonline

„Za štyri roky sa na tvorbe BBonline.sk podieľalo dovedna tridsať až štyridsať prevažne mladých ľudí a nadšencov. Čo si však vážim a považujem za dôležité najviac je, že nech už portál písal alebo vlastnil ktokoľvek, vždy bol zárukou objektívneho a nezaujatého pohľadu na vec. Aj keď situácia nie je jednoduchá, práve nedávno padlo jasné rozhodnutie nás, zakladateľov portálu a zároveň jeho prevádzkovateľov, že tento akýsi boj nevzdáme ani v ďalších rokoch,“ uviedol Filip Roháček, zakladateľ portálu a konateľ vydavateľskej spoločnosti REGIONAL MEDIA, s.r.o.

bbonline.sk-ukazka„V prvom rade som rád, že okruh prispievateľov BBonline.sk neustále rozširujú talentovaní ľudia. Aj vďaka nim môžeme rozvíjať multimediálny charakter nášho portálu,“ hodnotí spoluzakladateľ stránky a politický redaktor Matej Bučko. Portál BBonline.sk je stále pripravovaný len na poloprofesionálnej úrovni nadšencami, ktorí majú novinársku prácu za svoje hobby popri práci. Napriek tomu často prináša mnohé informácie ako prvý a jeho obsah si našiel popularitu naprieč rôznym vekovým zložením návštevníkov. Na sociálnej sieti facebook má už takmer 10-tisíc fanúšikov. To, ako aj stály prísun podnetov od čitateľov, ženú všetkých prispievateľov do ďalšej práce.

Mimochodom najčítanejší príspevok v doterajšej histórii portálu mal takmer 40-tisíc zobrazení a hranicu 30-tisíc prekročilo ďalších osem príspevkov. „V začiatkoch sme sa tešili, keď mali lepšie články sto prečítaní. V súčastnosti príde na BBonline.sk zhruba tritisíc návštevníkov denne. Na Banskú Bystricu sú to skvelé čísla, sme na ne hrdí a ďakujeme našim čitateľom, pretože len ich záujem je našim hnacím motorom,“ dodáva Filip Roháček.

Máte pre nás podnety na reportáže? Uvítali by ste nové informácie na BBonline.sk?
Napíšte nám na bbonline@bbonline.sk alebo cez náš facebook.