Starší žiaci florbalového klubu FPS Monacor Banská Bystrica sa v rámci 7. kola stretli proti Juventa Žilina a RAptORs (Rabča spojená s Oravskou Polhorou).

V prvom zápase proti Juventa Žilina predviedli v určitých momentoch hru hodnú najvyššej úrovni. Prihrávky na jeden dotyk so streľbou bez prípravy zakončili peknými gólmi do bránky súpera. Bolo sa na čo pozerať čomu nasvedčoval aj konečný výsledok 10:1 v prospech FPS.

Juventa Žilina vs. FPS Monacor Banská Bystrica 1:10 (0:3, 1:1, 0:6)

V druhom zápase proti RAptORs na výkon z prvého zápasu nenadviazali. Naposledy tohto súpera porazili výbornou hrou 9:1. Nedôrazný a nekoncentrovaný prístup celého družstva FPS viedol k nepresným prihrávkam, častým chybám v obrane a k nabudeniu súpera, ktorý strelil úvodný gól až v druhej tretine zápasu. Postupne sa naši zobúdzali a začali rýchlejšie behať dostupovať k hráčom ale súper zacítil šancu na úspech a nič nám nedaroval.  Zo zlepšenej hry vyplynulo množstvo šancí no len málo z nich sa nám podarilo premeniť. Chlapci pretlačili do súperovej bránky nakoniec tri góly a dostali sa do vedenia 3:1 a už sa zdalo, že otočili zápas.

Družstvo RAptORs sa ale nechcelo len tak zmieriť s prehrou v poslednej časti zápasu a využilo chyby v obrane na strelenie dvoch gólov a vyrovnali skóre štyri minúty pred koncom zápasu. Aj napriek veľkému tlaku na súperovu bránku sa nám herné nepísané zákony vypomstili za lacný prístup v prvej a druhej tretine a nevedeli sme zakončiť ani po peknej akcii do prázdnej brány, stále to bola tyčka alebo súperova hokejka či šnúrky na brankárovej topánke. Z tohto zápasu si odnášajú ponaučenie z predzápasovej koncentrácie aj na druhý zápas v poradí bez ohľadu na výborný výkonu z prvého zápasu. Pre našich chlapcov je to cenná skúsenosť pred nadstavbovou časťou kde chlapci zabojujú o postup na majstrovstvá SR.

FbK RAptORs vs. FPS Monacor Banská Bystrica 3:3 (0:0, 1:0, 2:3)

Zostava starších žiakov FPS: Oravkin, Kotorík, Koka, Slivka, Škorec, Zajac, Horniak, Konôpka, Magyar, Bedecs, Richter, tréner Tomáš Trudič.