Už v marci zorganizuje Komisia rozhodcov Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica školenie pre rozhodcov. Vyzýva všetkých záujemcov, ktorí radi športujú, učia sa nové veci a chceli by vyskúšať prácu futbalového arbitra, aby sa prihlásili a posilnili rozhodcovskú partiu.

Študenti, ale aj aktívni či bývalí futbalisti, ktorých baví šport a majú chuť stať sa futbalovými rozhodcami majú teraz príležitosť.

„Stačí dovŕšiť vek 15 rokov a mať rád futbal. Prihlasovať sa môžu aj dievčatá. Všetkým záujemcom zabezpečíme bezplatné vstupné školenie a po absolvovaní kurzu dostanú potrebnú výstroj,“ hovorí Erik Gemzický, predseda Komisie rozhodcov Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Rozhodca Erik Gemzický.

Byť futbalovým rozhodcom znamená okrem posudzovania faulov a gólov aj spoznávanie nových miest a ľudí.

Nováčikovia začínajú rozhodovať od najnižších súťaží, aby získané teoretické vedomosti vedeli stopercentne zúročiť na futbalovom trávniku.

„Verím, že z Banskej Bystrice, Brezna i okolia sa prihlási veľa mladých nádejných talentov. Tešíme sa na každého, kto rozšíri našu rozhodcovskú partiu,“ dopĺňa Gemzický, ktorý je stále aktívnym ligovým rozhodcom.

Prihlásiť sa môžete do konca februára na tel. č. 0915 565 244 (E. Gemzický) alebo prostredníctvom mailu kr.obfzbb@gmail.com.