V dedinke Špania Dolina sa od dnes nebudú diať žiadne divné veci, ale divy možno i áno. V piatok 10. augusta tu totiž štartuje už deviaty ročník divadelného festivalu ŠpanDiv. Jeho ťažisko aj s bohatým sprievodným programom je potom naplánované na sobotu, kedy sa na malý kultúrny výlet do tejto bývalej baníckej dedinky určite oplatí zájsť.

Centrum Španej Doliny pri známom baníckom orloji privíta v týchto dňoch deviaty ročník divadelného festivalu ŠpanDiv. Program festivalu začne v piatok o 19.00 h a úvodný večer sa bude niesť v znamení predstavenia Divadla humoru a satiry Divá Hus – Glóbus Európy.

Sobotňajší program potom bude najmä dopoludnia venovaný detským predstaveniam. Popri nich sa môžete tešiť aj na množstvo sprievodných podujatí, v ktorých uvidíte remeselníkov, ale aj samotné deti so svojimi rodičmi sa môžu zapojiť do rôznych tvorivých dielní, alebo sa dokonca naučiť žonglovať. Popoludní sú potom na programe predstavenia pre dospelých. V rámci nich vystúpia prešovské Divadlo bez opony, Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi či známy slovenský mím Miroslav Kasprzyk.

Viac o festivale, ceny vstupeniek na jednotlivé predstavenia ale aj možnosti dopravy na Španiu dolinu nájdete na stránke festivalu…