V marci bude mať v kinách premiéru dokumentárny film Arcibiskup Bezák Zbohom, obdivuhodné svedectvo o vnútornej sile človeka, ktorý prežíva najväčšiu skúšku svojho života a viery.

robert bezak barracuda movieFilm približuje nesporne pozoruhodnú osobnosť Mons. Róberta Bezáka – kňaza, ktorý svoj život daroval Bohu a cirkvi. Mapuje jeho nevšedný životný príbeh. Predstavuje človeka jednými milovaného a druhými odmietaného.

Odhaľuje súkromné aj verejné momenty jeho života. Ukazuje Róberta Bezáka očami verejnosti ale aj jeho najbližších. Spoznáte ho nielen ako arcibiskupa, ústrednú postavu medializovanej kauzy, ale aj ako syna, brata či priateľa.

Osobnosť Róberta Bezáka je spätá aj s Banskou Bystricou. Konala sa tu jeho kňazská vysviacka (17. jún 1984), ktorú prijal z rúk vtedajšieho banskobystrického biskupa Jozefa Feranca. V období od 1. augusta 2012 do 31. júla 2013 bol výpomocným duchovným vo farnosti Radvaň v Banskobystrickej diecéze.

Slovenská premiéra filmu Arcibiskup Bezák Zbohom bude 13. marca. Scenár a réžia: Oľga Záblacká, dramaturgia: Martin Ciel, kamera: Boris Lindtner, Luboš Fiala. Na tvorbe sa podieľali aj herci Lukáš Latinák a Robo Jakab. Film uvedie do kín spoločnosť Barracuda Movie.

[youtube 8X5Eh8XT3d4 640 390]