Dnes, vo štvrtok 13. marca, má v slovenských kinách premiéru očakávaný film Arcibiskup Bezák Zbohom… z autorskej dielne režisérky Oľgy Záblackej. Titulnú skladbu s názvom Stromy nahrala banskobystrická skupina Mukatado.

foto z nahravaniaAutorkou textu je Oľga Záblacká, na hudbe sa okrem nej podieľali aj Janka Kozáková a Peter Dobrík z Mukatada: „Janku a Peťa som oslovila, pretože ma baví ich invencia a talent. Sme si blízki aj ľudsky a tiež sa mi páči, ako Janka Kozáková spieva a aký je Peter Dobrík producent,“ prezradila Oľga dôvody, prečo si na spoluprácu vybrala práve Mukatado. „Obaja okamžite pochopili moju predstavu o záverečnej piesni a o jej atmosfére. A potom sme sa s ňou hrali, až kým sme neboli všetci traja spokojní. Verím, že je nežnou a citlivou bodkou za nezvyčajným filmovým príbehom Mons. Róberta Bezáka.“

Bicie do pesničky nahral známy bubeník Martin Valihora, na skladbe spolupracovali aj Stanka Zobalová – violončelo, Matej Bartko – klávesy a Michal Hudák – husle. Stromy kapela nahrala vo svojom štúdiu PJ SOUND STUDIO v Banskej Bystrici.

robert bezak barracuda movieDokumentárny film Arcibiskup Bezák Zbohom približuje divákom nesporne pozoruhodnú osobnosť Mons. Róberta Bezáka – kňaza, ktorý svoj život daroval Bohu a cirkvi a mapuje jeho nevšedný životný príbeh. Predstavuje človeka jednými milovaného a druhými odmietaného. Odhaľuje súkromné aj verejné momenty jeho života. Diváci uvidia Róberta Bezáka očami verejnosti ale aj jeho najbližších. Spoznajú ho nielen ako arcibiskupa, ústrednú postavu medializovanej kauzy, ale aj ako syna, brata či priateľa. Prináša obdivuhodné svedectvo o vnútornej sile osobnosti, ktorá prežíva najväčšiu skúšku svojho života a viery.

Réžia a scenár: Oľga Záblacká, dramaturgia: Martin Ciel, kamera: Boris Lindtner, Ľuboš Fiala. Film uvedie do kín spoločnosť Barracuda Movie.

[youtube WRQEJMzXMOw 640 390]