Stredoslovenské múzeum pri príležitosti sviatku svätého Valentína dáva všetkým zaľúbeným Banskobystričanom možnosť darovať svojej láske nápaditý a originálny darček – fotku alla Rómeo a Júlia, to všetko v dobových kostýmoch, na balkóne Matejovho domu.

Stredoslovenské múzeum (expozícia Matejov dom) pri príležitosti sviatku všetkých zaľúbených po prvýkrát sprístupni verejnosti  balkón na priečelí Matejovho domu. Po prehliadke audiovizuálnou expozíciou môžu  zamilované páry zažiť čaro dôb minulých a spoločne sa nechať vyfotografovať  v dobových kostýmoch na balkóne Matejovho domu. Je to jedinečná príležitosť pre Banskobystričanov darovať si tak krásnu spomienku na tento deň v podobe spoločnej fotografie. Vstupenka z  expozície otvorí nielen dvere do srdca milovanej osoby, ale aj k zľave na Valentínske menu v reštaurácii Barbakan.

„Našou snahou je oslovovať nielen milovníkov histórie nášho mesta, ale chceme pritiahnuť aj iné cieľové skupiny. Neváhame pritom využiť aj komerčné formy oslovovania našich potenciálnych návštevníkov,“ vysvetľuje Mgr. Jarmila Ďurišová z kultúrnovýchovného oddelenia Stredoslovenského múzea.

Matejov dom – moderná expozícia venovaná histórii mesta bola slávnostne otvorená pri príležitosti jubilejného stého výročia založenia Mestského múzea v Banskej Bystrici. Táto audiovizuálna expozícia si získala obdiv nielen z radov odborníkov, o čom svedčí ocenenie Múzeum roka 2009. Teší sa i priazni laickej verejnosti. Do dnešných dní expozíciu Matejov dom navštívilo už  vyše 6 220 spokojných návštevníkov.