Tipsport extraliga po reprezentačnej prestávke pokračovala 19. kolom. Zápas tímov s druhej polovice tabuľky sa odohral v Žiline, kde aktuálne poslední domáci „vlci“ privítali banskobystrických „baranov“. Stretnutie predčilo očakávania a prinieslo množstvo gólov. Aktívni boli práve hráči, ktorí odohrali prvý zápas sezóny.

MsHK Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 4:5 (2:2, 1:2, 1:1)

Góly: 6. Krajčí (Troliga, Staňo), 10. Varga (Ďuriš, Kokavec), 38. Jass (Dlouhý, Krajčí), 45. Jass (Staňo, Dlouhý) – 5. Zigo (Petro), 20. Handzuš (Bambúch, Lukacevic), 31. Jankovič (Kolesnikovs, Ketner), 38. Handzuš (Lukacevic, Hudec), 50. Styk     stretnutie sledovalo: 1 142 divákov

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) – Rúfus, Sekáč – Brcko, Staňo – Dlouhý, Leško – Niník – Drevenák, Škoda, Lažo – Jass, Troliga, Krajči – Kokavec, Ďuriš. Varga – Drábek, Valášek, Kluka. Tréner: Ladislav Spišiak.

HC ‘05 Banská Bystrica: Dzubina (Košarišťan) – Bambúch, Kubka – Predajniansky, Styk – Novajovský, Kolesnikovs – Hegyi, Ketner – Lukacevic, Handzuš, Hudec – Sýkora Ján, Heizer, Jankovič – Nemček, Češík, Lamper – Petro, Zigo, Marcinek. Tréner: Vladimír Országh.

foto il.: BBonline.sk

Už prvé minúty napovedali, že diváci budú vidieť zaujímavý hokej. Hosťom sa podarilo otvoriť skóre už v piatej minúte. Krásny prienik Ziga cez nedôrazných „vlkov“ skončil až gólovou radosťou. Súper sa však spamätal a okamžite kontroval. Po 41-sekundách vyrovnal z brejku Krajčí. To však nebolo všetko, následne sa po strele Ďuriša a zákroku Dzubinu dostal k puku Varga a pohodlne poslal svoj tím do vedenia. Žlto-zelení boli aktívnejší a Banskobystričanom robili ťažkosti. Do šatne sa však aj tak odchádzalo za nerozhodného stavu. Tesne pred bránou sa realizovala nová, no Slovensku dobre známa posila Banskej Bystrice Michal Handzuš, asistoval ďalší nováčik v slovenskej lige, Kanaďan Lukacevic.

Aj v úvode druhého dejstva mal o čosi viac práce Dzubina. Ten riešil dorážky súpera po Leškovej strele a neskôr likvidoval Valášekov pokus. Následne sa hra upokojila, nie však nadlho. V polovici stretnutia mal puk na hokejke ďalší nováčik hostí Lotyš Kolesnikovs, ktorý nahral pred bránu Jankovičovi a ten skóroval. „Barani“ sa mohli tešiť opäť, aktívny Zigo však pálil len do žrde, no mrzieť ho to nemuselo. Čo sa nepodarilo jemu podarilo sa Handzušovi. Ten v 38. minúte vo svojej typickej pozícii doklepol puk za Mareka už po druhýkrát. Žilina však ešte pred sirénou znižovala, 18-sekúnd po góle Banskej Bystrice sa dostal do brejku tentokrát domáci nováčik Jass a s prehľadom zakončil.

Aktuálne posledný tím tabuľky v tretej tretine pokračoval tam, kde skončil v závere tej druhej. Minútovu presilovku o dvoch hráčov síce ešte nevyužili, po minúte hry v plnom počte sa však druhým gólom v zápase blysol Jass, ktorému pripravil gól Staňo. Následne mohol dokonať obrat Lažo a opäť Jass, vedenia sa však ujala Banská Bystrica. Šťastným strelcom sa stal Styk. Záver stretnutia hostia už len bránili a domáci sa hlavne vďaka svojej novej dvojgólovej hviezde snažili vyrovnať, to sa im však už nepodarilo, napriek sympatickému výkonu Žiliny tak vyhral papierový favorit.