Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici pripravilo desiaty ročník festivalu folklórnych súborov z Banskej Bystrice, Banskobystrického kraja a hostí z celého Slovenska.

Od štvrtka do soboty sa priestory Gymnázia Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici, ale aj iné miesta v centre mesta premenia na dejisko zaujímavých folklórnych podujatí.

Na väčšinu pripravovaného programu je vstup voľný. V piatok a sobotu sa na Tancovačke I a Tancovačke II, predstavia folklórne súbory a hudobníci, na ktoré si môžete lístky kúpiť v predpredaji v Informačnom centre mesta v Radnici na Námestí SNP 1.

10. Bystrická folklórna Haravara – Program

TANEČNÝ DOMČEK S M. DRUGOM

11. október, 16.30 h Dom Slovenského misijného hnutia v Banskej Bystrici
Výuka slovenských ľudových tancov pre deti. Vstup voľný

TANCOVAČKA I – HYBAJ KU NÁM,K TANCOM, KU HRÁM

12.október, 18.30 h Gymnázium Andreja Sládkoviča
Program detských folklórnych súborov a sólistov: Radosť a Matičiarik z B.Bystrice, Brezinky z Polomky, Zavačanik zo Závadky nad Hronom, Mladosť z Pohorelej, Jadlovček z Margecian, Sára Varšová zo Šumiaca, Rebeka Handulová z Telgártu. Vstupné 3 €.

TANEČNÝ DOM

13. október, 9 – 12.00 h Gymnázium Andreja Sládkoviča

Tanečníci učia tancovať: S. Marišler – motanice – pre vášnivých súboristov, B. Morongová – tance spišských Goralov zo Ždiaru, Košičiek zo Suchej hory, F. Morong – čardáš z Podzámčoku. Hudba: Goralská muzika z Hladovky a ĽH Partizán z B. Bystrice pod vedením M.Kapca. Vstup voľný.

NALADÍME S J. AMBRÓZOVOU

13. október, 10.30 – 11.30 h Gymnázium Andreja Sládkoviča
Viachlasný spev mužov a žien zo Šumiaca, Telgártu a Vernára. Pozývame Vás zaspievať si s Mužskou speváckou skupinou Šumiačan zo Šumiaca a Ženskou speváckou skupinou Trnki z B. Bystrice. Vstup voľný.

NA ODBORNÚ TÉMU S B. MORONGOVOU

13. október, 11.45 – 12.45 h
Využívanie etnochoreológie v praxi folklórnych súborov. Vstup voľný.

SÚBORIÁDA

13. október, 14.00 – 16.00 h Gymnázium Andreja Sládkoviča
Tanečné súťaže pre folklórne súbory. Hudba: ĽH Partizán pod vedením M. Kapca. Vstup voľný.

TANCOVAČKA II

13. október, 18.00 h, Gymnázium Andreja Sládkoviča

Galaprogram tanečníkov, spevákov a hudobníkov: Urpín, Mladosť, Bystrina a Partizán z B. Bystrice, Podpoľanec z Detvy, Háj z Rimavskej Soboty, Brezinky z Polomky, Martina a Viktor Ťaskovci, Goralská muzika z Hladovky, Mssk Šumiačan zo Šumiaca, ĽH J. Maka, Trnki a Hojana z B.Bystrice. Vstupné 8 €.

TANEČNÝ DOM A ZÁBAVA

13. október, 20.30 h, Sála na Hornej 21, B.Bystrica

Roztancuje vás S. Marišler – umelecký vedúci SĽUK-u. Hudba: ĽH Kamaráti moji z B. Bystrice. Vstup voľný.