V športovej hale v Badíne sa v stredu 28. decembra uskutočni už 16.ročník obľúbeného futbalového podujatia pod názvom Štefan cup. Futbalový maratón sa začína o 9.30 hod.

trojnasobny-vitaziDiváci budú mať príležitosť v 16-tich zápasoch sledovať kvalitné futbalové umenie viac ako 80- tich hráčov. Známe tváre z tipsportligových mužstiev ako Ďubek, Faško, Maslo (Ružomberok), Boháčik, Nosko, Szczepaniak (Podbrezová), Snitka, Gaško (Dukla BB), Budinsky (AC Sparta Praha), Hlinka (Ostrava) obohatia členovia slovenskej futbalovej reprezentácie Považanec, Sylvestr, Chrien. Budú ich dopĺňať tiež nemenej známe mená pôsobiace v mužstvách banskobystrického regiónu (napr. Prykril, Hronec, Slančík, Greško, Jobko, Ševčík, Rusnák, Murín, Gašpar, Dubovický, Dlhoš či Škubák), ktoré budú sútažiť o víťaznú trofej odovzdanú slovenským reprezentantom  Michalom Ďurišom.

Vstup pre divákov je zadarmo. Predpokladané finále turnaja organizátori naplánovali na 17-tu hodinu. Na podujatí nebude chýbať ani vianočná kapustnica, ktorá bude rozvoniavať v badínskej hale.

„Vďaka svojmu špecifickému a zároveň pre mnohých veľmi príťažlivému zameraniu sa Štefan cup etabloval medzi najdôležitejšie amatérske športové podujatia v Banskej Bystrici už od prvých ročníkov existencie. Celkom evidentným ukazovateľom úspešnosti úsilia organizátorov o rozvoj kvality podujatia, a s tým spojeného renomé v kruhoch banskobystrickej športovej verejnosti sa stáva stabilný rast záujmu mužstiev zúčastniť sa turnaja, ktorý sprevádza enormný nárast návštevnosti v posledných ročníkoch. Trocha nás mrzí dočasné sťahovanie z haly Dukla na Štiavničkách do Badína, ale museli sme sa podriadiť vyššej moci,” hovorí organizátor podujatia Vladimír Ivan.