Chcete na vlastné oči zažiť, ako primátor Banskej Bystrice Peter Gogola uzavrie stávku s hokejistom Vladom Országhom? Chcete byť pri zrode prvého Banskobystrického maratónu? Ak áno, tak si nenechajte ujsť 24. septembra 2011  propagačný beh so štartom na Námestí Štefana Moysesa.

Práve tam sa v sobotu predpoludním o 9.30 hod. stretne prvý muž Banskej Bystrice s úspešným hokejistom, bankobystrickým rodákom Vladom Országhom a predmet ich stávky bude vskutku zaujímavý. Pôjde o to, či Peter Gogola zabehne v roku 2012 v uliciach svojho mesta polmaratónsku trať. Aké sú ďalšie podmienky stávky, dozviete sa, ak prídete 24. septembra 2011 na Námestie Š. Moysesa. 

„Pozývam všetkých Banskobystričanov, ale aj návštevníkov nášho mesta. Pripravené budú atrakcie pre deti, ale najmä, oficiálne rozbehneme komunikačnú kampaň na podporu budúcoročného Banskobystrického maratónu. Historicky prvý ročník bežeckých súťaží  je naplánovaný v dňoch  21. až 23. september 2012. Srdce Slovenska bude žiť krásnou maratónskou atmosférou a vyzývam všetkých, ktorým je myšlienka medzinárodného športového sviatku sympatická, aby sme počas nadchádzajúceho roka urobili pre prípravu podujatia maximum“, hovorí primátor Peter Gogola a s úsmevom dodáva: „Verím, že stávku s Vladom Országhom vyhrám a podarí sa mi zabehnúť polmaratónsku trať. Mám celý rok na ladenie formy a naberanie kondície.“ 

Banskobystrický maratón začne písať svoju históriu v septembri 2012

Organizátori Banskobystrického maratónu nenechávajú nič na náhodu. Oficiálna webová stránka budúcoročného podujatia je už v prevádzke (www.marathonbb.com)  a záujemcovia sa tu postupne budú môcť dozvedieť propozície súťaže, presnú trasu maratónu, ale aj to, že v rámci pripravovaného športového víkendu (21 – 23. 9. 2012) si na svoje okrem bežcov v rôznych tradičných kategóriách prídu aj vyznávači tzv. behu naboso (barefoot). Program okrem hlavných bežeckých disciplín obsahuje množstvo súťaží pre rodiny s deťmi a ostatných návštevníkov mesta, s cieľom dať Banskej Bystrici atraktívne športovo-kultúrne podujatie na medzinárodnej úrovni a tak pozdvihnúť športového ducha mesta, podporiť zdravý lokálpatriotizmus a  založiť tradíciu, na ktorú budú Banskobystričania hrdí.