V banskobystrickom Jazz Klube 12 bude dnes večer opäť znieť poézia. Ale aj aforizmy a epigramy, haiku, piesňové texty a… poézia pre deti. To všetko vnesie do klubovej atmosféry Miroslav Kapusta.

Miro Kapusta, básnik, aforista, obdivovateľ a znalec bojových umení (iaido), sa narodil v Tepličke nad Váhom, už roky však žije v Banskej Bystrici, a teda je „náš“. Banskobystričan. Tí, ktorým je poézia srdcu blízka, ho iste poznajú z čítačiek Ars Poetica Neosoliensis na Námestí SNP, či zo stretnutí s básnikmi generácie NULA, ktorá vznikla práve na jednom z podujatí Ars Poetica Neosoliensis a ktorej zakladajúcim členom je aj on. Je jedným zo siedmich autorov zbierky NULA. Jeho prvotinou je zbierka Tŕne a lupene (2008), druhá básnická zbierka má názov Iný už nebudem (2011).

Tvorivý záber Mira Kapustu je široký, o čom sa môžete presvedčiť aj dnes večer v Jazz Klube 12 na Hornej ulici. Čítačka začína už tradične o 20. hodine a rovnako už tradične nebude chýbať ani hudba. Pozývame vás a ako aperitív k dnešnému večeru ponúkame jeden z obľúbených (autorských) citátov Mira Kapustu: Keby sme sa dokázali skryť za vlastné hriechy, ani Boh by nás nenašiel – pri Poslednom súde.